🔥Probíhá akce Více zde 02d 18h 52m 16s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Problem s rostlinami

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Farcry - 05/12/2012

tak zase kdyby bylo malo Co2, tak mi rostliny neperli ne? A mam svetlo cca 25cm nad nadrzi


Gargamel - 05/12/2012

[quote]tak zase kdyby bylo malo Co2, tak mi rostliny neperli ne?[/quote]
To bych neřekl. Rostliny perlí, když je ve vodě tolik rozpuštěného kyslíku, že už se jím dále voda nemůže nasytit. (Aspoň takto jsem to někde četl). S množstvím rozpuštěného CO2 to má pramálo společného.


Farcry - 06/12/2012

ja zil v domeni ze rostliny perli za dostatku co2, cim vice svetla a co2 a zivin tim vice a rychleji perli


Gargamel - 06/12/2012

To je sice pravda, ale není moc dobré hodnotit, zda máš dostatek CO2, podle perlení rostlin.
Mnohokrát jsem zažil, že perlení bylo hodně intenzivní a kondice rostlin přitom stála za starou bačkoru. Množství vyprodukovaného O2 svědčí jen o tom, jak rychle fotosyntéza probíhá. Podle bublinkování bych se rozhodně neřídil.


Farcry - 06/12/2012

Dle ceho se teda ridit? Ja myslim, ze ho mam dost, kdyz jsem si myslel ze ho mam malo tak jsem kapku pridal a ryby uz to nedavaly plavaly hlavou u hladiny a to jsem poznal ze uz je moc co2 ve vode a ne kysliku


Farcry - 06/12/2012

no a mas pravdu v tom ze mi rostliny perli ale kondice stoji prave za prd


Ardjuna - 06/12/2012

.


Gargamel - 06/12/2012

https://www.rostlinna-akvaria.cz/ziviny-co2-115 Přečti si toto.
Mě se osvědčilo víc čeřit hladinu - ryby potom snesly daleko větší koncentrace CO2, protože bylo ve vodě hodně rozpuštěného kyslíku.

EDIT: Marcel byl rychlejší.


Farcry - 06/12/2012

takze podle tebe marceli, mam ve vode malo kysliku? Mam teda lily pipes umisit vyse k hladine,aby se voda vice cerila?


Farcry - 06/12/2012

ok jdu to studovat, protoze uz fakt nevim, kde jinde by mohla byti chyba


Farcry - 06/12/2012

tak zkusim vice cerit hladinu a zkusim jeste jendu vec, umistit jinam difuzor. Je zajimave, ze ADA dava difuzor na protejsi stranu akva, ale jsou lidi a hlavne ADA Polska ma na vsechy nadrzich difuzor umisteny pod lily pipes..takze tak tak take zkusim


Gargamel - 06/12/2012

Všiml jsem si, že v menších akváriích to má ADA na protější stěně. V těch větších potom pod lily-pipes.


Farcry - 06/12/2012

dal jsem to pod, tak uvidime:)


grunda - 06/12/2012

u nádrží do 120 cm délky je difuzor na opačné straně, pokud je nádrž delší, tak se dává pod lili pipes


Farcry - 06/12/2012

no taky si rikam,ja mel u 112l na opcane strane a bylo to v pohode..ale uz nevim co muze byt spatne, ze ten staurogyne ma diry v listech,sklovati apod..ostatni rostliny celkem jedou


grunda - 06/12/2012

neházej flintu do žita a vydrž, změny se většinou projeví až za pár týdnů


Ardjuna - 06/12/2012

.


optimas - 28/10/2014

Ahoj využiju tohle téma o repens. koupil jsem ho před měsícem invitro a krásně se rozrůstá, ale najednou mi začly hnědnout kraje listů. někdo mi řekl že je to hnědá řasa, což si myslím že je blbost. Experimentoval jsem z LED reflektory do 112l 1x20W a 2x10W v tu dobu jsem si všiml že mi shnědl repens. Vrátil jsem se zpět k zářivkám 2x30W a zatím žádná výraznější změna. NO3 mám kolem 20mg/l, PO4 udržuju okolo 2mg/l, FE 0,5mg/l. A s K2SO4 experimentuji. Snažím se dodávat těch 25mg/l týdně, ale Hygrophila corymbosa minima má pořád na starších listech dírky, Heteranthera u te mi zase od krajů černají starší listy.


grunda - 28/10/2014

řasa je to na 100%, jediné co z fotky nepoznám je, jestli ty listy pod řasou neumírají (a proto na nic ta řasa roste - čpavek)


optimas - 29/10/2014

Tak jsem teda krapet študoval o tom čpavku a změřil jsem testem SERA NH3/NH4 a ten ukázal 0mg/l. Jasně test je pouze orientační. Další věcí proč by tam byl nehromaděný čpavek a způsobil tu řasu je nedostatečně fungující filtr což by mohlo být ono jelikož jsem v 9 měsící zakoupil nový EHEIM 2075 místo TT EX700 a vyměnil je s tím, že jsem z TT EX700 vyndal jeden koš Siporaxu a jeden koš EHEIM substrat PRO a dal je do 2075, ale asi to ještě po neelých 2 měsících nebude ono. Mám pravdu? jo a ty lístky pod tou řasou neodumírají a vypadá to že se ty hnědé flíčky pomaliku ztrácejí.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde