Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Relax

V kategorii: Deníky a diskuze našich

grunda - 22/08/2013

JBL jsou hodně solidní


paja - 23/08/2013

Dnes jsem udělal kontrolní měření:
NH4 - 0mg/l
CO2 - 30mg/l
Fe - 0,05mg/l
PO4 - 0,04mg/l
NO3 - 5mg/l

Jaké hodnoty bych měl udržovat s ohledem na řasy kreré mě trápí.
Děkuji za rady.


paja - 01/09/2013

Nevíte jakých živin je nedostatek když se mě začínají kroutit nové listy a staré uhnívají?


Gargamel - 01/09/2013

Strč pod ten echinodor tři tabletky s Osmocote a problém s živinami by měl být vyřešený. Otázka je jestli to je živinami.


paja - 01/09/2013

Tablety tam jsou od Dennerle pravda tak 2 měsíce


Gargamel - 01/09/2013

Od Dennerle tuším neobsahují dusík a fosfor.


paja - 17/09/2013

Zdravím. Rozhodl jsem se že provedu úpravu filtrace vakvariu. Dnes jedu na Eheim proesional II 2126 a potřebuji zvýšit proud. Jakým směrem se mam ubírat pokud nechci koralii a podobné? Myslím si na Eheim 1260 zapojeným za 2126 a lily pipes. Jaké máte doporučení? Děkuji za rady.


danyboy77 - 18/09/2013

Myslim si ze je to dobry napad ;) bude to uz hukot. Nypoj to na Y spojku. Pokud bude to cerpadlo o hodne silnejsi nez filtr tak ti ho bude trosku brzdit.


paja - 14/11/2013

Po delší odmlce přidávám foto akva. Štětičková řasa je pomalu pryč ale zase se začala oběvovat sinice ale jen v popředí akvaria. Změnil jsem metodu hnojení a používám hnojivo Tropica Specialised Fertilizer. Jenom nevím proč má ten anubias gigantea pořád takovou světlou barvu a listy echinodurů jsou pokroucené. Neví někdo co to může být?


danyboy77 - 14/11/2013

Podle me to bude nedostatek nektere zivyny. Koukni na Marceluv web http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=problemy treba tam najdes co by to mohlo byt.


paja - 15/11/2013

Ještě mě napadla jedna věc. Tropikou hnojím asi měsíc a půl a měl jsem ubrané osvětlení. Je možné že se mě hromadí živiny v akvariu? Docela rychle mě totiž hnědne voda a to asi tak 3 den po výměně.


Dejvwa - 17/11/2013

Je to s největší pravděpodobností nedostatek Fe, nebo Mg - výsledek je stejný, protože nedostatek Mg způsobí, že rostilina nedokáže přijímat Fe, a tak v důsledku vlastně rostlina trpí nedostatkem železa. Pravděpodobně při tak silném osvětlení, jak máš ty, už nestačí železo z hnojiva. To, že se ti v AQ nahromadily některé živiny a brání tak přístup jiným je podle mě nepravděpodobné, kdysi o tom psal p. Rataj, že např. nadbytek Cu rostlinám brání přijímat Fe, ale moc bych tomu nevěřil. Spíš bych si koupil MgSO4 a Tenso nebo CSM+B a zkoušel to přidávat, jestli se to zlepší.


Gargamel - 17/11/2013

Jak jsi na tom s NO3 a PO4? Máš testy? Případně jaké?


paja - 17/11/2013

Osvětlení je stažené nastavoval jsem ho tak aby rostliny nijak moc neperličkovali. Testy PO4 0,3mg/l NO3 15mg/l testy JBL. Deně dávkuji hnojivo Tropica. CO2 světle zelený Drop checker je světle zelený.


Gargamel - 18/11/2013

Zkus to, co radí Dejvwa.


paja - 22/02/2014

Tak po delší pauze přikládám nové foto nádrže. Stále bojuji z řasou ale je to mnohem lepší než dříve. Objevuje se na listech GSA a v nižších patrech žabí vlas a místy ruducha. Nedávno jsem pořídil ještě jeden filtr a zapojil oba do serie. Proud je podle mne jak má být všechny listy se pěkně hýbou i ty u substrátu. Začal jsem hnoji 2x Tropica Premium Fertiliser a 5x Tropica Specialised Fertiliser a kondice rostlin se znatelně zlepšila. Stále ale rostliny nízko u substrátu rostou dost pomalu a mají problém s řasami. Napadlo mě jestli nemám už moc ubrané světlo? Svítím od 11 do 19 CO2 dvě hodiny před světli a drop je světle zelený až do žluta. Děkuji za nápady.


paja - 05/11/2014

Zdravím všechny a prosím o radu. Nevím co se stalo ale začali mě v akváriu odumírat rostliny. Koberce KO mechy se pomalu zpamatovávají ale hodně uhnily a pogostemon stagnuje. Hnojí Tropica Plant Growth Specialised 20x denně. CO2 6 bublinek/s difuzorem. Akvarium bylo do nedávna v pohodě a poměrně stabilní a najednou toto. Proud zajišťují dva filtry Eheim 2026 do série a lily od Adama Votavy. Děkuji za odpovědi.


Dejvwa - 08/11/2014

Ahoj, podle toho co čtu, bych zkusil přidat to světlo za předpokladu, že máš všecho ostatního dostatek ;) Pravděpodobně budou na začátku růst řasy ještě více, ale po čase by se měly rostliny vzpamatovat potlačit růst řas. Svítíš 8h/denně, což je podle mě taková spodnější hranice a stačí spíš u silněji osvětlených AQ. Nevím kolik máš PAR ale koukni se na Marcelovy stránky o měření PAR a zkus porovnat, jestli nesvítíš málo. Já bych řekl, že ti rostliny odumírají odspodu právě kvůli nedostatku světla a tím jak se jim v důsledku toho rozpadají listy vylučují do AQ spoustu amoniaku, který pak nahrává řasám (všem). Takže častěji měnit vodu =) Ještě bych zkusil klidně i ubrat trochu CO2 ale začít pouštět dříve před světly, kvůli stabilitě CO2. Já dávám CO2 4h před světly. Nebo ponechej těch 6 bubl./s ale začni čeřit hladinu a dej CO2 tak 3 hodiny před světly. Kolísavá hodnota CO2 je stejně nebezpečná jako jeho nedostatek.


paja - 14/12/2014

Ahoj, tak jsem zkusil udělat co radí DEJVWA a co se stalo: žabí vlas je pomalu na ústupu ale ve velkém se rozjela ruducha a hnědá na substrátu. myslel jsem si že by to mohlo být špatným proudem u substrátu ale bublinky CO2 jdou krásně i nad substrátem. Napadlo mě že by příčinou mohla být přerostlá gigantea která vezme hodně živin. Co by jste mě poradily? Děkuji za odpovědi.


Předchozí stránka