butontop FLOURISH EXCEL OPĚT SKLADEM!

Zbavte se mastné hladiny a detritu – Seachem Pristine

obrazek pod
Ostatní

Dnes bychom Vám chtěli představit přípravek Seachem Pristine. Jedná se o nový druh bakterií, které se po nalití do akvária usadí na výkalech ryb, opadaných listech rostlin a na mastné hladině a tyto zbytky konzumují. Je úžasný na odstraňování mastné hladiny, udržuje v akváriu čistotu a zlepšuje průzračnost vody. Vhodné pro sladkovodní a mořská akvária.

 

Více o Seachem Pristine naleznete zde: Seachem Pristine (odkaz)

 

Na polském webu peha69.pl testovali tento přípravek na mastné hladině jednoho z jejich akvárií. Přinášíme překlad toho, jak funguje. Mastná hladina je způsobena organickými nečistotami, které na ní ulpívají. Pristine funguje tak, že po jeho nadávkování do akvária se bakterie v něm přítomné přichytí na tyto nečistoty na hladině a začnou je konzumovat. Výsledkem je hladina jako zrcadlo. Bakterie navíc konzumují všechny nečistoty včetně výkalů z ryb na dně.

 

 

Testované akvárium o velikosti 40x25x25 o objemu 25 litrů obsahovalo jen vzduchovací filtr. Nebyl přítomen žádný odstraňovač mastné hladiny (skimmer).


Den 1:

První den je na hladině jasně viditelný mastný film. Byly nadávkovány 3 ml (tedy v souladu s doporučeným dávkováním výrobce 5ml na 40 litrů akvarijní vody při prvním použití).


Den 3:

Třetí den po nalití preparátu do vody lze vidět obrovské zlepšení. Jistě tomu přispělo i odpařování vody z akvária, jelikož lze vodět cucky mastné hladiny na bočních sklech akvária. Mastná hladina se však přinejmenším přestala dale tvořit. Voda je navíc jako bonusový efekt daleko čistší. Jsme si take vědomi toho, že bakterie z Pristine ještě nezačaly pracovat na plný výkon.


Den 5:

Pátý den jsme vyměnili vodu. Záměrně jsme zbytky mastné hladiny nestírali z bočních skel. Výměnou vody se některé cucky mastné hladiny dostaly zpět na hladinu, což můžete vidět na fotografii. Mastná hladina není zdaleka tak silná jako první den, ale je zpět. Voda si zachovala svou čistotu jako ze dne 3.


Den 7:

Po několika dnech používání Pristine je voda stále zcela čirá a hlavně – zmizela mastná hladina. Na hladině se usazuje pouze trocha prachu ze vzduchu. Pristine nám na naše akvárium fungoval perfektně. Jeho vlastnosti budeme dále testovat. Dále se přípravek přidává po každé výměně vody v množství 5 ml na 80 litrů vody.

 

Originální článek v polštině naleznete na adrese: http://peha68.pl/seachem-pristine-test-blona-bialkowa/

 


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
SUMIDA AQUARIUM - údržba SUMIDA AQUARIUM -... 02.09. v 23:54 3365x
ADA Competition Entry by Mark Evans ADA Competition E... 02.02. v 21:55 3493x
Crystal Red Shrimp Crystal Red Shrimp 08.02. v 23:12 2214x
UK Nature Aquarium UK Nature Aquarium 19.02. v 15:48 2214x
Freshwater Planted Aquarium - Mystic | 迷 Freshwater Plante... 06.04. v 00:26 2214x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist