Popis
EHEIM professionel 3 - špičkový filtr nejvyšší kvality.
Ať už si vyberete menší nebo tento velký XL filtr tak na trhu nenajdete lepší a kvalitnější filtry než jsou tyto filtry Eheim řady Professionel.
EHEIM professionel 3 představuje vysokou kvalitu, vysoký výkon, příkladnou energetickou účinnost, úžasně tichý chod, maximální pohodlí, samonasávání , velký předfiltr a bezpečnostní hadicový adaptér.
Výhody EHEIM professionel 3 filtrů:
- Špičkový externí filtry pro akvária od 400 do 1200 litrů.
- Základní tvar nádoby ve tvaru čtverce pro velký objem filtru a vysokou stabilitu.
- Vysoký průtok vody s velmi nízkou spotřebou energie.
- Nastavitelný výkon čerpadla.
- Velmi tichý chod a extrémně dlouhá životnost díky keramickému rotoru.
- Nasávací pumpa pro komfortní nasátí vody do filtrační nádoby.
- Bezpečnostní adaptér pro napojení hadic. Hadice mohou být odpojeny od filtru pouze tehdy, když jsou zavřené.
- Velký předfiltr zachycuje větší částice nečistot, prodlužuje intervaly mezi čištěním biologických filtračních médií. Jednoduché vyjmutí jednotlivých košu a snadné čištění filtru a filtračních médií.
- Jednootlivě vyjímatelné filtrační koše pro plnění podle individuálních požadavků .
- Originální příslušenství: 2x nasávací trubice, 1x výtoková trubice, 1x rozstřikovací rampa a hadice 16/22 mm o délce 5,5 metru.
Vlastnosti:
- První filtr s 3-dílným adaptérem pro napojená hadic (2x vstup a 1x výstup z filtru) pro dokonalou cirkulaci vody ve velkých akváriích.
- Indikátor průtoku - informuje vás o stavu míry znečištění filtru a indikuje kdy by měl být filtr vyčištěn.
- Transportní kolečka na spodní straně filtru pro snadný přesun plného filtru.
- Součástí je také odkapávací miska pro předfiltr. Předfiltr zde můžete vyčistit nebo umístit při přemísťování, aby nekapal všude kolem.
Verze Eheim Professionel 3 1200 XL - Specifikace:
Šířka: 330 mm
Výška: 567 mm
Hloubka: 330 mm
Hadice: 16/22 mm
Příkon: 25 W
Objem filtru: 12 litru
Objem předfiltru: 1,5 litru
Výkon: 1700 l/hod
Výtlak: 2,6 m
Filtrační média:
Součástí filtru je originální vata a biomolitan (viz. obrázek).
Zbytek košů doporučujeme naplnit vysoce porézní médiem Seachem Matrix a pro křišťálově čistou vodu použijte Seachem Purigen.
TIP! Vylepšete Vaši filtraci jednoduchými úpravami
Filtrační bakterie
V novém filtru nejsou žádné filtrační bakterie, které zajišťují biologickou filtraci. Urychlete osídlení filtru násadou bakterií. Filtr a substrát je v ideálním případě plných těchto bakterií, právě ony totiž čistí vodu. Při každém založení nového akvária bakterie určitě použijte.![]()
Biologická filtrační média
Běžné filtrační materiály jako biomolitany nebo kroužky nepojmou zdaleka takové množství filtračních bakterií jako vysoce porézní materiály typu Matrix, de*nitrate. Jedná se o vysokoporézní filtrační média s jejiž pomocí dosáhnete efektivní filtrace a odstranění dusíkatých látek. Každý litr tohoto filtračního média poskytuje více než 700 m2 plochy pro osídlení bakteriemi.![]()
Kartáč na čištění hadic
Hadice vnějších filtrů se postupně zanášejí, což výrazně snižuje průtok filtrem a taky může vést k jeho zavzdušňování a hlučnosti. Doporučujeme pravidelně jednou za několik měsíců hadice pročistit k tomu určeným kartáčem na hadice.
Chemická filtrace
Pro dosažení křišťálově čisté vody vložte do filtru ověřený Seachem Purigen. Budete překvapeni průzračností vody. Jedná se o speciální prémiový filtrační adsorbent, který po vložení do filtru z vody odstraní veškeré rozpustné i nerozpustné nečistoty. Voda bude naprosto průhledná a zbavena všech škodlivých látek.
Hodnocení produktu
Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení s textovým komentářem, buďte první a pomozte ostatním s výběrem!
doplnit informace
Technické parametry
Objednávací číslo: | 3320 |
---|---|
Výrobce: | Akvarijní vnější, externí filtry EHEIM | Vše od EHEIM |
Kategorie: | Vnější, externí filtry do akvária |
Dostupnost: | Ihned k odeslání |
Filtrace pro akvária (obj.): | 300l a více |
Akvarijní filtry dle průtoku: | nad 1600 l/h |
Vnější filtrace a příslušenství pro hadice: | 16/22 |
Filtry s UV lampou: | bez UV lampy |
Zabudované topítko ve filtraci: | bez topítka |
Produktová řada akvarijních filtrů: | Eheim Professionel |
Zdravim. Chcem sa spytat par otazok na filter. A to na hlucnost tohto filtru. Ide o to ze je to uz docela starsi model a tak ma zaujima, ako je hlucny? Este sa chcem spytat, ci sa da aj k nemu dokupit nejaky difuzor, aby robil aj bublinky. A posledna otazka, hadice tohto filtra sa len nastrcia do tych komponentov na nasavanie a na vypust vody? Nastrcia sa tam bez nejakeho istiaceho srubovania? Dakujem za info.
INVITAL
Dobrý den,
úroveň hluku v dB bohužel výrobce neuvádí, ale od zákazníků máme pouze kladné recenze.
Difuzor lze zakoupit zde (odkaz).
Co se týče vtoku a výtoku tak hadice se běžně nahřejí a pak nasunou. Poté již drží pevně a nemusí se nijak jistit.
Dobrý den,prosím Vás o radu a doporučení.Mám akvárium 150x50x50,filtr JBL e 1500,který je slabší.Rád bych zakoupil nějaký silnějsí tak,abych splňoval 7-10x průtok/h a zároveň tlak aby byl kompatibilní s roztřikovací rampou o délce 140cm,kterou nabízíte (pokud je to vhodné takto udělat),popř.dokoupit ještě jeden filtr,tak aby byly dva a pak ale řešit otázku rovnoměrného dávkování CO2.Dále se chci zeptat,kam umístit nasávací koš(v případě jednoho filtru)pokud bude rozstřikovací rampa klasicky na zadní stěně akvária a o vhodnosti a druhu atomizéru CO2.Předem za odpověď Vám moc děkuji.Ryšavý Rudolf
INVITAL
Dobrý den,
pro Vaše akvárium bych osobně zvolil jednu filtraci Filuval FX-6, která bude svým výkonem nejvhodnější. Rozstřikovací rampu bych o takto dlouhé nádrže spíše nepoužíval, jelikož zde u takto dlouhé rampy často vzniká problém se sílou proudění vody.
Co se týče umístění vtok a výtoku tak zde záleží podle typu Vašeho layoutu, tedy prosím o upřesnění.
Dobrý den, Jak poznám že je potřeba vyměnit vrtulku rotoru tohoto filtru.Jaká je přibližně její životnost. Dekuji
INVITAL
Dobrý den,
rotor je keramický a běžně se nemění. Výměna se zpravidla provádí pouze pokud dojde k mechanickému poškození kvůli špatné manipulaci.
Dobrý den.Potřeboval bych poradit,jestli se tento filtr hodí pro akvarium juwel trigon 350,nebo popřípadě jaký filtr by jste zvolil,nebo raději dva slabší?Předem děkuji za odpověď.
INVITAL
Dobrý den,
je to velmi dobrý filtr a je vhodný. Dva slabší jsou také možnost, nevýhodou je, že čištění je malinko v případě dvou filtrů náročnější. Výhodou je, že pokud by se jeden porouchal, máte stále funkční druhý a nedojde k nějaké kalamitě.
Dobrý den. Lze tento filtr doporučit i pro akvárium 120x50x40 tj. 240l ? Nebo bude již příliš silný?
INVITAL
Dobrý den,
zvolil bych spíše verzi 600
Dobry den do 400l prirodniho akvaria, zvolit jeden tento filtr, nebo radsi dva menší, treba eheim 350. Dva mi pripadaji praktičtější.
INVITAL
Dobrý den, bude stačit jeden. Dva jsou ale samozřejmě vždy praktičtější, protože je lepší cirkulace vody a máte navíc dva filtry, kdyby byl s jedním problém. Výkonově však bude stačí velmi pravděpodobně pouze jeden.
Dobrý den, který filtr bude vhodnější pro akvárium 840L .Eheim Professionel 3 2080 1200XL nebo Fluval FX6 A jak a čím naplnit filtrační koše. Děkuji Pavel
INVITAL
Dobrý den,
výkonově bude vhodnější filtrace Fluval FX-6.
Hezký den, chtěl bych Vás poprosit o radu, pořád jako neodborník tápu, který z těchto dvou filtrů bych si měl u Vás koupit - Eheim Professional 3 2080 1200XL, nebo novinku ve Vaší nabídce OASE Biomaster 600. Jde o akvarium s obsahem vody 415 l spíše středně rostlin i ryb. Jedná se mi o volbu z těchto dvou variant vnějších filtrů s posouzením co nejlepší, křišťálově čisté a nejkvalitnější vody v nádrži, hlučnosti filtru, jejich technické kvality a spolehlivosti. Neberte prosím v potaz finanční cenu filtrů, pouze jejich kvalitu, užitnou hodnotu a praktičnost. Děkuji za Váš názor a případné argumenty. P.
INVITAL
Dobrý den,
filtrace Oase jsou lépe konstrukčně postaveny a jejich hlavní výhodnou je odnímatelný předfiltr, tedy nemusíte jako u ostatních filtrů rozebírat celou nádobu.
Co se týče vhodnosti z pohledu výkonu a objemu tak Eheim 1200 XL je větší a výkonnější. Vzhledem k objemu 415 litrů bych osobně zvolil filtraci Eheim. Oase by byl slabý.
Dobrý den, prosim o informaci jak nejlépe umístit 2 nasávací hadice tohoto filtru, předpokládám, že do protilehlých zadních rohů nádrže? Jedná se o akvarium Juwel Rio 450. Lze na hadice vtokovou i dvě nasávací připojit viditelné části v akvariu tzv. "lilly pipes" skleněné z důvodu osobního estetického, nebo alespoň nasávací, či výtokové komponenty od Oase fitrů? Jestli byste mi mohli poradit nějaké řešení?(Omlouvam se ale nelíbí se mi mohutné zelené eheim hadice a trubice, které bych raději ponechal na neviditelných místech za akvariem..).mockrát děkuji za info! Petr
INVITAL
Dobrý den,
ano, běžně se nasávání této filtrace umísťuje do akvária tak jak popisujete. Na vtok i výtok následně můžete použít skleněné či kovové Lily Pipies o průměru 16/22 mm.
Dobrý den, Mám 450 l akvárium a chci se zeptat, který filtr je vhodnější pro mé akvárium, jestli tento Eheim Professionel 3 2080 1200XL a nebo Hagen Fluval FX-6? Protože v článku o výběru vnějšího filtru píšete, že průtok filtru by měl být 7-10 násobek objemu akvária, z tohoto hlediska mi přijde lepší FX-6, protože ten Eheim má průtok pouze 1700 l/hod. Ale zase u FX-6 je třeba hrozně široká hadice na kterou nejde napojit např. předfiltr. Můžete mi prosím poradit, který filtr je vhodnější? Děkuji
INVITAL
Dobrý den,
u akvárií je klíčový faktor je moc je akvárium zarostlé. Pokud se jedná o hustě zarostlé akvárium, kde rostliny hodně brání proudění tak doporučuji silnější Fluval. V opačném případě bude stačit i filtrace Eheim, která má velký objem pro filtrační média.
Dobrý den,Výška: 567 mm je včetně hadic nebo jen samotného filtru?případně jaká je výška skříňky je nezbytně nutná? děkuji Jiří
INVITAL
Dobrý den,
uváděná výška je pouze samotného filtru bez připojených hadic. Co se týče skříňky tak zde bych to odhadoval minimálně na 60 cm pro pohodlné používání filtrace.
Dobrý den, proč k tomuto filtru s udávaným výkonem 1700L/h přidáváte Seachem de Nitrate, když tento produkt funguje tak jak má při průtoku do 200L/h?
INVITAL
Dobrý den,
při vyšším průtoku než 200 l/hod se chová de*Nitrate stejně jako Seachem Matrix. S jeho použitím tedy není žádný problém.
Dobry den Kontrolka tlaku filtru je na minimum. A v koších mam 1 3l valecky, 2 1l metrix+2l nitrat, 3 2l emeim substrat pro + 350ml purigenu. + filtracni vata .Nevite cim to muže byt .na hadicich nic nemam zapojené děkuji
INVITAL
Dobrý den,
osobně bych zkusil filtr kompletně vyčistit, včetně hadic a hlavně zkuste pročistit cesty, které vedou přímo v hlavě filtru (včetně rotoru). Většinou se totiž tyto cesty zanesou a snižuje se výkon filtru.
Dobrý den Mohu tento filtr použít pro akvario 450L s terčovci
INVITAL
Dobrý den,
ano, tento filtr bude pro Vaše akvárium vhodný.
Mám zájem o tento filtr, ale bohužel se dočítám na internetu různé informace ohledně objemu. Někde je napsáno 24L a někde 12L. Kde je prosím Vás pravda? Děkuji, M. Hořánek
INVITAL
Dobrý den,
celkový objem filtru uváděný výrobcem je 25 litrů, ovšem čistý objem pro filtrační média je 12 litrů.
INVITAL
INVITAL
INVITAL
INVITAL
Zeptejte se odborníků
Nenašli jste níže odpověď na to co jste hledali? Zeptejte se nás: