butontop nabídka co2 setů

Výběr filtru a Lily Pipes

Akvarijní filtry
obrazek pod
ADA

V ADA akváriích se zásadně používají vnější filtry. Použití vniřních filtrů je z estetického hlediska neakceptovatelné.

ada

V nově založeném akváriu nemá filtr svou filtrační schopnost, protože je „mrtvý“. V akvarijních filtrech totiž žijí milióny užitečných bakterií, které jsou právě zodpovědné za čistotu vody. Trvá několik týdnů, než se bakterie ve filtru usídlí. ADA proto doporučuje počkat s vpuštěním ryb. První várka živočichů by měly být krevetky a Otocinlus sp. Jedná se o řasožravce a ADA je doporučuje přidat dva týdny po založení nádrže, jako prevenci výskytu řas, které by se jinak po založení zcela jistě objevily. První týdny bude také třeba ve zvýšeném množství měnit vodu (o tom více v příštích kapitolách).

Filtrace v akváriu plní nejen funkci čištění vody, ale i vytváření proudu.Proud je důležitý z toho důvodu, že přináší rostlinám živiny, rozpuštěné CO2, odstraňuje výkaly ryb z listů rostlin. Na hladině se často tvoří mastný film, který se jejím čeřením odstraňuje.

 lily

Abychom v akváriu zajistili adekvátní proud, používají se speciálně tvarované skleněné trubice, které se nasazují na vstupní a výstupní hadici vnějšího filtru. Použitím skleněných trubic dosáhneme naprosto čistého vzhledu. ADA přichází se čtyřmi druhy skleněných trubic přesně dle Vašich potřeb.

Lily Pipe

Proud z této trubice vychází všemi směry. Sílu čeření hladiny můžeme ovlivňovat výškou, ve které je trubice nainstalována. Jedná se o nejpoužívanější druh.

 lily

Poppy Glass

Speciálně designováno pro akvária s rybami, které preferují slabší proud. Proud je bržděn a čeří se zejména hladina.

 poppy

Violet Glass

Proud vody směřuje k dolním patrům akvária. Nečeří vodní hladinu.

 violet

Violet Glass Jet

Vytváří silný lineární proud vody.

 violet glass jet

V našem e-shopu naleznete kompletní nabídku skleněných trubic: Skleněné trubice do akvária


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
nano akvárium nano akvárium 08.02. v 00:00 4736x
George Farmer's 60 litre nature aquarium George Farmer's 6... 16.04. v 23:52 2186x
216L iwagumi 216L iwagumi 22.04. v 21:37 2186x
Nathan Hill's planted aquascape Nathan Hill's pla... 06.10. v 20:39 2186x
Small Japanese aquatic garden (ready for IAPLC) Small Japanese aq... 01.12. v 21:23 2186x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist