🔥Probíhá akce Více zde 01d 17h 39m 06s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Oplocanská třístovka 2

V kategorii: Deníky a diskuze našich

milanstaffa - 20/11/2013

Dne 20.11.2013 v 22:22 byla založena prezentace akvária Oplocanská třístovka 2.


milanstaffa - 20/11/2013

Tato nádrž je Oplocanská třístovka s novým vzhledem.Bohužel jsem včas nesehnal plánované rostliny a tak nastanou ještě změny .


stafflik - 24/11/2013

Paráda. Ale chtělo by to další fotky! ;)


milanstaffa - 03/12/2013

Alespoň nějaké fotky,kvalita je bídná,snad příště budou lepší .;)


milanstaffa - 11/01/2014

Čerstvější fotečky:


grunda - 11/01/2014

pěkné, opravdu pěkné. Jen bych něčím narušil ty jednolité plochy - vpravo vzadu a vepředu


milanstaffa - 12/01/2014

Díky za názor!
Přední plochu narušují kořeny a menší kameny. Zanikly přerostlým trávníčkem,ten jsem již zestříhal.O zadní ploše popřemýšlím.


grunda - 12/01/2014

není zač, ty kamínky a kořeny nebyly vidět.


milanstaffa - 26/01/2014

Poradíte někdo?
Heteranthera zosterifolia se rozpadá.
Lépe řečeno dělají se na listech černé fleky a následně se list rospadá.Převážně jsou to starší listy,ale některé i novější.
Testy NO3 aPO4 od JBL ukazují maximální hodnoty tak hnojím jen Tenzo.
Nemohou rozpadu napomáhat Tetry černopruhé?Zdáse mi to nepravděpodobné, protože kondice zosterifolie se spíš zlepšovala v poslední době,tak to přikládám změně hnojení.
:o Díky.


grunda - 26/01/2014

u starých listů je to normální, tahle kytka roste hodně rychle. U nových listů to může být slabší proudění, občas je tak hustá, že se živiny nedostanou všude


milanstaffa - 28/01/2014

Díky za odpověď;)
Ze začátku se hodně rospadala a měl jsem sinici,postupem času se to zlepšilo a po sinici ani památky, ale teď je to po delší době zase zpět.
Ta sinice se oběví vždy, když se začne rospadat zosterifolie, která má křehké listy a něco jí chybí , přebívá a nebo nesnáší změny.Potud má teorie.
Prouděním to snad není, protože zasažené listy se proudem pokyvují.
Tak napadá vás něco?:|


Vyghum - 30/01/2014

Zkus zjistit, jak jsi na tom s hořčíkem, jinak mě nic nenapadá, spíš mě to překvapuje. Když jsem Heterantheu měl, tak jsem ji za pár měsíců zlikvidoval, protože rostla jako blázen a nestíhal jsem ji krotit...
Možná bys mohl dodat detailnější fotky té Heteranthey, ale i jiných rostlin, třeba toho anubiasu, na něm by se dalo něco poznat...


milanstaffa - 01/02/2014

Hořčík nemám jak zjistit,ale teď jsem dával jen mikro kvůli vysokým hodnotám Po4 a No3,tak zase začnu dávat alespoň K2SO4 a MGSO4x7H2O.
Heteranthera roste jako divá ,ale listy flekatí.
Snad vám tyhle bídné fotky pomůžou:


Vyghum - 01/02/2014

Testy na Mg se dají také sehnat, ale stojí cca 600... nicméně podle těch fotek se to jako nedostatek Mg nejeví, alespoň na tom Anubiasu..., ten mi připadá OK, až na tu řasu..., ale těžko říct a každá rada drahá... :o(


grunda - 02/02/2014

mikro vůbec neřeš, udělej pořádný výplach akva, tak 3 týdny za sebou - máš něčeho v akva moc, hnojení stáhni na 1/2


milanstaffa - 02/02/2014

Moc mám podle JBL -No3 a Po4 .
Takže třetí týden nedávám makro(tetry se zdají živější) ,ale hodnoty neklesají, jako by jejich spotřebování rostlinstvem blokovalo nedostatek MG nebo spíš K.(Jen doměnka)
Větší výměnu vody asi zkusím a hnojeni nechám tanso+Mg+K zatím díky za rady a názory.


milanstaffa - 21/02/2014

Změna hlavní fotky.


milanstaffa - 27/02/2014

Nová fotka :


milanstaffa - 23/03/2014

Doplněna rybí osádka a upraveny rostliny.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde