🔥Probíhá akce Více zde 01d 19h 16m 42s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jaký zvolit substrát do akvária

V kategorii: Ostatní

Gargamel - 05/08/2012

Oliver Knott si to nechává dovážet z Japonska. Mělo by to být +- to samé co ADA, akorát to má trochu jiný vzhled, takže je to jako náhrada pro ty, kterým třeba nesedí vzhled Aquasoilu.

Hoši už finišují na posledních úpravách e-shopu, kam jsme do nabídky zařadili i tento substrát. Je asi o 10% dražší než od ADY a bude na objednávku, zatím neočekávám, že by o něj byl velký zájem.


Venny - 05/08/2012

"zatím neočekávám, že by o něj byl velký zájem" - :D


Lubek - 10/08/2012

A čo substrát FLUVAL STRATUM? Nemá niekto skúsenosti?
http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/rostliny_a_pece/substrat/fluval_podlozi/210215


Ardjuna - 10/08/2012

.


grunda - 14/08/2012

mám zkušenosti s ADA - bez problémů i po letech, Rataj aquaclay a Profi soil - zatím bez problémů po třech letech.


danosh - 20/08/2012

Ahoj, podle Gargamela a Administrátora je nejlepší hnojivo Osmocote pro Dům a balkon :) přečti si příspěvek #43 - #50 ;)


Ardjuna - 20/08/2012

.


Martin007 - 07/03/2013

Ahoj, potřebuji od Vás radu. Mám problém u nás (Olomouc) sehnat Osmocote pro dům a balkon. V Obi ho maj jen v tabletách (granulky slepené do tablet) a nikde jinde jsem jej v ganulované podobě nesehnal i když začíná zahrádkářská sezóna. Zato skoro v každém obchodě mají "Univerzální dlouhodobě působící hnojivo MULTICOTE 6M" od firmy FLORIA. Složení je dost podobné osmocote N-P-K: 18-6-12 + mikroprvky a i ta struktura je podobná. V osmocote je navíc 2% hořčíku. Teď mám dilema, jestli to risknout s MULTICOTE bo si koupit ten OSMOCOTE v tabletách a zkusit ho rozdrolit na jednotlivé granulky (1 tableta ma 7g). Mám obavy z nevyzkoušeného multicote, aby mi náhodou neudělal nějakou paseku v akva.
Dík za rady... Musím pochválit autory stránek a ostatní co přispivají cennými radami. Na netu a různých fórech najde člověk plno informací a dezinformací, že je z toho vedle a nadělá plno chyb. Tady to má hlavu a patu, autoři tomu očividně rozumí.


Sentinel - 07/03/2013

Já měl stejný problém v Plzeňském kraji...
tzn pokud je to problém shánět tak stopro ho mají na eshopu substralu http://www.substral-shop.cz/ .. já tím že do prahy jezdím tak jsem měl problém vyřešen.
Jinak zkus malá zahradnictví nebo i květinářství, tu a tam mi řekli že to mívaj jen na jaře.


stafflik - 08/03/2013

Martine včera sem oblital celou Olomouc než sem ho sehnal v Baumaxu. Maji ho tam dost, krabičky po 300g..


Martin007 - 08/03/2013

Staffliku moc dík za info. Před cca 14 dny jsem to vše olítal (Baumax, Hornach, Obi...) a ještě těch hnojiv moc neměli (osmocote dům a balkon nikde), páč bylo před sezonou. Předevčírem jsem se to objížděl znova a jen ten Baumax jsem už večer nestihl. Takže jsi mě potěšil, navíc mi před chvílí došel substrát jbl manado ...už ať jsem doma z práce a rekonstrukce může začít:)


stafflik - 08/03/2013

Tak to sme dva. Včera došly rostliny od Rataje+sem si nějaky dovezl od akvaristy z Olomouce a teď už jenom nějaký ten balvan co by se mi líbil a tradá. Zitra jdu na to!!


Finch - 08/03/2013

Ahoj kluci poradíte mi?kdo má akvarium zhruba rozmery 130x40 potřeboval bych poradit s množstvím substrátu dost přemýšlím o ADA Power sand a Aqua Soil Amazonia Powder bude mi stačit 9 a 9L ????


Ardjuna - 08/03/2013

.


Tom Kl - 07/02/2015

dobrý den,
budu zakládat nové dno a jelikož nemám zatím pár tisíc na ADA substráty tak po přečtení článků bych zvolil Rataj Profi soil nebo JBL manado a to překryl klasickým říčním pískem 2-4mm. Nemáte zkušenost zda se písek vahou nebude propadat do spodní vrstvy? děkuji


Pepis - 08/02/2015

Levná a účinná varianta je zásobní substrát 3-4 cm argo AQUAplants
krycí vrstva 4-7 cm křemičitý písek frakce 0,5-- 1mm.
Mám to taky a funguje to náramně:)
Poprvé napustit vodou jen aby byl ponořený substrát tak na 24 hodin. Ono si to sedne a pak poopravit a sázet rostliny.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde