🔥Probíhá akce Více zde 00d 05h 46m 01s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Počítadlo bublinek a zpětný ventil k atomizeru

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

tommate - 26/01/2013

Při použití atomizeru je oproti jiným systémům vyšší tlak ve vedení CO2. V té souvislosti bych měl pár dotazů na uživatele atomizerů.

Otázky se týkají počítadla a zpěťáku

Jaké používáte a jaké s nimi máte zkušenosti?
Kde je máte na vedení CO2 umístěny?
Jak často a jakým způsobem doplňujete vodu do počítadla?
Zkoušeli jste někdo glycerin do počítadla? (otázka i pro ne-uživatele atomizeru)

:)


stafflik - 26/01/2013

glycerin do počitadla??? V čem je finta? Neubývá? Toto by mě zajímalo, páč mě už fakt fest štve doplňování vody do počitadla. Mám obavy že mi to sklo prdne v ruce a jelikož to vždycky rvu z hadičky fest silou (je to přilepeny) tak by to asi nebylo uplně přijemny..


tommate - 26/01/2013

někde jsem četl o použití glycerinu pro lepší odečítání, je hustší než voda, ale taky mě napadlo, jestli se nebude pomaleji vytrácet


Ardjuna - 27/01/2013

Osobně s tím zkušenost nemám, ale co vím, tak v počítadlech bublin někteří akvaristé celkem běžně používají buď právě glycerin nebo různé oleje (např. minerální olej). Díky vyšší hustotě a dalším vlastnostem se téměř neodpařují. Určitý problém ovšem může nastat v případě, že se tento "olej" dostane až do nádrže (předpokládám, že to asi neublíží živočichům, ale dostanete si tím do akvárka minimálně mastnotu). Takže by chtělo popřemýšlet o tom, jak zabránit tomu, aby se obsah počítadla nedostal "mimo počítadlo".


stephans - 27/01/2013

Toto je téma zo života akvaristu :)
Ako bolo písané vyššie, že sa bojí odlomenia sklenej trubičky počítadla.
Včera sa mi odlomila :)
Ináč ja mám zapojené ihlový ventil, spätný ventil, počítadlo, spätný ventil a atomizér.
Keď som menil CO2 bombu do večera som mal plnú skrinku vody.
Nepomohli ani dva spätné ventily.


tommate - 28/01/2013

už nějakou dobu hledám něco vychytaného, jediné co splňuje moje požadavky a co jsem našel na českých obchodech jsou výrobky Dennerle, chtěl jsem aby šel counter rozebrat a pohodlně doplnit a hlavně aby přípojky na hadičku byly s pojišťovacími maticemi, už jsem se chystal utratit víc jak osm stovek za ty pěkné hračky, ale pak mě napadlo mrknout na Čínu, a kdo jiný než UP aqua vyrábí přesně to co hledám - dokonce počítadlo se zpětným ventilem v jednom :D http://www.up-aqua.com/00-dm-page/00up_108-1-big.jpg

to musím vyzkoušet :)


stafflik - 28/01/2013

Hernajs to vypadá dobře! Rozhodně lepší ja to polsky skleněny.


marko41b - 28/01/2013

Ja som si spravil pocitadlo z infuznej supravy a fachci paradne.


tommate - 28/01/2013

taky jsem ke spokojenosti používal dlouhou dobu kapačku, ale při použítí s atomizerem to není moc bezpečné, při tom tlaku to může prasknout nebo to někde vyrve hadičku ve spojce a je průšvih


tommate - 03/02/2013

tak už testuji, zatím super, přes noc se voda nedostala vůbec pod počítadlo, na koncovky jde bez nějakého násilí nasadit flexibilní PU hadičku a dokonce i velmi trvdou PA hadičku a bezpečně zajistit matkami, celé je to rozebiratelné, takže se dobře doplňuje


Vyghum - 03/02/2013

No nevím, ohřívat tlakovou láhev u topení, to bych ještě nehrotil, ale mít položené spínací hodiny nad trubkou od topení, to fakt nevím, jak dlouho to vydrží ;o)


tommate - 03/02/2013

dík za starost, flaška je na dotek studená a nad tou trubkou je necelých 22°, tak je to OK


tonof - 03/02/2013

Ahoj Tommate, ako a kde si objednal to počítadlo, na tej stránke ktorú si uviedol, alebo je tu nejaká CS firma ktorá ponúka ich výrobky. Vďaka za odpoveď.


tommate - 03/02/2013

na ebay tady: http://goo.gl/I3F55 - koukám, že typ D-499 vyprodal, má jen ten co se připojuje přímo na regulátor


xklop - 07/03/2013

Taky jsem řešil problém s těsností hadiček, dolíváním vody a atd. A vyřešily to u JBL. Zatím úplná spokojenost. http://www.akvarista.cz/web/shop/item-jbl-co2-pocitadlo-bublin


stephans - 08/03/2013

To počítadlo od JBL mám aj ja a som celkom spokojný, nemusím dávať dolu hadičku keď chcem doliať vodu.
Akurát, že to robí väčšie bublinky ako klasické sklenené počítadlo, takže počet bublín v JBL nerovná sa poctu bublín v sklenenom :)


tommate - 08/03/2013

na to počítadlo jsem taky koukal na netu, ale nebylo z obrázků poznat jestli je víčko šroubovací

jinak zkouším glycerol a po pěti týdnech můžu konstatovat, že se prakticky nevypařuje, úbytek tak do 5%, voda byla pryč za 10 dní všechna


Laco - 29/03/2013

Tu su tie atomizery a pocitadla bublin co chalani objednavali ja som tiez objednal cakam na zasielku
doprava zarma.http://www.tmart.com/search.html?page=2&layout=grid&q=aquarium


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde