Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

INVITAL Biofiltr 350C pro jezírka

Kód produktu: k9822

Výkonný biofiltr pro velké jezírka až 90 000 litrů Celý popis

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

INVITAL Biofiltr 350C pro jezírka

Pro zajištění biologické rovnováhy je potřeba vodu v jezírku filtrovat. Řada INVITAL Biofiltrů nabízí velkou kapacitu filtračních médií pro čistou vodu.

Funkce

  • Zajišťuje stabilní, biologickou rovnováhu v zahradních jezírcích a značně zlepšuje kvalitu vody bez chemikálií. 
  • Filtr vytváří čistou vodu pro rybníky bez ryb do 90 000l nebo s rybami do 20 000 - 40 000 l (dle náročnosti). 
  • Filtrační systém by měl být provozován 24 hodin denně, aby optimálně podporoval zdravé klima, bujnou vegetaci a spokojenost a zdraví ryb. 
  • Účinná filtrace jde skrze speciální filtrační materiály, jako je žlutá a  modrá houba s různými rychlostmi průchodu vody a japonská rohož, která je vyrobena z drsných monofilů na bázi polyesteru s velkým povrchem, které také umožňují osídlení bakteriemi. Filtrační média jsou součásti balení.
  • Pokud budete mít filtr umístěný hned vedle jezírka, doporučujeme zvolit čerpadlo s průtokem do 8 000 l/h. V případě umístění výše nad hladinou jezírka zvolte s ohledem na ztráty čerpadlo s vyšším výkonem.

w

 

Další vlastnosti

Jednoduchý provoz a údržba

Filtrační média je velice jednoduché vyjmout a následně vyčistit/vyměnit

Teploměr a ukazatel zněčištění

Na filtru se nachází teploměr se kterým můžeme sledovat teplotu vody ve Vašem jezírku a společně s ním i ukazatel znečištění vody

Variabilní napojení

Nástavec na hadici je složen z více rozměru hadice z čerpadla. Tím pádem nemusíte řešit žádné redukce, či spojky. 

 Příklad zapojení

 

Možnost zapojení UV lampy (není součást balení)

Ozařování UV lampou značně redukuje množství řas v jezírku, více v našem článku o UV lampách. Tento filtr disponuje přípravou na připojení UV lampy. Doporučujeme INVITAL UV lampa UV-155.

Technická data

Materiál propylen
Vstup 20/25/32/40 mm (hadice není součást balení)
Výstup 40/51/72 mm (hadice není součást balení)
Pro jezírko s rybami max. 40m3
Pro jezírko bez ryb max. 90m3
Doporučený průtok do 8000l/h
Objem filtrace 240l

Kvalita a cena

Veškeré zboží značky INVITAL dovážíme přímo od produkční továrny. To zaručuje nejnižší cenu a kvalitní spolehlivý servis.

Výrobní továrna patří mezi největší na světě, kde si nechávají vyrábět část své produkce nejrenomovanější značky z odvětví zahradních jezírek. To zaručuje nejmodernější postupy výroby a nadstandardní kvalitu zpracování. Veškeré výrobky jsou již testovány v továrně na vodotěsnost a elektroinstalaci.

Pokud si stále nevíte s výběrem filtru rady, tak můžete navštívit náš článek o zvolení filtrace do jezírka.

Čerpadlo

Součásti balení není čerpadlo. Výběr s ohledem na průtok filtru / množství ryb a výtlak doporučujeme přes naši Tabulku doporučených sestav, která obsahuje veškeré základní potřebné informace.

 

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde: přihlášení
Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení, buďte první a pomozte ostatním s výběrem!
Nahlásit chybu /
doplnit informace

Technické parametry

Objednací číslo: k9822
Výrobce: Biofiltry netlakové INVITAL | Vše od INVITAL
Kategorie: Jezírkové biofiltry netlakové
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Údržba filtru: Manuální
Maximální průtok filtru: 8000 l/h
UV lampa: bez UV lampy
Pro max. objem jezírka: 90 000 litrů
Objem filtrace: 240L

Zeptejte se odborníků

Nenašli jste níže odpověď na to co jste hledali? Zeptejte se nás:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení dotazu společností INVITAL Aqua s.r.o. Máte právo svůj souhlas odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů a souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem vkládání diskuzních příspěvků.​

1x

18.12.2018 11:17

Dobrý den. Dá se koupit náhradní filtrační materiál do Biofiltru 350? Děkuji za odpověď.Krejcar St.

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

biomolitanové kostky naleznete zde (odkaz).

0x

05.05.2019 17:24

Dobrý deň, objednal som si od Vás biofilter 550 a doma už mám dva kusy UV lamp s vykonom 18W. Chcel by som sa opýtať, či by bolo vhodné umiestniť jednu UV lampu pred filter a druhu až za filter, alebo je ideálnejšie aby boli obidve UV lampy umiestnené ešte pred vstupom vody do biofiltra. Ďakujem za odpoveď S pozdravom

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

pokud chcete použít obě UV lampy tak zapojte jednu před filtraci a druhou za filtrace. Pokud však UV lampa funguje dobře, tak stačí mít pouze jednu. Ta by měla zničit všechny bakterie ve vodě a druhá UV lampa bude bez účinku.

0x

31.03.2019 20:38

Dobrý den, vlastním dvě filtrace Invintal 550, které bych rád propojil v jednu. A řeším problém jakými konci filtrace propojit. Umístěné vzhledem k místu budou vedle sebe. Také řeším jak silné čerpadlo bych měl použít. Výtlak čerpadla je zhruba do výšky 1,2m. Děkuji

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

propojení těchto dvou filtrací za sebou v sérii mi přijde jako nereálné, jelikož nastane problém, že se v prvním filtru začne kumulovat více vody díky překážce ve formě druhé filtrace a začne voda z prvního filtru přetékat. Propojení by tak bylo možné pouze u tlakových filtrů. které jsou zcela uzavřeny.

0x

17.03.2019 22:38

Dobrý den. máme zahradní jezírko cca 5m3 hluboké 1.2m s lekníny a trávou. Malé barevné rybky. Koupili jsme dům i sním. Na dně je cca 0,5m jemného sedimentu. Jezírko má čerpadlem přes nějakou nádobu otáčenou vodu s přítokem malým potůčkem. Chtěl bych toto rozšířit o účinnou filtraci (musí být na dně jemné bahno?) s malou fontánou. Neumím si představit jak toto provést a jak vybrat s poměrně široké nabídky. Také jak jednotlivé komponenty spojit a potřeboval bych nějaký nákres. děkuji Vrlík

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

dno jezírka by měla být nejlépe čisté, případně tvořené z kamenů, tak ať čerpadlo na dně nenasává jemné bahno či jiné nečistoty.

Co se týče výběru a zapojení tak vše jsme přehledně sepsali v tomto článku (odkaz) a seznam kompatibilních produktů či celých sestav naleznete zde (odkaz).

0x

15.03.2019 19:33

dobrý den, lze do těchto jezírkových filtrů - INVITAL Biofiltr použít i jiné filtrační materiály než je molitanová houba? děkuji za odpověď

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

určitě je to možné. Do filtru lze přidat vysoce porézní médium jako je např. Sera Siporax Pond.

0x

13.03.2019 16:23

Dobrý den, jaké jsou prosím venkovní rozměry filtru? Děkuji za odpověď.

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

rozměry filtrace jsou: 690 x 518 x 480 mm.

0x

06.03.2019 09:40

Stavíme jezírko 2x3m tvar kešu oříšek o hloubce110cm v nejhlubším místě cca polovina jezírka . filtraci chceme umístit tak aby nebyla vidět. Můžeme jí zakopat , obsypat pískem a zakrýt víkem aby byla přístupná? Kam s tou UV lampou. Jaké čerpadlo? Výtok z filtrace nám bude stačit na vodopádek?

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

pokud plánujete jezírkovou filtraci zakopat tak předpokládám, že nádoba bude pod úrovní vody. V tomto případě je potřeba zvolit tlakový filtr, jelikož by v tomto případě klasický biofiltr nefungoval. Co se týče UV lampy tak v případě tlakových filtru je UV lampa zabudovaná přímo v hlavě a nezabírá tak další místo.

0x

05.03.2019 19:54

Dobrý večer mohu vědět rozměry tohoto setu.Mám menší prostor na filtraci a ještě trojúhelníkový tvar. Nebo mi doporučíte jednu bednu?Předem děkuji za odpověď Vachek Rostislav

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

rozměry biofiltru 350B jsou 860x540x400 mm.

0x

14.01.2019 09:40

Chci dat biofiltr550 ,čerpadlo 6 000 l , ÚV 24 w a skimer na jezírko o obsahu 7 000 l s vice rybami. Dekuji

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

toto použití je určitě možné.

0x

28.12.2018 19:11

Dobrý den,je tahle nádrž tlakově uzavřená?

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

biofiltry nejsou tlakově uzavřeny a musí být umístěny vždy nad hladinou jezírka.

0x

28.12.2018 14:22

Dobrý den, můžete mě prosím vypracovat cenovou nabídku na dodávku kompletního filtračního setu. Set by měl obsahovat filtr INVITAL Biofiltr 550 pro jezírka +adekvátní čerpadlo s napojením na skimer + uv lampu + skymer. Děkuji

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

záleží pro jak velké jezírko bude filtr určený. Podle toho Vám následně zkusíme doporučit celou sestavu.

0x

20.11.2018 19:09

Dobrý den, mohu se zeptat na rozměry toho biofiltru a biofiltru "INVITAL Biofiltr 550" . Plánuji jezírko s rybami do 15m3, který by byl vhodnější ? Děkuji Roman Lokvenc

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

rozměry biofiltru 350B jsou 860x540x400 a biofiltru 550 jsou 690x518x400. Osobně bych tak spíše zvolil verzi 350B.

0x

04.09.2018 21:08

Dobrý den, zvažuji zakoupení této filtrace ke svému jezírku 25m3 s rybami. Mám zde gravitační filtraci domácí výroby ale s horším přístupem k čištění. váš filtrační set bych chtěl použít jako předfiltr abych nemusel tak často čistit svůj. moje čerpadlo má průtok 13000 měřeno u hladiny, příkon 110 w , výtlak max.5,5 m. vodu do filtrace budu čerpat do výšky cca 1m tedy průtok cca 12000 dodržím. Jak moc bude filtr zpomalovat čerpadlo? Ptám se kvůli průtoku vody potokem. Dále nechci instalovat UV lampu kterou mám jinde, není problém se zapojením bez uv? Není možné poslat nebo někam umístit např. video čištění filtru? Nebo třeba poslat návod? Nezjistil jsem zda se náplně vyndávají a čistí venku, nebo se "ždímají" do filtru a voda se potom vypouští odkalovacím ventilem. děkuji Honza

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

pro Vaše použití se obávám, že tento biofiltr nelze použít. Výrobce totiž uvádí maximální praktický průtok 10 000 l/hod. Námi uváděný průtok 12 000 l/hod je teoretický a pokud si zakoupíte čerpadlo o výkonu 12 000 l/hod tak v praxi je výkon nižší a není zde problém.

S Vaším silnějším čerpadlem by Voda z tohoto filtru zjevně vytékala a byl by zde problém. Jako řešení však může být zakoupit tlakový filtr se kterým takové problémy nejsou. Navíc mají i různé druhy čištění což je pro předfiltr vhodné.

Co se týče omezené průtoku tak to bohužel nelze takto říct, jelikož záleží vždy na znečištění filtru.

0x

24.08.2018 09:51

Dobrý den, mám dotaz ohledně této filtrace - má filtrace spodní výpustný kohout pro vypouštění nečistot ? Když si vyberu tuto filtraci k tomu UV lampu, dostanu domů filtraci s již namontovanou UV lampou ? děkuji

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

na přední straně tohoto biofiltru je vtok, výtok a dole je výpust.

Co se týče UV lampy tak bohužel smontované zboží nelze poslat, jelikož by mohlo dojít k poškození. Instalace je ovšem velmi snadná a zabere pár minut.

Mohlo by vás zajímat