Popis
|
Externí filr do akvária s vysokým výkonem a velmi tichým provozem.
Moderní koncepce nenáročná na provoz a údržbu.
Specifikace: výkon: až 1000 l / hod. (lze plynule regulovat)
Externí filtr obsahuje 3 koše pro filtrační média o celkovém objemu 7,5 l (koše: aktivní uhlí, biologický molitan, keramické kroužky).
Součástí balení jsou hadice a kompletní příslušenství pro spuštění filtru.
|
TIP! Vylepšete Vaši filtraci jednoduchými úpravami
Filtrační bakterie
V novém filtru nejsou žádné filtrační bakterie, které zajišťují biologickou filtraci. Urychlete osídlení filtru násadou bakterií. Filtr a substrát je v ideálním případě plných těchto bakterií, právě ony totiž čistí vodu. Při každém založení nového akvária bakterie určitě použijte.![]()
Biologická filtrační média
Běžné filtrační materiály jako biomolitany nebo kroužky nepojmou zdaleka takové množství filtračních bakterií jako vysoce porézní materiály typu Matrix, de*nitrate. Jedná se o vysokoporézní filtrační média s jejiž pomocí dosáhnete efektivní filtrace a odstranění dusíkatých látek. Každý litr tohoto filtračního média poskytuje více než 700 m2 plochy pro osídlení bakteriemi.![]()
Kartáč na čištění hadic
Hadice vnějších filtrů se postupně zanášejí, což výrazně snižuje průtok filtrem a taky může vést k jeho zavzdušňování a hlučnosti. Doporučujeme pravidelně jednou za několik měsíců hadice pročistit k tomu určeným kartáčem na hadice.
Chemická filtrace
Pro dosažení křišťálově čisté vody vložte do filtru ověřený Seachem Purigen. Budete překvapeni průzračností vody. Jedná se o speciální prémiový filtrační adsorbent, který po vložení do filtru z vody odstraní veškeré rozpustné i nerozpustné nečistoty. Voda bude naprosto průhledná a zbavena všech škodlivých látek.
Hodnocení produktu
Anonymní dne 14. 6. 2019 u produktu Diversa Exus 1000 vnější filtr
+ velmi super
doplnit informace
Technické parametry
Objednávací číslo: | 3335 |
---|---|
Výrobce: | Akvarijní vnější, externí filtry Diversa | Vše od Diversa |
Kategorie: | Vnější, externí filtry do akvária |
Dostupnost: | Ihned k odeslání |
Filtrace pro akvária (obj.): | 200-300l |
Akvarijní filtry dle průtoku: | 950-1300 l/h |
Filtry s UV lampou: | bez UV lampy |
Zabudované topítko ve filtraci: | bez topítka |
Filtrace do akvária: | do akvária 300l |
Dobrý den, nemám žádné zkušenosti s externími filtry a zvažuji jednoho takového do 200l akvária, vybírám jen z toho co máte skladem. Výkon bych rád volil mírně předimenzovaný, ale požaduji opravdu tichý provoz. Zajímavá je pro mne robustnost, spotřeba energie a dostupnost náhradních dílů. Nyní volím už jen ze dvou: INVITAL EXPRO-1500 a Diversa Exus 1000, můžete mi prosím napsat jak jsou na tom tyto "značky" s nabídkou náhradních dílů (resp. zda jsou k dispozici díly dlouhodobě i po uvedení novějšího typu na trh), kvalitou zpracování a vyzkoušenou hlučností? Děkuji za info, Jan Auer
INVITAL
Dobrý den,
osobně bych zvolil filtraci značky INVITAL, jelikož je výkonově pro Vaše akvárium vhodnější a navíc jsme přímý dovozce těchto filtrů a díky tomu nebude problém s náhradními díly.
dobry den, chtel bych se zeptat na filtr Diversa exus 1000 co se tyce prutoku podle obrazku nejde videt jak pres filtr prochazi voda mam chapat tak ze voda jde do filtru z vrchu a od spoda jde pak pres kose smerem nahoru a na vystup??? takze aby jsme si rozumeli na spodek mam dat nejhrubsi molitan a na neho pak jemnejsi a pak do dalsich kosu matrix?? nebo mam dat uplne na horni kos nejhrubsi a pak ten zbytek pod to ptam se z duvodu ze nevim jak v tomhle filtru cirkuluje uvnitr voda dekuji za odpoved
INVITAL
Dobrý den,
standardně u vnějších filtrů proudí vody od dna směrem nahoru. Tedy do spodního koše umístěte předfiltr či mechanickou filtraci a výše Matrix a bílou filtrační vatu.
Dobry den,potrebovala bych poradit ohledne naplni do toho filtru. Konkretne me zajima cim nahradit aktivni uhli? Nekde jsem cetla,ze by se nemelo pouzivat stale a nahradit jinou filtracni slozkou. Jaka volba by tedy byla nejvhodnejsi? Mockrat dekuji za odpoved.
INVITAL
Dobrý den,
ano, aktivní uhlí funguje zhruba jenom měsíc a po této době by mělo být nahrazeno. Osobně doporučuji použít vysoce porézní médium jako je Seachem Matrix.
Dobrý den , mám filtr Diversa Exus 1000 asi 5 let když properu náplně tak funguje dobře tak 3 dny a pak dost zeslábne průtok můžete mě říci zda je to normální a nebo už má odslouženo. Děkuji za odpověd . S pozdravem Ladislav
INVITAL
Dobrý den,
v jak velkém akváriu tuto filtraci máte? Zkoušel jste čistit i hadice a cestičky uvnitř hlavy filtrace?
Zdravím ktorý filter by ste mi viac odporucili? Na diversu som zatial nevidel zlu recenziu, teda az na obcasnu hlucnost ale nikde som sa nedocital to ci tecie resp. ma zle tesnenia a pod. ktory bude vhodný pre 112-160 l akvárium s miernou osadkou ryb a stredne zarastene. Vďaka
INVITAL
Dobrý den,
výkonově bude pro Vaše akvárium vhodnější spíše silnější filtr Diversa, ovšem s touto značkou nemáme velké zkušenosti.
Dobrý den. Odešel mi můj externí filtr Aqua Nova CF-1200. Hledám nějakou alternativu. Akvárium čistý objem 330 litrů. (tedy vody tam bude méně) Osádka tlamovci (asi více než by bylo úplně vhodné), bez rostlin, pouze kameny. Poptávám nějaký vnější filtr, který akvárium utáhne a nebude moc drahý. Moje představa byla cca 2000,- Kč, max 3.000,- Kč, ale to už bych moc nerad. Je něco, co byste mi doporučili? Sám jsem našel možnosti Diversa Exus 1200, Aqua Nova CF1200, Atman JK-EF 1200, tetra Tec Ex 1200 Plus, Atman CF-1200, Sunsun HW 703A (B) nebo i třeba Waldbeck Clearflow 18. Kromě nutného průtoku kokám i na spotřebu elektrické energie a i na rozměry, kdy jsem na výšku limitován cca 45 cm. Díky za Vaše rady a možnosti, J.K.
INVITAL
Dobrý den,
z externích filtrací doporučujeme filtrace SUNSUN, které jsou cenově velmi výhodné a kvalitou se rovnají mnohem dražší Německé konkurenci. Osobně bych Vám tedy doporučil verzi HW-703.
Dobrý den mám měsíc zaběhnutý filtr Diversa 1200..A dalších 14 dní s rybičkami.. A voda není nijak čistá neustále v ní plavou nějaké částečky a barva vody též není nijak slavná.. Jsem začátečník a potřeboval bych poradit v jakém pořadí u tohohle filtru nakládat náplně do košů a jaké popřípadě vyřadit.. Dočetl jsem se že stačí molitany a plastové koule jsou téměř k ničemu ????A aktivní uhlí bych vlastně taky mohl vyřadit.. Zakoupil jsem u vás Purigen a teď budu objednávat síťku na to a rovnou Cleer Water.. Poraďte mi prosím v jakém přesném pořadí nakládat koše popřípadě co vyřadit aby mi vše správně fungovalo. Předem děkuji za odpověď.
INVITAL
Dobrý den,
uspořádání filtračních médií ve filtru by mělo být zhruba následovně:
Voda vždy musí nejdřív protéct něčím, co z ní odstraní nejhrubší nečistoty – nejčastěji se používá molitan a nějaké levné keramické kroužky.
Následně voda musí protéct vysoce porézním materiálem (Matrix, Siporax apod.). Tady dojde k biologické filtraci.
Na závěr nechte vodu protéct chemickou filtraci, případně Purigenem a filtrační (bílou) vatou.
Dobrý den, můžu použít filtr i pro menší akvária např. 90l Děkuji za odpověď. Nashledanou
INVITAL
Dobrý den,
pokud se bude jednat o hustě zarostlé akvárium tak lze tuto filtraci použít. V opačném případě doporučuji zvolit slabší filtraci o výkonu 800 l/hod.
Dobrý den . Přefiltruje jen 300 litrů vody za minutu,kde je chyba.
INVITAL
Dobrý den,
uváděný výkon výrobcem je měřen přímo u rotoru bez jakéhokoliv odporu (filtrační média, hadice atd.). Reálný výkon filtru se vším je následně odlišný.
Pokud se Vám však průtok zdá nízký tak doporučuji zkusit filtr vyčistit, případně zkuste používat výtok bez rozstřikovací rampy.
INVITAL
Zeptejte se odborníků
Nenašli jste níže odpověď na to co jste hledali? Zeptejte se nás: