🔥Probíhá akce Více zde 02d 09h 06m 40s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

LaXova 120tka

V kategorii: Deníky a diskuze našich

LaXo - 20/10/2012

Díky za reakcie, nejaký ten pomer ale predsa len dôležitý bude, napríklad pomer NPK ;)
Aj keď pri EI sa asi moc nesleduje...


Ardjuna - 20/10/2012

No, nebudu se o to s nikým přít, ale já osobně těm poměrům žádnou váhu nepřikládám. Jak už jsem uvedl ve svém předchozím příspěvku, kdyby byly poměry (třeba N:P:K) opravdu důležité, jak je potom možné, že já jsem měl poměr N:P:K přibližně 1:1:1, aniž by to mělo nějaký negativní dopad na rostliny/živočichy? Důležitost nějakého poměru mezi NPK navíc zpochybňují i jednotlivé metody hnojení, když každá z nich doporučuje poměr jiný. Např. PMDD má poměr N:P:K asi 6:1:13, PPS má 10:1:13, a EI má poměr 4:1:3. Pokud všechny tyto metody za určitých podmínek fungují, tak to samo o sobě dokazuje, že poměry mezi prvky moc důležité nejsou. Zkus o tom popřemýšlet, případně zkus záměrně zvýšit dávkování některého prvku a sleduj, jestli to bude mít nějaký (negativní) dopad na rostliny.


LaXo - 20/10/2012

No veď práve že som o tom premýšlal a došiel som k podobnému záveru ako Ty Marcel. Moje predchádzajúce otázky ma v tom mali utvrdiť (aj keď sto ľudí, sto názorov). Osobne žiadne pomery medzi prvkami nesledujem, na toto naozaj nemám čas. Čo sa skúšania týka, tiež nemám laboratórne presne spravené EI roztoky a momentálne experimentujem so suchým dávkovaním CSM+B, taktiež som skúšal meniť množstvá jednotlivých zložiek, čím som vlastne menil aj pomery. Výsledok vlastne žiadny, aj keď asi by bolo potrebné sledovať zmenu niekoľko mesiacov (stále píšem o EI).


LaXo - 11/11/2012

Ahojte, prednedávnom som ostal príjemne prekvapený keď som si pri výmene vody všimol kvitnúcu Blyxu. Stretli ste sa s tým už niekto?
Ozaj, a pribudli mi títo krásavci namiesto Gupiek a Kardinálok. Mám z nich veľkú radosť.


danyboy77 - 11/11/2012

No ze nekomu kvetla Blyxa jsem uz nekde cetl,bud to psal uz driv nekdo tady a nebo to bylo na akvarko.cz ...uz presne nevim. Ale jde videt ze se ji u tebe dari ;)


LaXo - 16/11/2012

Dnes som trochu fotil, tentokrat bez techniky.


Gargamel - 16/11/2012

Super, super, super!


LaXo - 16/11/2012

Gargamel dikes, konecne zacinam byt trosku spokojny.


grunda - 17/11/2012

trošku? máš parádní akva, chlub se jím;)


Vladik - 17/11/2012

Libovka


LaXo - 22/11/2012

Video celej nadrze pred zostrihom
http://youtu.be/Fcx0ZgmAJLE


stephans - 26/11/2012

Nádhera, nádhera, nádhera :)
Pekne to kontrastuje s tým čiernym pozadím.


LaXo - 26/11/2012

Danke, Danke, Danke ! :) A to som chcel dat cierne pozadie prec.


awatar - 30/11/2012

Ahoj ,

parádní akvarium = gratuluji

Jen se chci zeptat. Koukal jsem na to video a podle videa mi přijde ža v nádrží není absolutně žádný proud ? Měl si vyplé čerpadla jen kvůli videu ? nebo to máš takhle stále ?


LaXo - 30/11/2012

Ahoj, ano koli videu som vytiahol vsetku techniku z akva. Za normalnych okolnosti tam je Eheim filter a pridavne cerpadlo. Aj tak ale intenzita prudu u mna nedosahuje "sucasny moderny standard" :D


Angus - 02/12/2012

Ahoj, moc krásná nádrž. Pěkný příklad toho, že světlo nemusí být nějak velké a rostlinky krásně rostou! Mohu se zeptat, kdy ti ustoupila zelená řasa, o které ses zmiňoval? Podle videa to vypadá, že řasu nemáš už vůbec žádnou. Paráda...


LaXo - 02/12/2012

Ahoj, dík za pochvalu. Riasu samozrejme ešte nejakú mám, ale nie je to nič hrozné. Na starých listoch Staurogyne sa nájde GSA a na skle sa ešte časom ukáže GDA, ale pomaly sa to normalizuje. Posledný mesiac som prešiel na zaujímavý spôsob výmeny vody: každý deň vymením za kýbel vody. Začal som s tým predovšetkým preto, lebo sa mi začala robiť mastná hladina. Takto vymením ten istý objem ako raz za týzdeň (hnojím trochu menej ako EI) a rastlinám to evidentne prospieva. Ústup rias tak vlastne ponechávam z časti na samotné akva, ja len mením vodu a odstraňujem z hladiny odumreté zvyšky rastlín. Zatiaľ sa zdá že to funguje. Pri tej príležitosti spomeniem skúsenosť s Glossostigma el. U mňa rastie povedal by som až viac ako by bolo potrebné, výsledok: aj napriek pomerne častému zástrihu prerastá spodné vrstvy a pomaly sa uvoľnuje zo substrátu. Okrem toho spodné lístky následkom slabého prísunu živín odumierajú a výsledok si každý domyslí (čpavok...). Takže, nasleduje výmena za iný druh trávnička ktorý som ešte nemal. (kiež by tá Tropica bola lacnejšia). Inak na skúšku som odstránil jednu časť trávnika z tejto Glossy. Je tam teraz nádherný schod, normálne sa mi to páči ešte viac. Zo svetlom som začal experimentovať vďaka Marcelovi a jeho PAR tabuľkám, takže díkes Marcel!


LaXo - 01/01/2013

Pridám malý update:
došlo na výmenu koberca z Glossy za Eleocharis sp. Mini v kombinácii s Hydrocotyle tripartita.
Staurogyne repens som postrihal až na kýptiky, preriedil Blyxu. No už je tomu dva týždne a koberec zdá sa rastie. Uvidím čo z toho vznikne. Malé foto:


grunda - 01/01/2013

pěkná práce, vypadá to mnohem líp


LaXo - 18/01/2013

Trávniček sa pomaly ukazuje, riasa zatiaľ moc nestraší, jedine na Staurogyne repens sa stale drží GSA.
Blyxu som musel poriadne popretŕhať, už sa ťahala do výšky, no ale časom dorastie.

[img]http://www.rastlinne-akvarium.sk/images/_DSC0619%20%281920x1282%29.jpg[/img]
[img]http://www.rastlinne-akvarium.sk/images/_DSC0667%20%281920x1280%29.jpg[/img]
[img]http://www.rastlinne-akvarium.sk/images/_DSC0690%20%281920x1282%29.jpg[/img]


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde