🔥Probíhá akce Více zde 02d 04h 31m 23s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Rostlinna divocina

V kategorii: Deníky a diskuze našich

jtoman - 10/10/2012

Dne 10.10.2012 v 00:20 byla založena prezentace akvária Rostlinna divocina.


jtoman - 10/10/2012

Doma mam stare akva o objemu 160l,to budu rusit a zakladat nove zakoupene akva od eheimu.Jelikoz si chci vse dopredu naplanovat,tak zde zakladam prezentaci a postupne budu dodavat info o mem zakladani.Popr.bych chtel pomoci s vyberem rostlin a pomoci s vyberem hnojeni(to je nejdulezitejsi)Hnojil jsem metodou EI,ale odrzuje me rychlost rustu a velka udrzba.Vice v deniku.Dekuji predem vsem za pomoc pri zakladani a za cenne informace.


jtoman - 10/10/2012

Moje prvni otazka je o hnojeni.chtel bych hnojit timto zpusobem.Stopove prvky bych chtel dodavat easy life profito + easy life ferro 2x tydne doporucene mnozstvi(a nebo jestli muzu hnojit jen jednou tydne)a makro prvky bych dodaval z prasku N,P,K dle potreby.N by melo byt asi 15mg/l a P 0,5mg/l a K 30mg/l.Nevim jestli ma cenu dodavat Mg.Zde jsou udaje vstupni vody http://www.vak-hod.cz/vak/vak/informujeme/rozboryVody/2012/09/luzice.pdf .Ze zacatku bych asi nehnojil vubec a tak po 10 dnech od zalozeni bych chtel zacit davkovat profito a NP udrzovat pri nizke koncentraci tak 1/3 normalniho mnozstvi a postupne davat vetsi mnozstvi az se akva zabehne.Mam to spravne a nebo mi neco poradite co bych mel udelat lepe.Jde mi hlavne o zacatek hnojeni,abych neco neudelal spatne.Prvnich 10 dni bych chtel menit tak 50% vody obden dalsich 10 dni tak 2x tydne 50% a tak se pomalu dostat na vymenu jednou tydne min.30% vody.


grunda - 11/10/2012

máš to správně, hodnoty N jsou hodně nízké, budeš muset přidávat do akva N, vodu máš docela tvrdou, možná by nebylo špatné přidat nějaký výluh - řašelina, olšové šišky atd.


milosak - 11/10/2012

Tak, tak na dusíku záleží nejvíc.

Mně nedostatek N rozhodil celou rovnováhu, rostliny přestaly růst a sinice mně zničila
eleocharis.

Teď přidávám denně 2,5 ml EL nitro a všechno začíná pomalu fungovat.

:)


jtoman - 11/10/2012

To jsem rad jo toho dusicnanu je malo je to minimum.to jsem rad ze to mam spravne,ze k necemu ty hodiny cteni tady byly.Jo voda je dost tvrda a pres jakou raselinu se filtruje konkretne?To dam normalne do filtru jo?Jo a nekdo tady tvrdi ze hnojit hned ze zacatku ale to mi neprijde moc rozumne.


grunda - 11/10/2012

já hnojím hned ze startu easy life profito, ale není to nezbytné. nejlepší jsou rašelinové granule od Sery, dáš do punčochy a do filtru, nebo prostě jen pověsíš do akva, nebo dáš bokem do nádoby a přilíváš při výměnách vody. Další možností je Torben - rašeinový výluh, nebo si nasbírej olšové šišky, nadělej výluh a zase při výměnách vody přilívej do akva


milosak - 11/10/2012

Kolik máš vstupní vodu o celkové tvrdosti ??


grunda - 11/10/2012

3,17 mmol/l, je to napsané v rozboru, takže kolem 18


milosak - 11/10/2012

Já mám vstupní vodu 20 a vypadá to, že většina rostlin funguje úplně v pohodě.

Teď se chystám dotáhnout z mé druhé nádrže (pražská voda GH 7) Blyxu a jen tak
na zkoušku nasadit a nechat jí ochutnat naší studniční vodu :D

Potom uvidíme jestli je RO zbytečnost pro rostlinná AK , která jedou na tvrdé vodě.


jtoman - 11/10/2012

ok diky za info.No asi teda zkusim tu raselinu,protoze ta voda je dost tvrda.takze ohledne hnojeni mam celkem jasno.Tak ted sem hodim nejaky navrh rostlin ktere bych chtel do akva a jestli mi je muzete potom okouknout jestli to mam dobry vyber.


jtoman - 14/10/2012

Tak tady mam rostlinky co jsem si vybral,tak jestli muzete nekdo okouknot a rict jestli mam neco upravit,a mnozstvi jestli staci.

Kobercovky

Riccia flutains 3X box ke korenu nebo kamenu i jako koberec

Glossostigma elatinoides 4x

Hemianthus (Micranthemum) micranthemoides 6X

Vesicularia dubyana 3x na koreny

Eleocharis parvulus 4x

STRED akvaria

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA 4x

Pogestemon helferi 2x

Anubias barteri var. nana 3x



POZADI akvaria

Alternanthera rosaefolia 4x

Hygrophila difformis 3x

HYGROPHILA POLYSPERMA 4x

Microsorum pteropus 1x

Alternanthera splendens 3x

plovouci

Pistia stratiotes 5x


Vse bude od aquadaho.

Plus navic mam ve starem akva Limnophila sessiliflora,Bacopa caroliniana,CERATOPTERIS THALICTROIDES,Echinodorus bleherae


jtoman - 14/10/2012

A jeste jsem se chtel zeptat zda mam substrat jbl manado a zasobni jbl aquabasic proplachnout pred vlozenim do akva,ja si mylsim ze nemusis ale radsi se ptam.


stephans - 14/10/2012

Neviem, či sa musí preplachovať alebo nie.
Keď som ho naposledy dával, tak som ho prepláchol. Voda bola dosť zafarbená a chvíľu trvalo než som ho prepláchol


jtoman - 14/10/2012

manado asi jo ale ten aquabasic si myslim ze ne.


grunda - 15/10/2012

madano propáchnout. kytky si dej,jaké se ti líbí, jen tu pistiu bych nedával, je to neuvěřitelný plevel a bude hodně stínit.


jtoman - 15/10/2012

no dik za info o to my slo aby jste neco treba vyradily.a nevis o nejake lepsi plovouci rostlince


grunda - 15/10/2012

proč chceš dávat do akva plovoucí kytky?


jtoman - 15/10/2012

no kdyztak nad tim premyslim tak to kaslu,protoze zase pri strihani a naslednem sberu rostlin by to tam akorat zavazelo,a to by bylo asi moc pracne.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde