🔥Probíhá akce Více zde 02d 01h 32m 40s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Problem s rostlinami

V kategorii: Obecně o rostlinách a

grunda - 29/10/2014

takže hnědá řasa


optimas - 29/10/2014

A tohle je taky hnědá řasa nebo je to ruducha. Není to moje ale od kolegy


grunda - 29/10/2014

to vypadá na ruduchu


EldiSek - 01/11/2014

ahoj, může mi prosím někdo poradit, jaký prvek chybí, že takhle odchází? díky


Pepis - 01/11/2014

Si myslím, že to nebude jenom nedostatkem jednoho prvku. To bude trochu složitějši řešení. Škoda, že tu nemáš prezentaci. Když jsem s tímto problémem bojoval já, tak jsem snižoval intenzitu osvětlení, lepší odkalování nádrže a pracoval jsem na lepší rozpustnosti a distribuci CO2.


danyboy77 - 03/11/2014

Zkus pridat fosfor a mozna i draslik. Cim vubec hnojis?


EldiSek - 03/11/2014

Začal jsem hnojit EI. Předtím jsem hnojil PMDD. Hodnota NO3 ve vodovodní vodě je 37,8mg/l. Takže NO3 nepoužívám. Teď jsem zkusil namíchat do 350ml destilky 7,2g KH2PO4 a 15g K2SO4 .... dělá mi to při dávkování 8ml -> 1,28mg/l fosforečnanů a 0,52 + 1,54mg/l draslíku. Ale nezbyde mi nic jinýho, než koupit testy vody.


Mkop - 08/11/2014

Ahoj. Omlouvam se ze otravuji ale chci se zeptat na kytky. Cubu sem poridil a vubec se ji nedari je stara asi 2-3tydny hnojim to od dennerle kulicky ke korenum dostala a kazdy den hnojivo od Tropical a CO2 nekde sem ma nemeckych strankach cetl ze by se melo prvnich 5tydnu svitit jen 6h aby se chytla tak to delam a nevim co ji chybi :( poradi nekdo prosim jestli malo svetla ale tvori se hodne rasa mam kameny z venku jestli nedelaji problem i kameny ze pousti neco spatneho kazda rada dobra dnes ty kameny vyndam a uvidim jestli to je ten problem nebo neco jineho diky za radu


optimas - 08/11/2014

Řek bych, že přechází z emerzní na submerzní formu. To s těmi 6 hodinama se mi zdá jako blbost, navíc hnojíš, ale to hnojivo nemá kdo spotřebovávat, jelikož nemáš žádné rostliny tak se ti tam ty živiny hromadí. každý den měň třetinu vody. To akva není moc dlouho založené, že? A tu hnědou řasu máš opravdu krásnou. Ty kameny pokud jsi je vyvařil tak ti do akva nebudou nic pouštět. Už jenom když vidím ten zahnojený difuzor.


Mkop - 08/11/2014

Diky zkusim to ... Zitra se chystam na dalsi kytky a nejaky koren misto kamene ale to neresi ten problem kytek :/ ta rasa je hrozna zacim o tom neco cist tak snad vse napravim a bude vse jak ma byt ...difuzor je uz cisty bylo to foceny pred cistenim akvarka ... Jede uz tak rok ale bylo kompletne predelavane pred 3 mesici ale vodu dostalo tu co melo pred predelanim


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde