🔥Probíhá akce Více zde 01d 18h 58m 05s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

120L DSM

V kategorii: Deníky a diskuze našich

LaXo - 08/04/2013

Aký máš substrát? Nejako veľa sajrajtu sa Ti tam ukazuje, najskôr plesnivý koreň, teraz prach na hladine. Inak sorry za výraz, nebolo to myslené zle. Prach na hladine môže byť zo substrátu, ale skús ten prach a substrát viac popísať. Je tvrdý na dotyk? Farba je rovnaká ako farba substr.? ... Nechceš to založiť celé nanovo? Možno to vyrieši mnohé problémy. Btw, korene rastlín sú okrem iného dosť závislé od substrátu. Jeho vzdušnosť, ľahkosť, ph, pórovitosť...
Napríklad pre kobercové rastliny sa mi osvedčil Profi soil od Rataja, na kopce sa samozrejme nehodí, ale korene rastlín sú v ňom krásne zdravé.
Tak nech sa Ti to ustáli a problémy nech sú fuč, držím palce.


stephans - 09/04/2013

Ďakujem za odpoveď.
Substrát tam mám ADA Amazonia new a ten prach vyzerá, že je z neho.
Včera večer som odpúšťal vodu a zistil som, že ten skimmer tomu celkom pomohol.
Molitán v ňom bol úplne hnedý, ale na skle skoro nič.
Tak ešte chvílu vydržím a uvidím ako ďalej.


LaXo - 09/04/2013

Tak to som prekvapený, Amazoniu som ešte nevyskúšal, ale ani som nepočul že by robila takéto neplechy. Dúfam, že sa Ti to už polepší, držím palce.


grunda - 09/04/2013

já novou Amazonii mám a žádný povlak se nekoná, je možné, že byla někde v pytli díra a trošku to proschlo(odrolilo se) a teď to dělá neplechu


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde