🔥Probíhá akce Více zde 01d 17h 02m 40s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Seiryu stone

V kategorii: Deníky a diskuze našich

nigelxx - 03/05/2014

Dne 03.05.2014 v 17:39 byla založena prezentace akvária Seiryu stone.


nigelxx - 03/05/2014

Ahoj všichni,hledám vhodnou metodu hnojení,dost mě láká EI chtěl bych Vás poprosit o radu, kdy mohu eventuelně začít takto hnojit po založení.


grunda - 03/05/2014

záleží na tom, kolik máš zkušeností. Pokud dost, tak hned, jestli jsi začátečník, tak nejdřív za dva měsíce. Jo a ze startu hodně opatrně se světlem


nigelxx - 04/05/2014

Máš pravdu,světlo mám 9 hod.,postupně ho stáhnu na 7hod.
V minulé nádrži jsem udělal chybu,když se mi rozrostly všechny rostliny,tak jsem nezvýšil dávky hnojení a neměl tam dost živin,to mu se chci právě s EI vyhnout.Počkám ještě 1-2týdny,kvůli výměnám vody.


nigelxx - 29/05/2014

Před pár dny se objevil staghorn.Zvýšení CO2,častější výměny vody,dodávání 2ml easy carbo,snížení doby svícení.Atomizerem mi uchází CO2,nainstalován provizorní difuzer z lip.dřívka.


Burik - 29/05/2014

Staghorn je celkem běžný v nově založených nádržích..měl jsem ho vždy..a pak sám od sebe zmizel,nic jsem neměnil


Ardjuna - 29/05/2014

Máš tady prezentace dvou nádrží:
1) Seiryu Stone (100x40x30m)
2) Cesta v údolí (100x30x40cm)
Chápu správně, že ta první má na výšku 30cm a ta druhá 40cm? (Obvykle totiž rozměry u nádrží označují délku x šířku x výšku.) A jak vysoko nad hladinou (nebo jak daleko ode dna) máš světlo u obou těchto nádrží?


nigelxx - 29/05/2014

na výšku mají obě 40 cm,špatně jsem to zadal.Světlo je klasicky na packach 4aqua,10cm od hladiny a 40cm od dna.


nigelxx - 07/07/2014

Na zacatku jsem to asi prehnal se svetlem,nasledkem toho byl staghorn.Akva predelano 14.6.2014.


Hanys - 07/07/2014

Prvních 14 dnů mněj osvětlení na jednu zářivku a pak tomu přidoj na obě zářivky.ale zvedni to trochu od hladiny protože 80W je docela dost nad 10cm hladiny.Jinak přidávej dovody nějake bakterie at se co nejrychleji zaběhnou filtry(vyhneš se tím řasám které nechceš)a doporučuji hnojit draslíkem pouze a po týdnu přejdi bud´na step1 nebo easy life komerční hnojivo či Tropica.A mněnit každý den vodu první týden od založení poté v druhém týdnu co druhý den 1/2 až 1/3 .Zatím se mněj at´to roste do krásy bud ze začátku trpělivý.


nigelxx - 07/07/2014

Hanys,diky,ale tohle uz mam za sebou(vymeny vody,osvetleni,..)Predelaval jsem to pred cca mesicem a zapsal az ted(omlouvam se),ale podobne takhle jsem postupoval.Diky.


nigelxx - 15/07/2014

Tri tydny od vysazeni HC a nic se nerozrostlo.CO2 jede co muzu,proud je taky OK,hnojim 5ml makro a 5ml mikro,ostatni kytky rostou pred ocima jen HC stoji.Svitim 6,5hod.


Ardjuna - 18/07/2014

Možná bude na to HCéčko málo světla. Blbý je, že u 4aqua (pokud ho pořád ještě máš) nejde světlo moc štělovat. Buď budeš svítit na jednu zářivku nebo na dvě. Ideální světla jsou závěsná, která můžeš zavěsit do libovolné výšky nad akváriem ... nebo LED osvětlení, u kterého můžeš tlumit intenzitu třeba pomocí jednoduchého potenciometru. Mně se jedno světlo 4aqua pod ruku už dostalo (2x24W), a ve vzdálenosti 40cm od zdroje jsem naměřil jen hodně slabých 30 µmol PAR. To ale bylo "na suchu", nikoli přímo pod vodou, takže díky odrazům od stěn se to v reálu může vyšplhat trochu výš. I tak bych ale řekl, že přes 50 µmol PAR se tohle světlo ve vzdálenosti 40 cm od zdroje asi nedostane. A v tom bude možná zakopaný pes. Kobercovky vyžadují obvykle poměrně silné osvětlení. A 50 µmol PAR zas tak silné není. Pokud se ti kobercovky pod silným světlem rozrostou, tak pak na jejich "udržování při životě" bude určitě těch 40-50 µmol PAR stačit, ale žádná sláva to asi nebude a při takovém světle porostou asi hodně pomalu. Já mám teď třeba v jednom akváriu kolem 90 µmol PAR (dole u substrátu), protože chci zkusit, jak rychle bude pod tímhle světlem růst Alternanthera reinickii 'mini', a i tak tahle mrška roste dost pomalu (stěží 1cm za 2 týdny) - navzdory tomu, že to světlo je už opravdu silné. Nedávno jsem se bavil s jedním akvaristou, který má opravdu překrásné akvárko s úžasně vybarvenými rostlinami, které jsou navíc ve vynikající kondici, a ten používá u svého akvárka 60x35x30cm osvětlení 4x24W. Světlo má asi 35-40 cm nad substrátem. To znamená, že to tam pere o 106. S řasami měl prý problémy jen když přihnojoval do vody makroprvky. Od doby, kdy tam přidává jen mikro a draslík mu prý řasy prakticky zmizely. Nutno ovšem dodat, že on používá opravdu hodně naživený substrát (i když se o tom v prezentaci nezmiňuje => http://rybicky.net/nadrze/21000).


nigelxx - 26/07/2014

Minuly tyden jsem pridal Diversa LED osvětlení Extra 2x10,1 a dal nove zarivky.Dnes jsem se vratil z dovolene a uz je videt mensi zlepseni,bohuzel mi doslo CO2, takze se mi rozjela zelena rasa.Asi to zkusim nejak preskupit,aby HC bylo blize svetlu.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde