🔥Probíhá akce Více zde 01d 20h 05m 15s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Nesnáz

V kategorii: Osvětlení

bzzz - 17/03/2013

Dobrý den přátelé akvaristi,

potřeboval bych poradit ohledně osvětlení. Mám akvárium 197*47*55 (d*h*v). Osvětluji ho čtyřmi T5 zářivkami o výkonu 39W. (Celkem 12 000 lumů), Reflektory vlastním domácí výroby (nic moc nejspíš koupím z této stránky nové). Od hladiny ke světlu je to 58cm. Co2 z burčáku - opět chystám se zakoupit zde. Květiny v celku jdou až na nízké rostliny, které sice rostou ale žádný zázrak - kryptokoryna sumatranská, staurogyne repens a nejhůř jde echinodorus tenellus. Jelikož jsem naprosto nepochopil výpočet páru, chtěl bych vás požádat zda je osvětlení dostatečné a problém bude jen v CO2, nebo bude v hodné zakoupit zářivky navíc či jen nové reflektory. Případně zde další info rybicky.net/nadrze/17524

Mnokrát děkuji


grunda - 17/03/2013

reflektory určitě vyměnit,jinak světla máš dost, CO2 z burčáku na takhle velké akva je k ničemu, filtr je O.K. ale chtělo by to nějaké přídavné čerpadlo kvůli proudu


bzzz - 17/03/2013

Ok díky moc. Jen doplním, že ty zářivky jsou na každé půlce 2. Takže jestli to stačí je to super. Jedno čerpadlo pomocné už mám, AT-303 hadičkou do něj cpu CO2 a tím ho rostřikuji na malé bublinky po celém AQ. viz foto


grunda - 17/03/2013

toho jsem si nevšiml, každopádně budeš mít trošku problém s proudem, dal bych nasávání doprava dozadu. Jinak zkus našetřit na CO2 set, burčák v tvém akva nemá cenu


bzzz - 17/03/2013

Tenhle týden budu objednávat. Pls jen doplňující dotaz ohledně toho nasávaní- proč přesun? díky moc


grunda - 17/03/2013

aby se ti vytvořil v akva vír, je to lepší pro distribuci živin


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde