Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Výběr filtru a Lily Pipes

V kategorii: Univerzalní postup založení ADA akvária

V ADA akváriích se zásadně používají vnější filtry. Použití vniřních filtrů je z estetického hlediska neakceptovatelné.

 

V nově založeném akváriu nemá filtr svou filtrační schopnost, protože je „mrtvý“. V akvarijních filtrech totiž žijí milióny užitečných bakterií, které jsou právě zodpovědné za čistotu vody. Trvá několik týdnů, než se bakterie ve filtru usídlí. ADA proto doporučuje počkat s vpuštěním ryb. První várka živočichů by měly být krevetky a Otocinlus sp. Jedná se o řasožravce a ADA je doporučuje přidat dva týdny po založení nádrže, jako prevenci výskytu řas, které by se jinak po založení zcela jistě objevily. První týdny bude také třeba ve zvýšeném množství měnit vodu (o tom více v příštích kapitolách).

Filtrace v akváriu plní nejen funkci čištění vody, ale i vytváření proudu.Proud je důležitý z toho důvodu, že přináší rostlinám živiny, rozpuštěné CO2, odstraňuje výkaly ryb z listů rostlin. Na hladině se často tvoří mastný film, který se jejím čeřením odstraňuje.

Abychom v akváriu zajistili adekvátní proud, používají se speciálně tvarované skleněné trubice, které se nasazují na vstupní a výstupní hadici vnějšího filtru. Použitím skleněných trubic dosáhneme naprosto čistého vzhledu. ADA přichází se čtyřmi druhy skleněných trubic přesně dle Vašich potřeb.

Lily Pipe

Proud z této trubice vychází všemi směry. Sílu čeření hladiny můžeme ovlivňovat výškou, ve které je trubice nainstalována. Jedná se o nejpoužívanější druh.

Poppy Glass

Speciálně designováno pro akvária s rybami, které preferují slabší proud. Proud je bržděn a čeří se zejména hladina.

Violet Glass

Proud vody směřuje k dolním patrům akvária. Nečeří vodní hladinu.

Violet Glass Jet

Vytváří silný lineární proud vody.

V našem e-shopu naleznete kompletní nabídku skleněných trubic: Skleněné trubice do akvária

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde