🔥Probíhá akce Více zde 02d 10h 12m 15s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Beskydské údolí

V kategorii: Deníky a diskuze našich

mikkal - 31/08/2012

Dne 31.08.2012 v 20:06 byla založena prezentace akvária Beskydské údolí.


mikkal - 31/08/2012


danyboy77 - 31/08/2012

Ahoj Miso ;) tak konecne jsis zalozil prezentaci. Jsem na tve akva moc zvedavy,tak snad ti to krasne poroste. Drzim palce.


mikkal - 31/08/2012

Díky, konečně jsem se k tomu dostal. Napsal jsem Ti maila ohledně toho světla :)


Gargamel - 31/08/2012

Všiml jsem si, že máš v plánu použít kryptokoryny. Jsi si vědom toho, že se většině kryptokoryn po zasazení do nové nádrže rozpadnou všechny listy? Rozhodně to nejsou dobré rostliny pro rozjezd.


mikkal - 31/08/2012

Ahoj,
jj vím o tom, ale marně na netu hledám odpověď jak z toho ven. Myslíš, že by bylo vhodnější vysadit pouze eleocharis + 2 mnou plánované rychlerostoucí druhy a po nějaké době až kdyptokoryny? Rostliny by měly dodavateli dorazit až za 2 týdny, takže nádrž by měla být už celkem stabilní...


grunda - 01/09/2012

možnosti jsou, jednou z nich je založení akva na sucho. druhou je správná příprava rostlin před zasazením a dávkování velkého množstí CO2. metoda číslo jedna je téměř 100%, číslo dvě je tak na 70%.


mikkal - 01/09/2012

2 Grunda: Nad tou možností jsem rovněž uvažoval. V popisu nádrže jsem zapomněl uvést použití blyxy japonicy, která bude ve střední partii nádrže a jak jsem se dočetl, tak na vzduch rychle usychá, tzn. nevím zda by suché založení přežila. Navíc nevím co bych nyní dělal s filtrem když už 14 dnů běží a tvoří se v něm bakterie. Můžeš mi prosím více objasnit druhou variantu?


Gargamel - 01/09/2012

Jsou to prostě kryptokoryny a ty většinou po přidání do nového akvária (a navíc nově založeného) shazují listy. Většinou trvá i několik měsíců, než se vzpamatují. Tady nepomůže, ani kdyby měly sebelepší podmínky.
Já bych tam dal společně s nimi i dost jiných rostlin, které pomůžou při záběhu a budou vyžírat přebytečný čpavek. Kryptokoryny se časem proberou a postupně jimi můžeš všechny ostatní rostliny nahradit.


grunda - 01/09/2012

shazují listy, protoze mají poškozený kořenový systém. tady je návod jak: http://www.thegreenmachineonline.com/shop/exceptional-value-aquatics/plants/cryptocoryne-balansae-exceptional-value-range
k tomu dávkuješ hned ze startu co nejvíc CO2 a lehce hnojíš, je dobré přidat i Easy life Easycarbo.
Suchý start je lepší, nemusíš nic řešit, blyxu by jsi musel dosadit až před napuštěním.


mikkal - 01/09/2012

Díky chlapi za informace! Napadla mě ještě třetí varianta; a to, že bych ty cryptocoryny zasadil například 2 měsíce po osázení (tzn nyní pouze blyxy, eleocharisy, aj.) a zaběhnutí nádrže..?


grunda - 01/09/2012

to klidně můžeš, ale budou se rozpadat. V okamžiku, kdy tam dáš ryby, už nemůžeš dávkovat tolik CO2


romangr - 02/09/2012

upravte si údaj u osvětlení, 1200w/litr snad ani nejde :)


mikkal - 02/09/2012

opravím, děkuji.)


mikkal - 05/09/2012

Zdravím Vás všechny, rád bych Vás chtěl poprosit o radu:

Dnes si jedu pro objednané rostliny (22 ks Eleocharis, 8ks Blyxa a zkušebně 1ks cryptu balansae a cryptu wendtii). Rostlinky zasadím podle rozvrženého layoutu. Momentálně mám ve světle 3 zářivky což dává u dna 55 par. Hnojím PPS Pro. Měnit vodu obden budu stále praktikovat ještě měsíc.

Otázkou je nyní hnojení, tzn. mám již od zítřka nasadit plný režim PPS Pro+ dávky mikra?
Dle měření má být ve vstupní vodě 5 mg/litr NO3, v nádrži je 10, tzn. že se krásně do vody uvolňují látky z NPKčka (oscomote) , to samé registruji u fosforu.

+

jak by to mělo být se světlem? danyboy77 mi doporučil 2 zářivky po 6 hodinách denně po 3 týdny....

Díky za radu!!!!!


grunda - 05/09/2012

pokud máš zásobní hnojivo v substrátu, tak přihnojuj do vody jen lehounce tak 1/3 normálního stavu, zapni naplno CO2 a se světlem taky opatrně, začít na dvou zářivkách 6 hod. denně, pak postupně prodlužuj dobu svícení až na 10 hod., třetí zářivku zapni nejdřív za měsíc.


Gargamel - 05/09/2012

Přesně tak. Zkus se inspirovat tím, jak jsem to dělal já než mi vybouchlo světlo: https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/zelene-udoli-194-0 Akorát jsem měl možná trošku víc hnojit do vody.


mikkal - 07/09/2012

pár fotografií. Trochu mne trápí koupené blyxy aubertii, mají totiž uhnitou větší část listů, na suchu jsem to neviděl ,ale ve vodě je to dobře viditelné. Myslíte si, že bych je měl otrhat, aby nedělaly v akva binec = čpavek z rozkladného procesu?


mikkal - 07/09/2012

+ info ke světlu Blau lumina 4x54 W. Dnes jsem zjistil, že nefungují všechny 4 větráky, včera jely...rozebírat se mě to nechce, aby mi nebyla odebrána záruka + i po vypnutí zářivky problikávají, elektrikář říkal, že je možná na vině špatný vypínač, který k nim propouští stále trochu "šťávy" + světlo zřejmě probíjí, pokud projedu rukou po hliníkových lyžinách, brní to, zkoušečka nic nehlásí, ještě zkusím proměřit měřákem napětí, zda se na kryt neprobíjí fáze.

Suma sumárum, za 5 tis. opravdu "kvalita" :(


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde