Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zvolit rostliny v košíčku nebo v in-vitro kelímku?

V naší nabídce naleznete většinou u každého druhu rostliny více variant, ve kterých je rostlina dodávána. Rostliny dodáváme buď v košíčcích nebo v kelímcích invitro.

Rostliny v košíčku můžete vidět na fotografii níže. Košíček je plný minerální vaty, ve které rostlinám rostou kořeny. Průměr košíčku je cca 5 cm. Cena v e-shopu je vždy za jeden košíček. Košíčky s kořeny rostlin jsou u nás v pěstírně umístěny v pěstebních vanách s živným roztokem a postupně rostou a sílí. Jakmile je obdržíte, odstraníte minerální vatu a košíček a jednotlivé zakořeněné rostlinky zasadíte do písku nebo substrátu v akváriu.

 

Rostliny invitro v kelímku (na fotce níže) jsou pěstovány jinou technologií. V laboratoři jsou do kelímků ve sterilním prostředí vloženy sazeničky, které se v uzavřeném kelímku za vysoké vzdušné vlhkosti rozrostou tak, že zaplní celý kelímek. Výhodou je fakt, že jsou rostliny bez jakýchkoliv zárodků řas nebo šneků. Jelikož jsou sice vzrůstem menší, vleze se jich do kelímku mnohem více. Často slouží jako sadba pro košíčkové rostliny v profesionálních pěstírnách.

Kdy použit invitro rostliny a kdy košíčkové rostliny

Invitro rostliny v kelímcích doporučujeme používat v menších akvárií (do 100 litrů) a v tzv. japonských rostlinných akváriích. Naopak do velkých akvárií nad 100 litrů nebo do akvárií s velkými rybami doporučujeme používat vzrostlé košíčkové rostliny.

Informační video

Připravili jsme si pro Vás informační video popisující základní rozdíly a výhody / nevýhody jednotlivého druhu dodání:

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde