🔥Probíhá akce Více zde 01d 17h 42m 37s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Úprava vody z reverzní osmózy - remineralizace

V kategorii: Parametry vody, testy

tommate - 03/02/2013

volal jsem na smvak a vyptal se na přesnější hodnoty ve vodě (zdroj Morávka - Nová ves):

KNK4,5: 1,7°dH
tvrdost: 2,5°dH

Ca 16-18 mg/l
Mg 3-5 mg/l

K se nestanovuje (nemají údaje) a ani se neodstraňuje, takže X
Na <4 mg/l
S <20 mg/l

je to dost vápníku? kdybych např. chtěl nastavit takový pěkný poměr jako zde v článku, tak bych musel malinko přidat. u Mg je to jasné, pomocí hořké soli, na Ca jsem dlouho používal CaCO3, ale chtěl bych zkusit něco rozpustnějšího, máte někdo praktické zkušenosti s tou sádrou CaSO4.2H2O? podle všeho by to mělo být daleko rozpustnější

tím pádem bych musel použít i něco zvlášť na zvýšení alkality, mám při 20-30mg/l CO2 5,6PH, chtěl bych použít kombinaci sody-b a potaše - nevíte někdo jaký je praktický rozdíl při použití pro tyto účely mezi K2CO3 (potaš) a KHCO3? dostupnost zdá se je u obou dobrá. Co jsem si já sám zjistil na netu, tak se mi jeví ve všech ohledech lepší K2CO3, je levnější, při stejném zvýšení alkality dodá o něco méně draslíku a je více jak 3x rozpustnější - mám dobré informace případně počítal jsem dobře?


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde