🔥Probíhá akce Více zde 01d 21h 19m 19s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zakládáme: „Tranquil forest“

V kategorii: Aquascaping

Zakládáme: „Tranquil forest“

 

Údaje:

 

Nádrž: 60cm x 30cm x 36cm

 

Objem: 54 litrů

 

Osvětlení: zářivky T5 24W x 4

 

Délka osvitu: 8 hodin denně

 

Filtrace: Hydro P20 kanistrový filtr

 

Substrát: ADA Amazonia + Power Sand Special

 

Teplota: 26°C

 

CO2: 3 bublinky za sekundu

 

pH: 6.8

 

Hnojení: ECA, TMG, Special Brighty K, Step one

 

nature aquarium 2

 

Příprava:

 

Filtrace: Hydro P20 kanistrový filtr – filtrační materiály tvoří ADA Bio-Rio a EHEIM White Sponge

 

*Je to vůbec poprvé, co jsem použil ADA Bio-Rio. Opravdu ale dělá vodu čistější.

 

Substrát: 1.5 sáčku ADA Amazonia, polovina sáčku Power Sand Special, ADA PenacW, Dupla Baccies

 

*Dupla Baccies pomáhá nastartovat biologické procesy v akváriu a urychluje zaběhnutí nádrže. Bakterie se totiž v substrátu rychleji usídlí.

 

**ADA PenacW pomáhá předcházet zakalení.

 

nature aquarium 3

 

1) Nejdříve jsem vyčistil nádrž, poté jsem přidal Duplu a Penac W jako první vrstvu.

 

nature aquarium 4

 

2) Poté jsem přidal malé množství ADA Amazonia. Následovně tenkou vrstvu Power Sand Special

 

nature aquarium 5

 

3) Umístil jsem nerezavějící síťku a na ni jsem dal zbytek ADA Amazonie, stejně tak jako kořeny. Ujistěte se, že jste vytvořili svažitý terén. Nejvyšší bod ve výšce zhruba 17cm a nejnižší 7.5cm.

 

*Síťku jsem použil, aby se nevyplavilo hnojivo a nezvířilo se do vody, kde by mohlo způsobit růst řas.

 

nature aquarium 6

 

4) Na závěr jsem pomalu napustil vodu a následovalo zasazení rostlin. Takto vypadá počáteční layout.

 

5) Po dvou týdnech

 

nature aquarium 1

 

6) Za měsíc a půl

 

nature aquarium 7

 

7) Závěrečný layout

 

nature aquarium 8

 

Dovětek:

 

Rozhodl jsem se založit nádrž o objemu pouhých 54 litrů, takže je nutné zvážit výběr rostlin. Je třeba vybírat rostliny s malými listmi, protože tak bude vypadat akvárium větší. Pro kontrast je třeba použít rostlin s různými tvary listů. Před založením si také musíme zjistit co možná nejvíce informací o použitých rostlinách.

 

Zdroj: www.cau-aqua.net

 

 

 

 


honzaprouza77 - 23/02/2012

Takže to přece jenom jde.....co? No úžasné, rostlinne akvárium v objemu 54l!

ps: Není 4x 24w trochu moc? Já se děsím 2x24w na takové akvárium.


Gargamel - 24/02/2012

Moc to není, pokud víš, co děláš. Pokud tomu ještě tak nerozumíš, bude pro tebe 2x24W až až.


vlada - 26/02/2012

zajímal by mne původ kořene,druh dřeviny a případná ůprava před použitím?dík


Akvamak - 27/02/2012

Já bych si tipl že jde o kořeny red more a nebo finger wood což je zřejmě jedno a to samé.Kořeny se nemusí nijak upravovat stačí ja max.omýt čistou vodou a hlavně zatížit ve vodě, totiž plavou, dokud nenasáknou:-)


Mkop - 01/01/2015

Máš to nádherný , jen blbý dotaz na co si tam dával tu Nerez Sítku ? :) díky


jakomo77 - 01/01/2015

pěkná práce... ;)


copiapoa - 02/01/2015

Pro MKOP....to neni gargamelovo nádrž,jen jí tu představuje,takže ti může odpovědět jen jako já a to tak,že to tam je napsaný.Je to kvůli vyplavení hnojiva do vody.;)


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde