Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Hemianthus callitrichoides

V kategorii: Kobercové rostliny

Rostlina Hemianthus callitrichoides

 

Hemianthus callitrichoides také známý jako HC je velice často používanou kobercovou rostlinou.

 

Pěstování: Jeho pěstování je středně náročné. Vyžaduje kvalitní světlo, dostatečné dodávání živin, substrát menší zrnitosti a dostatek CO2. Při splnění těchto požadavků se vám odmění zdravým růstem a intenzivním vypouštěním bublinek kyslíku. Aby se netáhnul vzhůru za světlem, je vhodné mu zajistit alespoň 0,5 W/l světla. Obecně platí, že čím více dodáme CO2 a světla, tím lépe bude prospívat. Je možné ho pěstovat i emerzně. V kvalitním substrátu jako např. ADA aqua soil amazonia bude jeho růst opravdu zdravý.

 

 

Rozmnožování: Existují dvě metody sázení. Buď můžeme malé trsy této rostlinky umísťovat zhruba co 4 cm od sebe nebo můžeme sázet jednotlivé rostlinky pinzetou. Každopádně se nevyhneme občasnému vyplavání. Musíme být trpěiví a počkat, než kompletně zakoření. Během chvíle nám při správných podmínkách pokryje celé dno.

 

 

Aquascaping: Často je HC zasazen mezi kořeny, kde vypadá velice efektně. Stejně tak je velmi vhodný do popředí akvária pro vytvoření hustého koberce. Je nejoblíbenější rostlinkou pro tvůrce nano akvárií díky své drobné velikosti.

 

Možné použití v akváriu:

 

 

Další fotografie:

 

 

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES

 

Zdroje obrázků:

 

www.aquaticplantcentral.com

www.aquahobby.com

www.flaviuvlaicu.com