🔥Probíhá akce Více zde 02d 14h 23m 35s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Metoda DSM - suché založení akvária

V kategorii: Ostatní

gumish - 19/11/2016

Hmm, tak jsem dnes zpozoroval, že se kytkám na pozadí (Hygrophila, Kryptokoryna) totálně rozpadají listy. Některé jsou rozpadlé ve stonku listu, některé v listech. Tak nevím co by mohlo být příčinou. Svítím, rosím ... v akváriu tu přes den vypadá jak v pařníku. Nevíte někdo co s tím?


grunda - 21/11/2016

ahoj, u stonkovek to není nic moc divného - nedávají tuhle metodu, ale to jse myslím psal do článku. Nicméně kryptošky by to dělat neměly, pokud teda nemáš kytky od někoho z akva (submerzní listy). Další varianta u kryptošek je - jsou emerzní a ty máš příliš vysokou vlhkost a akva


gumish - 21/11/2016

Rostliny byly z klasické pěstírny. S tou vlhkostí budeš mít asi pravdu. Měl jsem to tam jak v pařníku. Pár dní zpět jsem nechal aqua nezakryté, a rozpad (uhnívání listů) se zastavilo. Zbytečně jsem je tam dusil ve vlku. Tak snad se některé zpamatují.
Bylo by moudré to teď, když jsou některé rostliny dost oslabené, zalít vodou? Kobercovky nijak netrpí.


grunda - 25/11/2016

dal bych tomu pár dní, ať se otřepou - vlhko, sucho, voda během pár dní, to ty kryptošky s listama nedají, nicméně pokud spěcháš, tak můžeš. Dojede rozpad listů a začnou růst znovu, pokud neuhnily kořeny


gumish - 27/11/2016

Ono už se to začíná sbírat. Chtělo to jen nezpanikařit. Hygrophyla vyhazuje nové listy, kobercovky se rozrůstají a krásně koření. Jen ta kryptkoryna je bez listů. Sem tam nějaký nový list vyhodí, ale ten zase za pár dní odejde. S nima to holt bude na dýl. Ale myslím, že ten suchý start bude mít nějaký přínos :)


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde