Akvárium s řasokoulemi Více zde 04d 22h 27m 24s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Založení rostlinného akvária

V kategorii: Obecně o rostlinách a

copiapoa - 21/01/2016

délka 130,hloubka 55,výška 40.O takovém uvažuji,ta výška je kvuli čichavcum,ale klidně 45 to už je jedno.Píšu orientační rozměry.


copiapoa - 21/01/2016

Neboli když už jsem u toho psaní tak aby jsi měl komplet informace.Filtr mam eheim 2217 ,uvažoval jsem,že bych ještě vhodně přidal do akva biomolitan za přepážku,osvětlení jsem schopnej si vyrobit dle požadavků.To Co2 jsem myslel,že by kytky vypadali ještě lépe,ale pokud by nemuselo být tak ne.Zatim děkuju Grundo.


grunda - 21/01/2016

Filtr je v pohodě, pokud budeš mít čichavce, tak výšku akva 45 cm - dno a máš akorát. Kytky - Cryptocoryne pontederiifolia, Cryptocoryne wendtii - 'Tropica', 'Brown','Green', Cryptocoryne undulata, Cryptocoryne longicauda, Cryptocoryne nevillii, Cryptocoryne affinis, cokoliv z těchhle - Ceratophyllum ..., Hydrocotyle leucocephala, Hygrophila corymbosa, popř. nějakou Valisnerii


copiapoa - 22/01/2016

No a s tím Co2 to vidíš jak?A když už by eventuelně byla ta ADA na dno tak amazonii,nebo tu africanu,i když jak jsem psal na tu ADU to moc nevidim,ale zase nevim co tmavýho tam dát na dno.A ještě mě napiš kolik by jsi viděl světla?Děkuji.


grunda - 22/01/2016

CO2 - pokud ho máš, tak klidně bublej (ale není to nutnost), ADA amozonia je ideální, světlo 2x54W


copiapoa - 23/01/2016

Grundo a nebude toho světla moc?


grunda - 24/01/2016

pokud nebude ležet přímo na akva, tak ne.


MirekRuzicka - 29/08/2016

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat na problematiku znovu-založení rostlinného akva. Koncem minulého roku jsem se vrátil k akvaristice. Za tu dobu jsem si tak nějak ujasnil, co bych chtěl a přišel na mnoho chyb, které jsem udělal. Akva bych chtěl tedy založit znovu s novými poznatky.
Problém je, že nemám kam dát celé osazenstvo a chci se zeptat, jestli by bylo možné při tomto postupu hned všechny obyvatele vrátit zpět.
Takže:
Z akvaria bych vypustil komplet vodu a tu si nechal v sudu, na ten bych napojil i zaběhnutý filtr, abych nepřišel o bakterie..
Z akva vše vyházel.
Udělal nové dno (kopmlet ADA), nový layout, osázel rostlinami (víceméně celé dno)....
Napustil zpět vodu a dal zaběhnutý filtr.

Myslíte, že můžu dát hned zpět obyvatele? Mám tam Neonky modré, japonici, red cherry. Zkoušel jste někdo něco podobného. Nebo myslíte, že je to pro ně rozsudek smrti.

Měl bych případně v záloze AmGuard + Ammonia Aletr, abych viděl, že se blíží nějaká katastrofa.
Co myslíte? Jsem úplně mimo nebo by to šlo takto udělat??


Moc děkuji zarady!
Mirek


grunda - 02/09/2016

ano jde to, jen u ADA dne je třeba dávat bacha na N látky, takže měnit vodu jako o život (3xtýdně 1/3), první měsíc


MirekRuzicka - 06/09/2016

Ahoj, díky za radu. S výměnou vody není problém. Pokud by o bylo tedy jen o tom, tak do toho asi půjdu.


tom099 - 13/12/2016

Dobrý den, můžete mi prosím někdo doporučit vhodný "setup" na založení rostlinného akvária? Co jsem se všude dočetl by byl rozumný rozměr 60 cm. Je to tak? Má cenu investovat do skla optiwhite? Doma mám set akvária AQUAPRO 80,ale ten asi nebude vhodný nebo to tak není?Set obsahuje akvárium 80x35x45 cm,
černý kvalitní plastový kryt se zářivkami 2x18 W a otvorem pro automatické krmítko,topné těleso Jäger 100 W,vnitřní filtr EHEIM Aquaball.Moc děkuji za každou radu


ladak - 13/12/2016

Set si nech, jen vyměň filtr za vnější a horní kryt za led chihiros. Až se to na tomto akva naučíš kup si opti. A už budeš věďet co tě čeká. Mohlo by se ti stát, že ti to nějakou dobu nepůjde a nebo nebudeš mít čas.


tom099 - 13/12/2016

A je možné odriznout ty nalepene skleněné vyztuhy(drzaky horniho skla) Jaky doporucite filtr?Svetlo chichiros je dostacujici?Muzete mi doporucit nekoho,kdo by doporucil substraty a kytky?Predstavu mam nejake kobercove rostliny.Zvladnu to.bez CO2?


ladak - 15/12/2016

No toto světlo bude dostačující https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/chihiros-led-a-serie-60-80cm-39w-a601 stačí ti ze začátku poloviční výkon. Kdykoliv přidáš pokud budeš chtít zvýšit rychlost rostlin. Místo CO2 dávej tekutý uhlík ale není nad plyn a rozpouštět přes atomizér. K tomu se třeba časem dopracuješ. Filtr by jsem si koupil minimálně Ehiem classic 2213. Klidně s větším objemem i jinou značku, jen dodrž aspoň papírový průtok vody, přišktit kohouty můžeš u větších vždycky .
Z jakého síly skla máš to akva slepené? Substrát jen jílového původu ( liapor, Rataj Profi soil, JBL atd.) Kytky jaký chčeš ty sám já jsem kupoval košíčkový, in-vintro mi přišli drahý, ale opak je pravdou ;)


tom099 - 15/12/2016

Akvarium je slepené z 6mm silneho skla.Porad přemýšlím,jestli by nebylo lepsi koupit radeji nove,protoze ten set je stary cca.10 let a ivestice za samotne akvarium je asi to minimum v celkove casce.Jaky by bylo v tom pripade nejlepsi rozměr akvaria?Filtr a svetlo bych dal na vase doporuceni.il vintro?Ja jsem dost cetl o suchem vysazeni,ale nevim,jestli je to vhodne pro zacatecnika.Nemuzete doporucit nekoho v kraji Hradec Králové,kdo by dokazal poradit (klidne i prodejce)Rad bych nakoupil veci,ktere mate odzkousene a funguji.Nebo je moznost primo na techto stránkách?Ja jsem uz toho precetl tolik,ze jsem snad cim dal vic zblblej ????


gumish - 16/12/2016

S tím suchým startem jsem před 3 týdny skončil. Osvědčil se mi u kobercovky "Cuba". U čehokoliv vyššího to bylo spíš na škodu. Po 2-3 týdnech jsem akva při prvním náznaku plísní raději zalil. Lehká plíseň, co se mi v koutě dělala zmizela, cuba byla v pohodě, vyšší rostliny trpěli. Při zalití ani jedna cuba nevyplavala, a teď se krásně rozrůstá dál. Takže příště bych zase koupil košíčkovou cubu, nechal nasucho zakořenit, a pak teprve těsně před zalitím nasázel zbytek rostlin (ty už klidně i in-vitro).


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde