🔥Probíhá akce Více zde 00d 00h 48m 06s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zakládáme: „Field of dream“

V kategorii: Aquascaping

Zakládáme: „Field of dream“

 

Když jsem začal vytvářet tento layout, představil jsem si břeh řeky. Rád bych se s vámi dnes podělil o mou cestu k dokončení tohoto layoutu.

 

1) Nejdříve jsem kompletně vyčistil mou nádrž o velikosti 100cm x 40cm x 40cm a objemu 160l.

 

nature aquarium 1

 

2) Na dno jsem položil černý výživný substrát. Chtěl jsem mít v popředí bílý písek, proto jsem použil nerezavějící síťku, aby se mi nesmíchal černý výživný substrát s bílým pískem.

 

nature aquarium 2

 

3) Použil jsem tenkou vrstvu hnojiva ke kořenům.

 

nature aquarium 3

 

4) Tyto vrstvy jsem pokryl umělohmotnou síťkou, aby se hnojivo při přesazování nevyplavilo do vody.

 

nature aquarium 4

 

5) Dosypal jsem černý výživný substrát a dopředu jsem umístil dekorativní bílý písek.

 

nature aquarium 5

 

6) Následně jsem pokropil substrát tak, aby byl dostatečně vlhký. Účelem je, aby se substrát stal pevným jako cement. Jakmile pak napustíme nádrž vodou, černý substrát se nesesype k bílému písku. Kromě toho je snažší umísťovat do substrátu kameny, protože se nesesunou.

 

nature aquarium 6

 

7) V popředí vidíte, že jsem zasypal bílý písek černým substrátem. Je to proto, že se mi výsledný kontrast s bílým pískem moc nelíbil. Také jsem různě poupravil umístění kamenů a přidal dvě rostliny Hemianthus micranthemoides a Vesicularia.

 

nature aquarium 7

 

8) Hemianthus micranthemoides začal růst opravdu raketově. Během dvou měsíců jsem jej důkladně zasřihoval. Po třech měsících je čas na závěrečný sestřih, abychom dosáhli našeho vytouženého layoutu.

 

nature aquarium 8

 

9) Je důležité po prostřihu odstranit veškeré zvadlé listy, které způsobují svým rozkladem čpavek, a ten následně růst řas.

 

nature aquarium 9

 

10) Po prostříhávání Hemianthus micranthemoides roste daleko hustěji.

 

nature aquarium 10

 

11) Na závěr jsem vybral pro popředí písek od ADA, konkrétně je to ADA Sarawak Sand. Žluto-hnědý vzhled krásně doplňuje kameny.

 

nature aquarium 11

 

12) Měsíc před závěrečným focením. Finální zástřih je nutný.

 

nature aquarium 12

 

13) Stav při focení

 

nature aquarium 13

 

Zdroj: www.cau-aqua.net


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde