Akvárium s řasokoulemi Více zde 02d 08h 01m 04s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Relax

V kategorii: Deníky a diskuze našich

paja - 10/08/2013

Dne 10.08.2013 v 13:34 byla založena prezentace akvária Relax.


paja - 10/08/2013

První pokus o velké a rostlinné akvarium. Bohužel od záčátku s velkým problémem s řesami. Měl jsem snad už všechny známé druhy. Po usilovném boji zelené v podstatě vymizely ale stále se potýkám s Ruduchou a Staghornem. Pomalu se to začíná lepšit ale stále se oběvuje i na nových listech.


paja - 10/08/2013

Ještě pár fotek


LaXo - 10/08/2013

To svetlo mas zbastlene z LED list? Celkom pekna praca, kolko to ma lm?
Co sa tyka rias, tak asi len dodrziavat hygienu, hnojit a trpezlivost.


paja - 10/08/2013

Světlo je z pásků osazené LED CREE. Dvě řady jsou 6500k a prostřední 5200k jelikožmě světlo s třemi řadami 6500k přišlo nepřirozené a moc studené. Krajní pásky mají optiku 60 stupňů a prostřední 120 stupňů. Zdroj je MEANWELL s regulací jasu buď potenciometrem nebo PWM. spotřeba asi 60W. Přikládám fotku při plné intenzitě světla. Nevím jestli mam svítit na max s ohledem na problémy s řasou.


LaXo - 10/08/2013

A nemas info kolko lm to teraz dava v sumare? Od Cree by to nemal byt problem zistit.
Bud je ta fotka tmavsia ako v skutocnosti, alebo .... Neviem, mam taky pocit ze je tam malo svetla, ale mozno je to iba moj subjektivny dojem. Nehreje sa to etremne?


paja - 10/08/2013

Je tam něco přez 11000 lm. Fotky jsou ze starého kompaktu a bez stativu takže kvalita nic moc. zkusím to ještě něčím lepším :)


Burik - 10/08/2013

světlo jako takové vypadá moc pěkně.Krásná čistá práce..ale nemůžu si pomoct,zdá se mi,že tam moc světla není.

Ale třeba je to jen foťákem..a v reálu to vypadá jinak.


LaXo - 10/08/2013

Tiez sa mi paci ten desgn ala ADA.
Tak nech Ti to rastie.


paja - 11/08/2013

Jaké máte zkušenosti z umístěním CO2 difuzoru v akvariu? Zkouším stále vhodné umístění a zdá se mě že to není stále optimální. Týden ho mám umístěné jak je vidět na posledním obrázku. Naproti mam pomocný filtr takže bublinky CO2 strhává proud proudící k sání filtru.


paja - 11/08/2013

Trochu lepší fotka.


Vyghum - 11/08/2013

To světlo je udělané z plexi, nebo polykarbonátu? Plexi se ve vlhku rádo deformuje, ale předpokládám, že se v tomto případě odpar z akva rozprostře a k deformacím by nemělo dojít...


paja - 19/08/2013

Tak jsem přijel po týdnu z dovolené a nestačil jsem se divit. V akvariu je uplná invaze řas. Zalená na skle, všude ruducha a staghorn a na substrátu hnědá. CO2 ale nevypadlo jen se musela nějak zhoršit distribuce. Udělal jsem důkladnou očistu protrhal rostliny ale stále nevím jak zlepšit distribuci CO2 aby se toto nikdy neopakovalo. Můžete mě poradit jak na to?


Burik - 19/08/2013

asi nedostatkem živin..když se týden nehnojilo a jen svítilo.


danyboy77 - 19/08/2013

Kup si treba Koralii. Ja jsem taky pridal na proudu a jde to znat, pripojil jsem druhy filtr a ted mam celkem 3000l/hod a to mam mensi akva nez ty. Pokud mas vyhnojene dno tak by se ti takova hruza po tydnu spustit nemela.


paja - 19/08/2013

Hnojení přerušené nebylo. Přihnojovali mě s krmením ryb dle příkazů. K tomu zvyšování proudu nevím myslím že se ruducha ještě zhorší. Zkusím ještě zvíšit dávky easycarbo a uvidíme.


Dejvwa - 19/08/2013

Já bych taky, jak píše DANYBOY77 zlepšil proud. Možná zpočátku se ruducha trošku zhorší, protože zlepšením proudu přivedeš živiny i řase, ale zároveň tím dlouhodobě pomůžeš rostlinám, které dále nebudou strádat a tvořit tak další prostor pro řasy. Ruducha a staghorn = pravděpodobně nějaký problém s CO2. Co se týče zlepšení distribuce tak, tak buď Koralia, nebo rozstřikovací rampa podél zadní stěny, vše je tu v článcích popsáno ;)


danyboy77 - 19/08/2013

Zlepsi distribuci (proud). Co2 20-25mg/l , caste vymneny vody a pokud mozno nehnoj do vody nez se ti to stabilizuje. Vysad rasozravce. Pokud mas rasy na pocatku rozpuku tak se na ne vyprdni at si projdou svym cyklem a jak zacnou odumirat tak zbytek co nesezerou rasozravci odstranis. U me to fungovalo.

Takovouhle nadheru jsem mel jeste nedavno ja.


paja - 22/08/2013

Nemáte nějaké zkušenosti s testy od JBL. Já je používám ale nevím jak je to s jejich přesností.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde