Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Snížení výkonu nového filtru při použítí menších Lily Pipe?

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

Angus - 09/03/2013

Ahoj všem,

v současné době mám filtr TetraTec EX700, který má 12mm hadice a stejně velké Lily Pipe, atomizer. Rád bych zvýšil filtraci (objem a výkon) a přemýšlím nad TetraTec EX1200, který má ovšem větší hadice (16mm). Nerad bych kupoval nové Lily Pipe.

Je možné zapojit větší filtr přes redukce na současné "potrubí" aniž by se nějak razantně nesnížil průtok? Předpokládám, že když bude hadice menší tak to jen povalí "rychleji". Je má úvaha správná?

Děkuji a hezký den

Jirka


tommate - 09/03/2013

taky myslím, že průtok silnějšího filtru se nesníží, "povalí to rychleji", jen aby to nebylo až moc, pak bys musel snížit průtok na výstupu filtru, u tetry to jde


LaXo - 09/03/2013

Ja si naopak myslim, ze sa prietok znizi ;)
Ak chcem znizit prietok u Eheimu, musim priskrtit vystupny ventil, cim znizim prierez a zaroven prietok, takze ak das tensie Lily na vystupe logicky zmensis priemer a tym aj prietok. Ale mozno je moja logicka uvaha zla ;)


tommate - 09/03/2013

možná se zníží, nevím kolik má 12mm pípa vnitřní průměr, ale musel by být max 5mm aby znatelně ovlivnil průtok, podívej se do vnitř ventilu, když ho přiškrtíš, jaká tam je malá skvírka