🔥Probíhá akce Více zde 04d 10h 04m 18s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Beskydské údolí

V kategorii: Deníky a diskuze našich

arnie - 07/09/2012

Jestli to ještě nemáš 14 dní, tak bych to vrátil bez udání důvodů a koupil bych jiné. Třeba je to jen vadný kus nebo se s obchodem domluvit na výměně za jiné.


mikkal - 11/09/2012

Vadné světlo dnes odesláno k p. Ratajovi, vymění jej za nové. Naštěstí mám ještě původní osvětlení, takže rostlinky nebudou strádat. Prozatím svítím 5h denně 2x54W, 1/3 dávky PPS-pro.
Listy Cr. balansae se skoro všechny rozpadly, tvoří se však již nové. Blyxy Aubertii se pomalu chytají a ožívají, uhnívají jim však konečky starých listů. Eleocharis se krásně vybarvil do zelena a již se pomalu pouští do rozrůstání - OTÁZKA: mám jej už zastřihnout, nebo jemu dát ještě min. měsíc na aklimatizaci?


grunda - 11/09/2012

da bych tomu ještě týden a pak bych ho ostříhal


danyboy77 - 12/09/2012

Ahoj Miku :-) Ty mas teda smulu na to svetlo :-( Jsem zvedavy na to moje az mi prijde :-D snad bude v poradku. Ale Rataj se zda byt seriozni obchod,kdyz ti poslou nove svetlo.


mikkal - 07/10/2012

Zdravím pánové,
rád bych vás tady požádal o radu jak dále... již 3tí týden bojuji se sinicí jemnou zelenou/hnědou řasou na kamenech a některých listech eleocharisu + zelená a hnědá řasa na stěnách..


CO2 je dostatek - dle dropcheckeru 50 mg/litr. NO3...25 mg/litr, problém mám s PO4- používám PPS pro a dle ní bych měl každý den dodávat 9ml makra z každé sloučeniny + 3x týdně 15 ml FEROXu od GARGAMELA, jde o to, že i když tam liju 25 ml každý den, tak naměřím méně než 0,5 mg/l !! Namícháno mám správně, test na PO4 mám od Rataje, ale pokud udělám srovnávací test dle návodu, tak sedí, tkaže v testu chyba není...

dávkuji tedy:

20 ml Mg SO4 oproti původním 9ml (základ na PPS Pro)
20 ml K2SO4 oproti původním 9ml
12 mg KNO oproti původním 9ml
25 ml KH2PO4 oproti původním 9ml

V proudu nemůže být chyba, CO2 se dostává až na samé dno - potvrzeno měřeními s různou polohou dropcheckeru. Osvštlení 8 h 2x 54W 75 cm ode dna = cca 60 PAR (snažím se mít jako limitující proměnnou světlo...proto nepřidávám trubice)

NEVÍM KDE JE ALE CHYBA. Tipuji špatný poměr NO3 a PO4 ale kde se kurňa tolik fosforečnanů ztrácí????

Díky za jakoukoliv radu

M


mikkal - 07/10/2012

další foto...


grunda - 07/10/2012

akva je nové, časem si sedne, vrať se zpět k původnímu dávkování tzn. 9 ml/l. Ob den měň vodu a odsávej sinici, řasy odstraňuj co půjde.


milosak - 07/10/2012

Co to tam máš za substrát ??

Jestli máš ADU, tak já do AK lil pořád víc a víc fosforu a testy ukazovaly
jenom jeho náznak .

Nakonec nastoupily všechny možný řasy co existujou. :)


mikkal - 08/10/2012

Jako sustrát mám akadamu. Dám tedy na GRUNDU, tzn. vrátím se k pův hodnotám hnojení a budu nadále častěji vyměňovat vodu


grunda - 08/10/2012

Akadama, stejně jako další soilové substráty má schopnost vázat živiny do té doby, než se "nasytí" , pak všechno hnojivo, co do akva nalijeme zůstane ve vodě. Proto na začátku testy vody ukazují nedostatek prvků, a my z neznalosti přidáváme a přidáváme až se dostaneme do bodu, kdy už substrát není schopný hnojivo absorbovat a máme zaděláno na problém.


mikkal - 11/10/2012

Vrátil jsem se tedy ke starým-doporučeným dávkám hnojení pro metodu PPS pro, měním obden 60% vody, ale řasy - sinice a rozsivka se rozlézají čím dál tím více :(. Nepomohlo by akva zatemnit?


Gargamel - 11/10/2012

Čím a jak dlouho denně svítíš?


mikkal - 11/10/2012

8 h denně 2x54 W, u dna ti dle tab. dělá 60 PAR


mikkal - 11/10/2012

ještě pro doplnění, vodní sloupec 63 cm


Gargamel - 11/10/2012

Rozhodně bych ubral. Já jsem svítil při zakládání denně tuším jen necelých 6 hodin. A světlo bych pověsil daleko od hladiny, aby byla ta intenzita slabší. Kdyžtak se podívej na prezentaci "Zelené údolí". Je tam popsáno, jak jsem zakládal akvárium a řasa se skoro vůbec neobjevila.
Jinak tu sinici pořádně odsávej a odstraňuj veškeré řasy. Těžko říct z té fotky, jestli zatemňovat nebo ne.


mikkal - 15/10/2012

Včera jsem eleocharis ostříhal - bylo v ní moc rozsivky + sinice a mnoho listů bylo ko. Světlo jsem zvšil na 45 cm nad hladinu a doba svícení je 5 hod. Dávkuji každý den 10 ml dle PPS pro - standardní dávka pro daný počet litrů, jaký uvádí metoda, CO2 je dostatek - 50 mg/litr. Uvidíme co se bude dít


mikkal - 16/11/2012

Před zhruba 3mi týdny jsem kompletně vyměnil dno z akadamy za dno z křemičitého písku z důvodu zahnívání a neustálého tvoření rozsivek a sinice. Od té doby se akva rozjelo opravdu parádně, blyxa roste a množí se velice rychle, ostatní rostlinky jsou na tom podobně. Pro distribuci CO2 jsem si vyrobil rozvod na dva režimy. První: jede neustále a to 1 bubl. za sekundu - má za úkol po deaktivaci druhého režimu udržovat atomizery pořád v činnosti a nezalité vodou, zároveň do vody dodává nízké dávky CO2 i přes noc aby hladina CO2 po zapnutí druhého režimu nebyla skokově zvýšena. Druhý režim je spouštěn el-mag ventile 2 hodiny před světly a končí 1,5 hod. před vypnutím světel - cca 2-3 b. za sek. Drop checker je žlutý jako citrón... Tímto bych chtěl MOC poděkovat Marcelovi za jeho cenné připomínky a rady, díky kterým by akva nevypadalo a neprosperovalo tak jak nyní.


mikkal - 16/11/2012

ještě aktuální foto


LaXo - 16/11/2012

Paradna Blyxa!


mikkal - 17/11/2012

Děkuji!


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde