🔥Probíhá akce Více zde 02d 12h 52m 21s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

The Green Mountains

V kategorii: Deníky a diskuze našich

LaXo - 18/04/2013

Paradne to vyzera, tesim az to bude zarastene!


danyboy77 - 21/04/2013

9.tyden od zalozeni:

1.tyden od zaliti vodou. Kazdy den jsem menil vodu pul nadrze. Hadickou jsem vysaval vsechny uhnivajici listky HC z duvodu prechodu z emerzu na submerz. Sinice se uz netvori. Dnes jsem na aquaburze v Ostrave koupil dalsich 10ks japonik,10ks krevetek cervenych,20ks nadhernych Danio Galaxy a 10ks Otiku. Ale behem dnesniho dne mi 4 Otici uhynuli :o Vubec netusim proc,vsichni ostatni osadnici byli v pohode. Dalsi Danio Galaxy koupim zase za mesic. Chtel bych se dopracovat celkem k cca 100ks velkemu hejnu. Prodlouzim ted dobu sviceni z 5 hod. na 6 hod.


grunda - 21/04/2013

úhyn u otíků je naprosto běžný, bohužel. Všechny ryby jsou z importu, mají za sebou dlouhou cestu, špatné podmínky atd. Je to hnus, ale je to tak


dobrman101 - 22/04/2013

Vypadá to velice slibně. Pořád svítíš dvěma trubicema nebo jsi už přidal další dvě? Jak je máš vysoko nad AQ?


danosh - 22/04/2013

Roste ti to opravdu skvěle, jestli ti můžu doporučit, tak si kup otíky v Hornbachu, já jsem si koupil v Hornbachu na Svinově celkem 5ks (2 mám v nádrži The Mysterious Root, zbytek jsem si dal do druhého 54l akva) a všichni jsou v pohodě ;)


danyboy77 - 22/04/2013

Diky kluci za info ;) Co se tyka tech Otiku z Hornbachu,tak minuly vikend jsem byl v tom Hornbachu na Rudne ulici pro japoniky a Otiky. A prodavac mi rikal,ze mi zadne neproda,ze jim ve velkem hynou. Tak jsem na neho koukal jak puk :D hlavne mi rikal at ho nikde neprasknu. Bral jsem to od nej jako ferovy pristup. Japoniky mi prodal a jsou v pohode. Ten Porubsky vyzkousim.

Svetlo mam ted cca 65cm nad substratem presne ve stredu akvaria kde by melo byt cca 55PAR pri dvou zarivkach. Dobu sviceni se dvema zarivkama budu prodluzovat postupne az na 10-12hodin a az pak podle toho jak budou kytky v pohode a vitalni tak jim pustim dalsi par zarivek na max 2hodky uprostred sviceni. Ted pri dvou zarivkach mi jen sem tam HC perli. Coz by melo byt idealni. Nechci je hned hnat k rychlemu rustu.

A jeste mi prijde,ze se ted Eleocharis mnohem rychleji rozrusta a houstne za ten tyden co je akva pod vodou.


stz - 23/04/2013

Hlavne, ze jsi ho neprasknul :D :D


danyboy77 - 23/04/2013

:D no to jo teda :D A dnes mi uhynul paty Otik :|

Dotaz na majitele PH controleru. Jak jste s nim spokojeni? Uvazuju,ze bych ho taky koupil.


grunda - 23/04/2013

příště až budeš vybírat otíky, tak se jim mrkni na bříška - pokud jsou pěkně nacpaní, tak kup. PH controler používám a spokojenost maximální.


danyboy77 - 23/04/2013

No ti co mi zustali tak jsou docela akcni a futrujou vse co najdou. Krevety taky pilne pracujou ;)
A jak seti rozrusta Riccia Honzo? Byl by pak k mani nejaky kousek az se ti rozroste? ;)


grunda - 23/04/2013

k mání určitě bude, zatím je to jediné místo v akva, kde roste zelená vláknitá řasa, hnus :( Musíš chvilku vydržet


dobrman101 - 24/04/2013

PH controller: Jelikož ho používám nějaký ten rok tak mohu doporučit. Nemusiš se ničeho bát :) Jen je důležité pravidelně kalibrovat sondu a být k ní opatrný jinak ti rychle odejde, např. nesmí vyschnout!! Pokud budeš chtít aby sonda vydržela aspoň tři roky tak si kup profi gelovou a nebo skleněnou. cca 2000kč. Levnou kolem 1000kč nedoporučuji (nízká životnost a výroba čína) Controller si kup taky značkový. Časem se ti to vrátí. Polské a čínské jsou poruchový a pak by jsi koupil určitě Kvalitní a ve výsledku by tě vyšel tím pádem po sečtení obou controllerů vlastně dráž! Osobně za sebe mohu doporučit AKVA-TERA controller.


Hopeful - 24/04/2013

Controller je supr hračka, doporučuju. Přimo na displeji vidíš co se děje když dochází láhev, zapneš hlandinový sběrač, nebo přizvedneš rampu. Mám nejlevnější čínu weipro ph-2010 asi dva roky a v poho i sonda. Na noc spinanou zásuvku ještě odpojuju časovačem, kvůli spotřebě. Reaguje na odchylku 0,07 od hodnoty co nastaviš a za ty peníze. Kalibruju občas, podle mě sonda zas tak rychle neodejde, akorát budeš muset počítat s odchylkou, ale to je zatím má doměnka, uvidíme. Mam dřevo v akvarku a podle Tillmana 90 mg/l.U tebe bych zamaskoval sondu třeba mechem.


grunda - 24/04/2013

do číny bych nešel, controler je k tomu, aby když dochází láhev a zvedá se tlak nedošlo k otravě ryb, rampu zvedat netřeba, controler sám CO2 vypne. Mám hračku od GHL a spokojenost max, spínanou zásuvku odpojovat nemusím, prostě si nastavím na noc jinou hodnotu než přes den ;)


danyboy77 - 24/04/2013

Honzo a ty mas taky ten controler PH 201 co tady kluci prodavaj? Preci jen v rybach plave docela balik penez tak by byla skoda kdyby uhynuli. Tu sondu bych dal asi za vstup lilipipe do filtru. A diky za vase zkusenosti a rady ;)


grunda - 24/04/2013

ne, mám ProfiLux od GHL. PH 201 jsem měl, je to šikovná mašinka, ale já jsem potřeboval řídit víc věcí než CO2. Prodává se v základní variantě za cca 185 euro + 65 euro pHsonda + powerbars od 65 euro


danyboy77 - 25/04/2013

A umi ten GHL pocitac ridit i Blau Lumina svetla? Nebo to uz musi byt umozneno i ve svetle vstup pro ethernet kabel tak jak to mas myslim ty?


grunda - 25/04/2013

pokud nemá Blau přípravu, tak ne, ale GHL dělá mám takový pocit přímo powerbars na ovládání světel, dá se to použít i bez počítače: http://www.sewatec.de/ghl/ghl-illumination-technics-and-accessories/ghl-profilux-ii-light-de-pl-0480.html


danyboy77 - 25/04/2013

Coz znamena, ze tam strcim zasuvky od svetel a ty mi budou ridit intenzitu sviceni? Na zpusob stmivatelneho predradniku? ... i kdyz ho svetelna rampa neobsahuje?


grunda - 26/04/2013

mám takový pocit že jo, ale jistý si nejsem. Zkus jim napsat, možná to umí i Profilux.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde