Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

O naší pěstírně

Součástí našeho skladu v Opavě jsou i prostory pro uchovávání a pěstování akvarijních rostlin s kapacitou několika tisíc kusů košíčků rostlin. Automatický software nám hlídá osvětlení, příjem živin, teplotu a větrání. Vždy tak obdržíte rostliny v nejlepší kondici.

Díky tomu, že je pěstírna součástí skladu se dostanou rostliny z pěstebních van během několika minut do expedice. Jsme tedy schopni posílat v jednom balíku díky propracovanému balení jak živé rostliny, tak akvarijní techniku, akvária nebo substráty.


Část rostlin nakupujeme z Holandska a uchováváme ve 100% kondici, druhou část sami pěstujeme nebo importujeme z tropických oblastí. Rozdíly mezi jednotlivými typy rostlin naleznete v článku
Zvolit rostliny v košíčku nebo v kelímku?

Dlouho rostoucí rostliny typu Anubias nebo Microsorium jsou dováženy z tropických oblastí letecky, jelikož by byla jejich produkce v evropských pěstírnách logicky příliš drahá. Rostliny dovezeme, necháme je aklimatizovat minimálně týden u nás v pěstebních vanách a následně posíláme zákazníkům. Stonkové rostliny obvykle sami řízkujeme a pěstujeme do požadované kvality. Jako alternativu se snažíme nabízet i rostliny z Holandska, které importujeme každý týden a po aklimatizaci v naší pěstírně je opět posíláme zákazníkům.

 

Podstatou pěstírny z hlediska importu je fakt, že importované rostliny u nás ještě vylepší kořenový systém a rozrostou se. Na rozdíl od akvaristik, kde se jejich kondice zpravidla naopak s přibývajícím časem jen zhoršuje u nás naopak rostou a sílí. Obdržíte tedy rostliny přímo ze zdroje.

Naprostá většina rostlin v naší nabídce je dodávána v košíčku. Druhou část rostlin tvoří tzv. invitro rostliny v kelímku, které jsou pěstovány v laboratorních podmínkách prosté šneků a řas.

Zde si můžete udělat představu o množství a velikosti rostlin v jednom košíčku (cena v eshopu je vždy za jeden košíček nebo za jeden kelímek v případě invitro rostlin):

Na obrázku níže můžete vidět rostliny invitro v kelímku. Kelímky mají průměr 6 cm. U některých druhů rostlin máme v nabídce i větší kelímky. Cena v eshopu je opět za jeden kelímek:

 

Rozdíl mezi rostlinami pěstovanými nad vodou a pod vodou (submerzní a emerzní)

Všechny rostliny na trhu (v akvaristikách, zverimexech a na internetu) jsou prodávány v emerzní formě - tzn. že byly pěstovány ve sklenících hydroponicky nad vodou. Rostliny pěstované pod vodou (submerzní) se neprodávají (s jedinnou výjimkou, což jsou invitro rostliny, které jsou pěstovány v kelímku s vysokou vzdušnou vlhkostí). Submerzní rostliny je tedy možné sehnat jedině u kolegů akvaristů. Je to z toho důvodu, že by byly velmi obtížně transportovatelné a hrozilo by jejich poničení při přepravě. Navíc by musela být cena takto pěstovaných rostlin násobně vyšší než hydroponicky pěstovaných. V ničem to však nevadí, jelikož emerzní rostliny se pod vodou adaptují stejně dobře jako submerzní. Jediný rozdíl jsou invitro rostliny (viz. výše). Ty jsou pěstovány laboratorně v kelímcích ve vysoké vlhkosti, takže jsou jejich listy již submerzní (jako pod vodou).

Rozdíl mezi submerzní a emerzní rostlinou - rostliny pěstované nad vodou (emerzní) vypadají maličko odlišně než submerzní (dle druhu rostliny někdy více a někdy méně). Listy mohou mít zcela jiný tvar. Nicméně po nasazení do akvária do měsíce své listy přemění a pokračují v růstu stejně jako by byly od začátku submerzní.

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde