Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

CUSTOM WEST COAST

V kategorii: Deníky a diskuze našich

dobrman101 - 03/04/2013

Koukal jsem na to video a tak jsem ti po tý rostlině trochu pátral a přiklonil by jsem se k tomu kdo ti napsal že je to bolbitis. Koukni na tento odkaz a v emerzní je jinak barevný než v sebmerzní. http://rybicky.net/obr/rostliny/max/2361.jpg Jinak v googl foto je jich spoustu na porovnání;)


Jan Zolich - 04/04/2013

díky za rady.takže vypadá to, že je to bolbitis. teď jen přijít na ten fígl aby to rostlo nad hladinou a neuschlo to.
napadlo mě ostříhat submerzní listy a přivázat oddenek těsně pod hladinu a doufat, že nové listy, pokud vyraší, a vyrostou nad hladinu tak neuschnou. nebo má někdo lepší nápad??


dobrman101 - 04/04/2013

Já by jsem jeden měl jen nevím jestli by ti neuschl. Když ho uvážeš tak 10-20cm po hladinu a vyroste nad ní, potom by jsem vždy po zhasnutí světel ho rozprašovačem postříkal vodou. Ne když svítí aby se listy nespálili;) Myslím že jí tím trochu budeš tu jejich domovinu v období sucha - snížení vodní hladiny tak dobře stimulovat. Já jsem takto měl krásný listy Echinodoru které rostli za šlahounů. Před tím byli zrkoucený. Je to jen moje rada co by jsem zkusil. Držim palce;)


Jan Zolich - 04/04/2013

příští týden to nejspíš vyzkouším. tak jsem zvědavý jak to dopadne.
a ještě takový dotaz -co jsi to měl za echinodora?


dobrman101 - 04/04/2013

Blehere a Ocelot Green.


Jan Zolich - 07/04/2013

náhodou fotky jak ti to vyrostlo asi nemáš co?


Jan Zolich - 11/04/2013

Došlo co2 ,ale naštěstí mám druhou plnou láhev v zásobě jenom si vzpomenout, že jsem ji měl dát už před třemi dny :) takže až zítra. Každopádně začaly řasy vystrkovat rohy.Tak bude třeba jednat :) Jen jsem nečekal, že na nedostatek zareaguje i microsorium.


Jan Zolich - 28/04/2013

Od neděle přibyly tři krevety molucké, ale bohužel vydržely týden.Nebo aspoň jedna, ostatní jsem zatím nenašel.Dneska se mi podařilo silně přiotrávit ryby ceočkem.Díky vzduchování a čeření hladiny se mi ryby podařilo zachránit.Jenom mladou molucku se nepodařilo probrat.Zato vykoukly malé cheryny o kterých jsem si myslel,že už jsou všechny sežrané.No počkám ještě tak dva dny a zkusím to pořádně prohlídnout pokud nevylezou.


Jan Zolich - 11/05/2013

Dneska jsem zasadil pár rostlin. Ještě mě čeká výměna vody a očištění skel.


Jan Zolich - 11/05/2013

Udělám pak pár fotek a hodím je sem ;)


Jan Zolich - 13/05/2013

...


Jan Zolich - 13/05/2013

...


Jan Zolich - 13/05/2013

..


Jan Zolich - 13/05/2013

.,.


Jan Zolich - 13/05/2013

..


Jan Zolich - 13/05/2013

,,


Jan Zolich - 13/05/2013

..


Jan Zolich - 13/05/2013

akva po dosazení rostlin. Fotka trochu mizerná, ale pro představu stačí.


Jan Zolich - 15/05/2013

Něco je špatně. Začaly se tvořit řasy- aspoň myslím, že to jsou řasy. Většinu povrchu rostlin ,dna ,kamenu a dřeva mám pokrytou souvislou vrstvou řasy. Zatím netuším co je to zač. Je bezbarvá a dlouhá cca 10mm. Setkal jsem se s ní jen jednou a to než jsem zrušil akva NATURAL. Tvořila se na microsoriu, které jsem očistil a přenesl do tohodle akva kde začalo vystrkovat rohy. A teď už je všude.Na první pohled nejde vidět, ale při detailním zkoumání je prostě všude. Asi koupím testy na všechno možné a zkusím zjistit jestli něčeho není moc nebo málo.


Jan Zolich - 30/06/2013

Dneska jsem našel dvě mrtvé rybky čichavce zakrslého a jednu na sklonku života.Poslední jsem zatím nenašel.Mám akva celkem dost zarostlé. Dále dvě SAE které to po odlovení vzdaly.Zbývá ještě jedna SAE ,ale tu nemůžu taky najít. Na čichavcích žádné viditelné změny, jen na parmičkách.Jedna měla jedno oko trochu zakalené-nejspíš plíseň a druhá krvavé oko a červenou tlamku-zkrátka jako by dostala po držce. Ostatní rybky jsou v pořádku. Tipoval bych to na otravu ,ale nenapadá mě z čeho.Voda měněna před 14 dny a žádné zásahy do akva neproběhly.Krmím střídmě a 2x v týdnu vynechávám krmení. No nemůžu přijít na to kde se stala chyba.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde