💧 Křišťálově průzračná voda s InstaPURE Více zde 01d 19h 06m 55s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zalozeni noveho akva

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Milhausman - 23/01/2014

Prosim vas,jake dno mam vybrat pri zalozeni noveho akva bez co2?Nejake stare dno treba od Rataje,nebo jakekoliv jine?Zde jsou dna opravdu dosti drahe.Popripade kolik litru asi do 100 litroveho akva.Diky.


grunda - 23/01/2014

ideálně nakopat jíl a překrýt vrstvou jemného písku (2-4mm) - je to celé za pár korun. kolik ho bude třeba si dokážeš spočítat sám - objem kvádru - matika základní školy ;)


Milhausman - 23/01/2014

A kdyz bych rad kupovany ???Ja ti chtel grundo zavolat,ale uz jsi mi neodpovedel.


grunda - 23/01/2014

klidně zavolej, ale ne dneska a zítra, jsem mimo signál. Pokud chceš kupovaný tak tohle: http://www.flexiobklady.cz/produkty-pisek-2-4.php a místo jílu tohle: http://www.rataj-spk.cz/produkty/substraty/bivoj.htm


Milhausman - 23/01/2014

a kdyz vemu to dno od rataje co jsi mi posilal?musim neco k tomu jeste?ty kulicky jsem kdysi mel od rataje pod rostliny.skoda,ze nemuzu zavolat dnes.rad bych to uz objednal.


Milhausman - 23/01/2014

a jeste mi prosim rekni,proc ne to stare dno a co je ten rataj profi soil ?


grunda - 23/01/2014

staré dno je jen dno s bordelem z akva, profi soil je pórovitý substrát (v podstatě pálený jíl), rostou v tom skvěle kytky, ale špatně se to udržuje a špatně se z toho tvaruje dno - je to moc lehké


Milhausman - 24/01/2014

takze uz nic k tomu dnu nepotrebuju jo?koupim tohle http://www.rataj-spk.cz/produkty/substraty/aquaclay.htm a do tohodle dna uz se nic nedava jo?


grunda - 24/01/2014

nemusíš do něj dát nic, ale můžeš ho proložit Bivojem, nebo Matkulem - líp ti porostou kytky


Milhausman - 24/01/2014

diky mockrat.zitra ti zavolam jeste ohledne ostatniho jestli muzu.diky.


grunda - 24/01/2014

mužeš, a není zač


Milhausman - 06/03/2014

foto


Milhausman - 06/03/2014

I riccia vypada ze zacina chytat hnedou rasu.A sem tam i koberecku jeden list zezloutne a upadne.


Milhausman - 06/03/2014

dalsi foto


frimen52 - 04/04/2015

Ahojte,
trávim tu dosť veľa času a získavam veľmi užitočné informácie od ľudí ktorý rastlinnej akvaristike rozumejú a prispievajú užitočnými radami zo skúseností nám všetkým.
Problematiku prúdu a distribúcie CO2 som pochopil je to tu pekne rozobraté.
Nieje mi ale úplne jasné ako nato pri úplne novom zakladaní nádrže. Po založení dna ktoré má tvoriť výživný súbstrát v mojom prípade deponit mix proffesional ktorý bude prekrytý jemným 1-2mm štrkom a vysadení rastlin uloženie dekorácie atď. A čo ďalej?
So svietením by sa malo opatrne možno 4-5 hodin denne ale čo s hnojením a pridávaní CO2? Toto som tu rozobraté nikde nenašiel.
Je lepšie nehnojiť a nepridávať CO2 prvý týždeň až dva vôbec a len meniť každý druhý až tretí deň časť vody? Prípadne jemne použiť CO2 hodinu pred zapnutím svetiel a s vypnutím svetla vypnúť aj CO2? Momentálne hnojím metódou EI ale je to zabehnuté akva.
Čo pri štarte novej nádrže? Použiť možno 1/4 dávky ? ak áno čo tie pravidelné výmeny vody? Alebo na začiatok zvoliť úplne inú metódu hnojenia?
Určite s tým mnohý máte dobré skúsenosti lebo zakladáte neustále nové a nové akvária tak ak môžete budem vďačný za každý postreh a názor.
Ďakujem :)


Ardjuna - 06/04/2015

.


frimen52 - 06/04/2015

Co by bolo teda dobre urobiť. Kúpiť ešte ten aquaplants a nasypať jemnu vrstvu možno 1-2 cm na ten deponit a všetko to zasypať jemným strkom?
Alebo tam nechať už len ten deponit a prihnojovat makrom a možno po mesiaci začať hnojiť normálne metódou EI v dákej 75% dávke a postupne až na maximum.
Chcel by som mat v akva rastlinu ako blyxa japonica a Eleocharis acicularis.
Komplet založenie plánujem teraz na víkend tak by som to nechcel podceniť.
Chcem ešte odtiaľto objednať aj hnojivo tak možno keby som dal do dna Npk tablety co sú ponúkané aj tu nepomohlo by to na prvé mesiace a rozbeh?


Ardjuna - 06/04/2015

.


frimen52 - 06/04/2015

Áno v tomto máš zrejme pravdu a je to aj logické. Bolo by podľa teba rozumne doplniť do toho deponit mixu tie kapsule Npk + mikroprvky a všetko to dostatočne prekryť alebo je to blbosť a radšej dohnojit tým makrom do vodného stĺpca ?
Inak si super trpezlivý človek ktorý pomáha veľa ľudom keď čítam rôzne príspevky a som rad že taký ľudia ako ty existuju. Palec hore pre teba ;):):)


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde