🔥Probíhá akce Více zde 02d 18h 36m 52s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Založení rostlinného akvária

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Bedna - 07/01/2013

U mě doma je to složité stím,že nejsem doma pořád cestuji mezi rozvedenými rodiči a přitelkiní.

1) duvod to ze nebude problem menit ten kybl vody jak jsi psal
2)duvod to ze nechci riskovat plisen a zahubeni rostlin kdybych nahodou nebyl doma
3)duvod kvuli rostlinám. v tom smyslu abych jim nemusel menit 2x podminky stejne stejně přecházejí v submerzní formu

chci si na tom startu dat zalezet nic nezanedbat nepodcenit.
take chci od zacatku pridavat aspon mensi mnozstvi drasliku ktery neni v ADA substratu

myslim ze to staci :) rostliny vybrany,layout hotov uz jen realizace
plánuji video snad to vyjde :)



k layoutu ber prosim v potaz to ze jsem mel omezene mnozstvi pisku,chci udelat robustnejsi kopce :) a maximalne malinko pootocim ten nejvetsi kamen aby spary nebylyi totozne s tim v pravo :) ale kameny budou rozmisteny tak jak jsou na obrrazku :)


danyboy77 - 07/01/2013

Myslim ze to bude vypadat pekne,ty sutry jsou vazne hezke. Ale Marcel myslim psal,ze Amazonia draslik obsahuje,to jen rostliny jej neumi prijimat koreny,pouze z vodniho sloupce. Pokud jsem to dobre cetl a pochopil :D Jinak tve duvody chapu. Tak hlavne at se dilo podari ;)


Ardjuna - 08/01/2013

.


Bedna - 16/01/2013

Tak dnes byly konečně objednána rostlinky zítra nebo nejdéle v pátek by měli přijít a o víkendu to založím,teda mám to v plánu ale něco mi do toho vlezlo tak to budu muset nějak skloubit :)


danyboy77 - 16/01/2013

Ja myslel ze uz jsi mel kytky objednane a ze uz jen cekas kdy ti dorazi :)


Bedna - 16/01/2013

nene cekal jsem az budou skladem :) a dnes je objednal :) a 2 hodiny po objednani mi narusila plany nejaka vec :(


danyboy77 - 16/01/2013

Takove situace nemam rad kdyz neni neco skladem a musim cekat :( Tak snad se ti plany zase v dobre obrati ;)


Bedna - 16/01/2013

doufam :) diky o vsem budu podavat informace :)


Bedna - 19/01/2013

Tak zejtra den ......D

už se nemuzu dockat na posledí chvili tudiz dneska jsem jeste schanel samolepici transparentni folii jelikoz prvni pokus a to folie z hornbachu zflekatela takze jsem se stavil u znameho co dela reklamy a dal mi 2x1m zbytku :) takže mám do zásoby

držte palce :)


MaximusSk - 18/03/2013

Ahojte planujem zalozit nove akvarium s rozmermi 50x25x30cm. Ako vyzivovy substrat som zvolil tropisa na ktory dam osmocote a JBL manado. Akvarium chcem zalozit metodou DSM a dalej po zaliati pokracovat metodou low tech alebo nieco medzi lov a high tech. Mam vsak otazku ohladne rastlin. Firmy ktore produkuju rastliny su v emerznej forme, lenze ked pridem do akvaristiky tak tieto rastliny su uz v akvariach s vodou a v lepsich akvaristikach maju aj dostatocne osvetlenie, hnojenie a pridavanie co2. Taketo rastliny maju tendenciu nabiehat na suberznu formu zasa zalezi od toho ako dlho v tychto akvariach su. Otazka teda znie mozem pouzit na zalozenie DSM takuto rastlinu trebas glossostigmu kotra je uz v akvaristike napriklad 1-2 tyzdne, nebudu jej zahnivat listy alebo v horsom pripade neodumrie?? za odpovede dakujem


danyboy77 - 18/03/2013

Taky jsem na tohle myslel. Nejlepsi by bylo se asi zeptat na to jak dlouho uz tam danou rostlinku maji a nebo si ji poradne prohlednout v jakem je stavu. Pokud se zacne pretvaret na submerzni tak uz bude mit podle me dost uhnile listy. Ja uz jsem takhle v obchode koupil Eleocharis parvulus a jine ktere uz byli pod vodou,ale jeste nebyli submerzni a v DSM mi pokracovali v klidu dal.

A jak jsi se rozhodl pro ten Up Aqua Atomizer?


Vyghum - 19/03/2013

Vše je o domluvě. Dají se rostliny objednat na čas v akvaristice a odebrat je ihned po dodání. Nebo rostliny objednat přímo u výrobce. U tak malého akva bych volil první možnost a pak není potřeba spekulovat jak dlouho jsou už pod vodou...


MaximusSk - 19/03/2013

DANYBOY77, ten atomizer neham este zatial tak, zvysil som davkovanie co2 a pH je v normale aj ked vyuzijem mozno len 50% z celkoveho rozpusteneho co2 moc ma to netrapi, naplnenie flase je par korunova zalezitost. Ine by to bolo ak by bola flasa jednorazova a musel by som kupovat stale novu.

S tymi rastlinami tazko, u nas je strasne malo akvaristik s ktorymi sa da seriozne dohodnut. No skusim to predsa sa mozno podari zohnat v rozumnej kvalite. Ak by ste zakladali taketo DSM akvarium dal by ste tam rastlinky od Daha??


grunda - 19/03/2013

Aqua Daho má dobré kytky, jde jen o výběr druhu, ne všechny kytky jsou vhodné pro metodu DSM


MaximusSk - 19/03/2013

to mi je jasne ze nie vsetky sa daju pouzit, chcem ist overenou cestou cize pouzijem rastliny ako je HC,glossostigma,staurogyne,eleocharis,didiplis diandra atd...


copiapoa - 20/01/2016

máte někdo zkušenost s akva s kryptokorynami?neboli chci akvarium pro čichavce,ale nechci moc svítit z důvodu vyniknutí ryb a celkové atmosféry akva,takže nebudu moci použít stonkovky.Co2 mám možnost.Jde mě o to jestli něco takového je možná zrealizovat ,aby to k něčemu vypadalo.Děkuji za tipy.


copiapoa - 20/01/2016

ještě jsem se zapoměl zeptat jaké eventuelně připravit dno.


grunda - 20/01/2016

Akva s kryptoškama je v pohodě, jen je třeba dobře vyhnojené dno - třeba jílové kuličky, CO2 být nemusí. Na dno frakci 1-4mm - ne mramorovou drť. Pokud máš dost peněz tak ADA, pokud ne tak Liapor (nebo něco podobného)


copiapoa - 20/01/2016

Grundo a neměl by jsi ještě tip na konkrétní kytky?A to cočko by jsi vynechal tedy?Jestli tě mohu poprosit tak se rozepiš.Děkuji.Jo k tomu dnu,vzhledem k tomu,že to bude větší,tak to na ADU nevidim.


grunda - 20/01/2016

Tip mám, jen nevím, jak máš velké akva. CO2 není třeba, pokud uvažuješ o lowtech se slabším osvětlením


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde