Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zakládáme: „Field of dream“

V kategorii: Aquascaping - vzhled akvária

Field of dream

Když jsem začal vytvářet tento layout, představil jsem si břeh řeky. Rád bych se s vámi dnes podělil o mou cestu k dokončení tohoto layoutu.

1) Nejdříve jsem kompletně vyčistil mou nádrž o velikosti 100cm x 40cm x 40cm a objemu 160l.

2) Na dno jsem položil černý výživný substrát. Chtěl jsem mít v popředí bílý písek, proto jsem použil nerezavějící síťku, aby se mi nesmíchal černý výživný substrát s bílým pískem.

3) Použil jsem tenkou vrstvu hnojiva ke kořenům.

4) Tyto vrstvy jsem pokryl umělohmotnou síťkou, aby se hnojivo při přesazování nevyplavilo do vody.

5) Dosypal jsem černý výživný substrát a dopředu jsem umístil dekorativní bílý písek.

6) Následně jsem pokropil substrát tak, aby byl dostatečně vlhký. Účelem je, aby se substrát stal pevným jako cement. Jakmile pak napustíme nádrž vodou, černý substrát se nesesype k bílému písku. Kromě toho je snažší umísťovat do substrátu kameny, protože se nesesunou.

7) V popředí vidíte, že jsem zasypal bílý písek černým substrátem. Je to proto, že se mi výsledný kontrast s bílým pískem moc nelíbil. Také jsem různě poupravil umístění kamenů a přidal dvě rostliny Hemianthus micranthemoides a Vesicularia.

8) Hemianthus micranthemoides začal růst opravdu raketově. Během dvou měsíců jsem jej důkladně zasřihoval. Po třech měsících je čas na závěrečný sestřih, abychom dosáhli našeho vytouženého layoutu.

9) Je důležité po prostřihu odstranit veškeré zvadlé listy, které způsobují svým rozkladem čpavek, a ten následně růst řas.

10) Po prostříhávání Hemianthus micranthemoides roste daleko hustěji.

11) Na závěr jsem vybral pro popředí písek od ADA, konkrétně je to ADA Sarawak Sand. Žluto-hnědý vzhled krásně doplňuje kameny.

12) Měsíc před závěrečným focením. Finální zástřih je nutný.

13) Stav při focení

Zdroj: www.cau-aqua.net

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde