butontop Akvarijní rostliny IN-VITRO XXL!

Výběr filtru a Lily Pipes

Akvarijní filtry
obrazek pod
ADA

V ADA akváriích se zásadně používají vnější filtry. Použití vniřních filtrů je z estetického hlediska neakceptovatelné.

ada

V nově založeném akváriu nemá filtr svou filtrační schopnost, protože je „mrtvý“. V akvarijních filtrech totiž žijí milióny užitečných bakterií, které jsou právě zodpovědné za čistotu vody. Trvá několik týdnů, než se bakterie ve filtru usídlí. ADA proto doporučuje počkat s vpuštěním ryb. První várka živočichů by měly být krevetky a Otocinlus sp. Jedná se o řasožravce a ADA je doporučuje přidat dva týdny po založení nádrže, jako prevenci výskytu řas, které by se jinak po založení zcela jistě objevily. První týdny bude také třeba ve zvýšeném množství měnit vodu (o tom více v příštích kapitolách).

Filtrace v akváriu plní nejen funkci čištění vody, ale i vytváření proudu.Proud je důležitý z toho důvodu, že přináší rostlinám živiny, rozpuštěné CO2, odstraňuje výkaly ryb z listů rostlin. Na hladině se často tvoří mastný film, který se jejím čeřením odstraňuje.

 lily

Abychom v akváriu zajistili adekvátní proud, používají se speciálně tvarované skleněné trubice, které se nasazují na vstupní a výstupní hadici vnějšího filtru. Použitím skleněných trubic dosáhneme naprosto čistého vzhledu. ADA přichází se čtyřmi druhy skleněných trubic přesně dle Vašich potřeb.

Lily Pipe

Proud z této trubice vychází všemi směry. Sílu čeření hladiny můžeme ovlivňovat výškou, ve které je trubice nainstalována. Jedná se o nejpoužívanější druh.

 lily

Poppy Glass

Speciálně designováno pro akvária s rybami, které preferují slabší proud. Proud je bržděn a čeří se zejména hladina.

 poppy

Violet Glass

Proud vody směřuje k dolním patrům akvária. Nečeří vodní hladinu.

 violet

Violet Glass Jet

Vytváří silný lineární proud vody.

 violet glass jet

V našem e-shopu naleznete kompletní nabídku skleněných trubic: Skleněné trubice do akvária


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
One Step Closer 60L - The final chapter One Step Closer 6... 08.02. v 00:22 3265x
nano akvárium nano akvárium 08.02. v 00:00 4632x
UK Nature Aquarium UK Nature Aquarium 19.02. v 15:48 2114x
Planted tank 15.5 weeks Planted tank 15.5... 19.04. v 20:19 2114x
Patzu's 15 Gallon Tank 2010 Patzu's 15 Gallon... 19.04. v 20:29 2114x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist