butontop osvětlovací rampy od 785,- Kč

Seachem - špička ze zahraničí

obrazek pod
Ostatní

Seachem je značka velmi známá a oblíbéná akvarijní chemie v zahraničí. V Severní Americe dokonce patří mezi špičku na trhu a přesto je v Česku a na Slovensku poměrně neznámá. Proto jsem se dnes rozhodl sepsat krátký článek o těchto přípravcích. Jednoduše a ve zkratce o perličkách do akvária, o kterých jste ani netušili. Možná, že až dočtete, tak budete stejně tak překvapeni jako já. Ještě bych zmínil, že cenově je Seachem také velmi dostupný. Je potřeba brát zřetel, že Seachem prodává velmi koncentrované přípravky - jednoduše nemíchá tolik vody s chemií, takže balení Vám pak vydží 5-10x déle než výrobek od Tetry, Easy-life apod (např. Prime nebo Flourish Excel).

Seachem Purigen 

synonymum čisté vody

Seachem purigen je speciální prémiová filtrační náplň do Vašich filtrů pro odstranění rozpustných i nerozpustných nečistot.
Celé kouzlo tohoto materiálu je v tom, že Vaši vodu udělá křišťálově čistou a jakmile se zanese (Purigen), tak jej jednoduše propláchente v SAVU a používáte znovu.
Což je docela praktické, žádné nákupy nového materiálu, ale pouze umytí v SAVU, které máme většina z nás doma.
Purigen dokáže navíc udržet na uzdě amoniak, nitrity i nitráty a upravuje redox vody, proto  je voda pak tak čistá .
Každý 1 litr ošetří 4000 l vody po dobu šesti měsíců, pak jej umyjete a používate znovu.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/seachem-purigen/

Seachem purigenSeachem Purigen zrnitost  Seachem Purigen čistá voda

 

Seachem Matrix 

Nejúčinnější filtrační médium

Filtrační materiály bezesporu patří k důležitým atributům filtru, potažmo celého akvária! Je to stejné jakobyste si koupili drahé auto bez výbavy, které dělá právě auto autem. V akvaristice je to stejné, drahý a výkoný filtr je zbytečný, když neobsahuje kvalitní filtrační materiály, ale pouze ty, které již obdržíte s filtrem - houby, vaty apod.
V čem je tedy Seachem Matrix tak jiný, než ostatní filtrační materiály? V množství místa, které můžou osídlit bakterie. Bakterie jsou tak důležité, protože právě ty čistí vodu. Na trhu "je" již pouze jeden výrobce, který udává, že má ve svém filtračním materiálu více místa pro osídlení bakteriemi. Je to JBL Micromec. To však není tak úplně pravda. JBL totiž udává množství místa pro osídlení bakteriemi, ale ne skutečnou plochu, kterou jsou schopny osídlit. Tato plocha je vždy daleko nižší u všech materiálů. Pro vysvětlení, materiál je porézní a některé "cestičky" jsou v něm tak malé, že je není možno bakteriemi osídlit.
Takže Seachem Matrixse může pyšnit nejvtěší plochou pro skutečné osídlení bakteriemi :-)

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/seachem-matrix/

Seachem MatrixSeachem matrix velikost zrnitost  Seachem Matrix filtrační materiál

 

Seachem Flourish Excel

Originální tekutý uhlík, jenž se snaží všichni napodobit

Seachem flourish Excel patřil mezi vůbec první tekuté uhlíky na trhu, které jsou mezi akvaristy tak oblíbené. Snad všechny tekuté uhlíky mě známé jsou vyráběny na principu 1,5% roztoku glutalaldehydu. Seachem však má svou vlastní technologii, kterou tekuté uhlíky vyrábí.
Pomocí tohoto přípravku můžeme dávkovat do Vašeho akvária tekutý uhlík, nebo jej můžete použít pro vyhubení černé štětičkové řasy nebo staghornu. Odkaz na článek, jak se zbavit těchto řas za pomoci zvýšeného dávkování naleznete zde: odkaz. Přípravek je velmi koncetrovaný, takže vydrží mnohem déle, než běžně dostupné tekuté uhlíky.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/seachem-flourish-excel/

Seachem Flourish Excel  Před aplikováním tekutého uhlíku  Po aplikování tekutého uhlíku

 


Seachem Prime 

Upravujete vodu například Sera Aquatanem? Tak ušetřete!

Tento přípravek má více způsobů využití. Pokud upravujete vodu před přidáním do akvária, tak jej velice oceníte. A proč?
Zaprvé jedno 250 ml balení je stejně jako 10 balení Sera Aquatan. Je to z důvodu, že Sera Aquatan je potřeba dávkovat daleko více na litr vody, než Prime. Se Seachem Prime tedy snadno uštříte už zajímavou částku.

Seachem Prime se vyplatí


Další (a významný!) rozdíl je ve funkci přípravku. Zatímco běžné přípravky pro úpravu vody jako je Sera Aquatan nebo Tetra Safewater rozloží chlór na amoniak, který je pro akvárium také špatný, tak Seachem Prime neutralizuje i amoniak a voda je tak daleko lepší pro rostliny i ryby.

Seachem Prime


Ve zkratce sepíšů, na co všechno je Prime ještě super (kdybych to rozepisoval, tak tady budeme hodně dlouho :-)):
- odstraňuje dusičnany a dusitany
- odstraňuje všechny kovy (zejména pro krevetky je meď velmi toxická)
- Podporuje tvorbu ochraného slizu ryb
- neovlivňuje pH vody jako jiné přípravky

A v neposlední řadě odstraňuje chlór! Velmi vhodné pro vyčtění Seachem purigenu, nebo když čistíte například difuzory pro CO2 od řas.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/seachem-prime/

 


Seachem Flourish 

Komplexní hnojivo pro rostliny

Jedná se o hnojivo určené speciálně pro akvarijní rostliny. Má široké spektrum látek, takže je komplexní, jednoduše pokryje rozsah všech potřebných živin a nemusíte dodávat každou látku zvlášt. Mezi přednosti patří nízká cena. Jelikož je hnojivo velmi koncentrované, tak vydrží hodně dlouho. Doporučené dávkování je 5 ml na 250 l vody týdně. Např. EasyLife Profito se však dávkuje v množství 10 ml na 100 litrů akvarijní vody. Za rok tedy spotřebujete na 300 litrové akvárium 1620 ml Profita, ale pouze 324 ml Seachem Flourish! Stačí Vám tedy 5x menší objem hnojiva ročně!
Další výhodou je, že rostliny lépe vstřebají a využijí železo z přípravku Seachem Flourish. Nebudu Vás zatěžovat podrobnosti, ale jednoduše je použita lepší forma, kterou rostliny lépe vstřebají, než od konkurečních hnojiv. Více se můžete případně dočíst v podrobném popisu výrobku (odkaz zde).
Akvaristé určitě také ocení, že tímto hnojivem nelze přehnojiv akvárium. Výrobce se na základě zkušeností rozhodl vyrobit komplexní hnojivo, které neobsahuje dusičnany a fosforečnany. Za nás má palec nahoru. A to z důvodu, že každé akvárium obsahuje jiné množství těchto látek a tak ostatní hnojiva můžou způsobit přebytek dusišnánů nebo fosforečnánů v akváriu, ze kterých vzniknou řasy. Nejlépe tedy změřit dusičnany a fosforečnany akvarijnímy testy (případně vycházet z výsledků Vaší místní vodárny) a tyto složky dodávat samostatně.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/seachem-flourish-100-ml

 

Seachem Clarity

řešení pro odstranění všech druhů zákalů (zelený, nálevníci, atd.)

Jeden z velmi častých problémů akvaristů je zakalená voda. Důvodu je mnoho, řešení na všechny ale jedno :-)
Seachem Clarity funguje tak, že mikro částečky, které jsou pouhým okem nevidelné shlukne do velkých částí, které snadno odstraní Vaš filtr. Na obrázku níže můžete vidět jak vyčištění akvária probíhá.

Na následujícím videu pak rozdíl před a po.


Jak jsem již zmínil, funguje na všechny typy zákalů, protože jejich základ je stejný, mikročástečky které filtr nedostraní. Použití jej tedy můžete například na zelený zákal, nálevníky nebo i zvířené dno.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-clarity-100-m

 

Seachem GarlicGuard

když ryby mají problém s příjmáním stravy

Tak jako u lidi nemají občas chuť k jídlo, tak i ryby. Ryby jsou pak špatně vybarvené, zesláblé a mohou uhynout. S tímto přípravkem stačí pokapat stravu například v kalíšku a ryby se po potravě utlučout! :-) Vhodné také pro nové ryby, které jsou vystresované a nepřímají potravu.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-garlicguard-100-ml

Seachem GarlicGuard

 

Seachem Flourish Iron

Pro pestré barvy rostlin

Seachem Flourish Iron dodává, jak už z názvu vypovídá, do akvária železo. Jak již bylo zmíněno u hnojiva Seachem Flourish, tak obsahuje lépe vstřebatelnou verzi železa pro rostliny než od konkurence či běžně dostupných sypkých chelátů, které se používají v Česku a na Slovensku, takže jej rostliny zcela jistě uvítají.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/seachem-flourish-iron/

Seachem Flourish IronČervené akvarijní rostliny

 


Seachem StressGuard

Nejlepší pomocník ryb

Funkce tohoto přípravku je jednoduchá ale o to důležitější. Snižuje stres ryb, pomáhá jim hojit rány a navíc podporuje tvorbu jejich ochraného slizu.

StressGuard je tak účinný protože se Váže na protein, která má každá poraněná ryba v ráně. Navíc neovlivňuje pH, což je také velmi důležité, protože běžné léčivé připravky jsou kyselé a můžou způsobit více problémů než užitku.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-stressguard-100-ml

Seachem StressGuardPoraněná bojovnice

 

Seachem Stability

Zajíždíte nový filtr/akvárium? tak zvolte Stability

Seachem Stability můžete použít nejenom při založení nového akvária, ale také při každé výměně vody. Se Seachemem Stability do vody vysadíte užitečné bakterie, které čistí vodu od toxických látek nebezpečných pro ryby. Jedná se právě o ty bakterie, které máte ve svých filtračních materiálech.

A proč je Seachem Stability lepší než konkurenční výrobky?

 1) Obsahuje bakterie odolné vůči celému rozsahu pH a jiných látek 

Velká většina konkurenčních produktů obsahuje bakterie, které dokáží přežít jen v určitých podmínkách akvária - např. jen při určitém pH nebo specifickém zamoření organickými látkami. Pokud kterýkoliv z těchto parametrů v akváriu neodpovídá požadavkům bakterií, okamžitě dochází k jejich úhynu. Seachem Stability naprot tomu obsahuje velmi široké spektrum bakterií, takže je zaručeno, že v jakýchkoliv podmínkách jich velké procento přežije.

 2) Bakterie v Seachem Stability přežijí i vysoké znečištění vody 

Nespočet testů v poslední dekádě pomohl k tomu, že mix bakterií v Seachem Stability oceňuje i vysoké znečištění vody. Čím více je ve vodě nečistot a toxických látek, tím více se bakterie rozrůstají. Naopak u konkurenčních přípravků dochází zpravidla naopak k úhynu bakterií.

 3) Jako jedinný na trhu obsahuje nitrifikační, ale i denitrifikační bakterie 

Díky tomuto dokáží bakterie přežít v aerobním, ale i anerobním prostředí. A co to znamená? Klasické bakterie (nitrifikační) rozkládají látky na dusčinany, které  zůstávají ve vodě. Denitrifikační navíc ale dusičnany rozloží na látky neškodné pro ryby a rostliny!

 4) Bakterie v přípravku nejsou vázány pomocí síry jako u ostatních přípravků 

Pokud jsou bakterie v podobých přípravcích vázány sírou, může za určitých podmínek v akváriu dojít k přeměně na nebezpečný sirovodík. U Seachem Stability se tohoto nedočkáte, jelikož jako lídr v inovacích přišel na trh s jiným druhem vazeb bakterií.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-stability-100-ml

 

Seachem Discus Trace

Vitamíny pro terčovace!

Na rozdíl od suchozemských zvířat přijímají ryby živiny nejen z potravy, ale také z okolního prostředí. Aby byli terčovci zdraví, velcí a pestře vybarvení, tak je potřeba jim dodávat vitamíny. Rozdíl oproti ostatním vitamínům pro terčovce je v absenci sodíku, který nemají rádi. Konkurenční výrobky obsahují množství sodíku, protože výrobní metoda jim umožní vyrábět doplňky pro terčovce levněji. Další výhodou je, že Seachem Discus Trace neovlivňuje růst rostlin. Standardně to tak u těchto přípravků bývá, z toho důvodu se například dopoduručuje ve filtr použít aktivní uhlí, poté co léčíte ryby léčivy. U Seachem Discus Trace to není potřeba.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-discus-trace-250-ml

Seachem Discus TraceVitamíny pro terčovce

 


Seachem Cihlid Lake Salt 

Cichlidy se budou cítit jako doma!

Tento přípravek není nic jiného, než balení všemožných látek a solí abyste v akváriu docílili stejné vody, jaké mají cichlidy ve svých domovských řekách, odkud pocházejí.
Rozdíl oproti konkurenci je opět v použitých látkách. Konkurenční výrobky obvykle obsahují pouze síran hořečnatý a jedlou soda, zatímco Seachem Cichlid Lake Salt dodává kompletní spektrum iontů.

Naleznete zde: http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/uprava-vody/seachem-cichlid-lake-salt-250-g

Cichlidy     Seachem Cichlid Lake Salt


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
Zrychlený pohled na tvorbu layoutu 1 Zrychlený pohled... 11.03. v 10:53 4672x
Metal Green Metal Green 14.05. v 00:04 2266x
Planted tank Planted tank 21.06. v 18:23 2266x
Nature Aquarium by Mark Evans Nature Aquarium b... 08.10. v 18:03 2266x
testing the Canon 16-35mmf2.8. testing the Canon... 07.02. v 23:33 2270x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist