🔥Probíhá akce Více zde 02d 16h 06m 54s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Ideálne riešenie na pohyb vody

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

Gargamel - 24/12/2012

Tak trubka má celkem 120 cm a díry jsou od sebe co 8 cm. Průměr děr tak cca 2 mm, už si nepamatuju přesně, jaký vrták se použil.


copiapoa - 29/12/2012

Tak jsem udělal 8cm od sebe a díry 2,5mm a zdá se mě to úplně vynikající.Takže díkes gargameli;)


acik - 27/10/2013

zdravím pánové a dámy,chci se zeptat,chci vytvořit spravnou cirkulaci ve svém akvárium,jeden člověk zde určitě bude vědět o které akvárium se bude jednat :)

na akvárium 150x50cm

rozstrikovaci rampu - nebo Lily pipe?


mam ve filtru jeden vyvod a dva sací koše,tak nejlepší umistneni by bylo?


když lily pipe - jak nejlepe umitnit?

když - rozstrikovaci rampu,tak na boku nebo na podél akvária?


už jsem toho dost přečetl,ale někde tak a pak zas tak B)


grunda - 27/10/2013

obecně se doporučuje udělat v akva válec - zezadu dopředu, já mám v akva spíš vír a taky to funguje


acik - 27/10/2013

mě jde o to,že se mi stále dělá štětinková řasa,už jsem vyzkoušel více doporučení a těď se mi začal dělat i jeleni paroh,už před novém osvětlení,tak si myslím,že je v akva špatná cirkulace vody a ziviny se nedostanou všude,tak chci ted vyladit tuhle zalezitost. :)


grunda - 27/10/2013

štětka na echináčích se ti dělá z přemíry světla, teď jsi koupil novou rampu, dej tomu čas, udělej změnu - jednu a počkej měsíc, nepomůže, udělej jinou. Časem to vyladíš ;)


acik - 27/10/2013

ty mě vždy uzemníš,ale v dobrým :D :D


grunda - 27/10/2013

jen tě učím akvaristické trpělivosti, existují obecné poučky, ale každé akva je originál a je třeba ho řešit individuálně. B)


acik - 27/10/2013

jo jo,ta štětka mě jednou dostane :D :D ale ne, ja ten boj "někdy" vyhraju,asi ne během týdne,ale dostanu ji :)


ladak - 26/11/2013

Zařizuji si nové akvárko 180xš70xv60. Stále si tady čtu články o proudu vody a nějak nevím jak tedy vhodně umístnit vývody z filtrů. Mám dva Atmany CF 1200 ale asi to bude málo. Potřebuji poradit s nejlepším umístněním vývodů a jestli přikoupit vnější filtr nebo radši proudové čerpadlo? Budu mít světlo ve výšce ve které je podle Toma Barra slabé osvětlení. Kytky budou Anubiasi, mechy, microsorium a v popředí eleocharis, Staurogyne


grunda - 26/11/2013

záleží na layoutu, jinak máš dvě možnosti - vír, nebo buben, podle toho se dává buď rozstřikovací rampa, nebo lili pipes a čerpadlo


ladak - 26/11/2013

layout bude na podobným tylu http://www.tfhmagazine.com/assets/016/29267_400wh.jpg


grunda - 26/11/2013

složitější variantu jsi si vybrat nemohl, šel bych do víru - lili a čerpadlo


ladak - 26/11/2013

No je to pro mě výzva tak chci vědět jestli to dokážu, teda aspoň se tomu trochu přiblížit :D Tak dopředu na jednu stranu lilly a čerpadlo kolem 5000l a na druhou stranu k zadní straně llily. Myslel jsi to asi takhle?


danyboy77 - 26/11/2013

No kdyby jsi dal na zadni stenu tu druhou lily tak by ti podle me ten proud vody ohybal kytky na zadni stene (ma uvaha). Adam Votava ma v te sve velke nadrzi podle fotek jen jefnu lily a vypada to ze mu to funguje ;-) ...usuzuju podle fotek.


ladak - 26/11/2013

tak to by potom znamenalo že mi jeden filtr stačí, ale bude to chtít silnější čerpadlo víc něž 5000l asi? Nebude málo místa pro bakterie, když má filtr objem 12l tedy když pominu substrát? Jen uvažuji:o


danyboy77 - 26/11/2013

No kdyz se budes o filtr radne starat tak by to melo byt ok. Muzes dat klidne vedle sebe dve lily ve stejnem smeru. Jednu z filtru, druhou z cerpadla. Budes tak mit sirsi proud podle me. Je potreba to vyzkouset. Ja mam dva filtry napojene na jednu lily (vyusteni) a mozna to zkusim casem na dve.


ladak - 27/11/2013

tak to by potom chtělo asi jiné čerpadlo než koralia. Jaký jsi měl na mysli?


danyboy77 - 27/11/2013

Koralii samozrejme pouzit muzes ;) bude to levnejsi a urcite stejne ucinne mozna i lepsi. Dal bych ji pod vyusteni filtru.


ladak - 27/11/2013

o.k. tak to zkusíme a pak ti dám vědít jak to funguje


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde