🔥Probíhá akce Více zde 02d 07h 05m 16s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Rastlinarium BB

V kategorii: Deníky a diskuze našich

ropa6 - 22/07/2012

Dne 22.07.2012 v 22:10 byla založena prezentace akvária Rastlinarium BB.


ropa6 - 22/07/2012

Dala sa mi zatiaľ vložiť len jedna fotka a to je spodná polovica. Už je tam aj viac záberov.
Chcel by som sa poradiť ako mám zabezpečiť prúdenie vody v takom hlbokom akva.


ropa6 - 22/07/2012

Celé akva.


Gargamel - 23/07/2012

Roste ti to pěkně na to, že máš tak slabé světlo.
S proudem bych si hlavu nelámal, v málo osvětlených akváriích není až tak důležitý. Používej tekutý uhlík, to by mělo stačit.


ropa6 - 25/07/2012

To osvetlenie je z dvoch šetriacich žiaroviek 16 W , ale svietivosť 16W = 75W klasickej žiarovky.
Tekutý uhlík dodávam , ale všimol som si ako náhle uberiem prúd začínajú mi odumierať niektoré listy.
Pridal som ešte čerpadlo na protiľahlú stranu akvária. To odumieranie listov začína deravením listov a postupným žltnutím. Začalo to po výmene hnojenia z PMDD na tekuté. Hnojím tekutým hnojivom Easy Life kompletnou sadou. Môže to spôsobiť tekuté hnojivo.


Gargamel - 26/07/2012

Na tak vysoké akvárium bude platit jen síla čerpadla, aby to stlačilo proud i dolů.
Žloutnutí listů nebude hnojivem. Jaké je množství NO3 ve vodě?


ropa6 - 26/07/2012

NO3 mám na 20 - 30 mg/l dnes merané po výmene zhruba 40 l vody.
Pridal som aj K2SO4 a uvidíme. Na stránkach som čítal , že málo draslíka spôsobuje deravenie listov.


Gargamel - 26/07/2012

Často to bývá způsobené i nedostatkem CO2.


ropa6 - 11/09/2012

Mám momentálne jeden veľký problém. Rastlinky mi začali pekne rásť a zrazu dosiahli určitú výšku a nové lístky sú veľmi malé a vyzerajú sklovito. Prihnojujem PMDD KNO3, K2SO4, KH2PO4,Easy life Profito, Easy ferro. Pridávam aj CO2.
Aj som trochu zmenil design nádrže.


grunda - 11/09/2012

tipuju to na problém se železem, buď je ho málo, nebo ho blokuje nadbytek manganu


Gargamel - 11/09/2012

Máš nějaké testy vody? Případně co ukazují.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde