Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Volba vzhledu, výběr kořenů a kamenů

V kategorii: Univerzalní postup založení ADA akvária

Tvoření vzhledu akvária se říká aquascaping. O tom, jak vytvořit oku lahodící vzhled jsme se už dříve rozepsali v našich článcích:

Povídání o aquascapingu - Forma a tvar

Povidani o aquascapingu - Zlatý řez

Nyní se proto spíše zaměříme na to, kde sehnat vhodné kameny a kořeny.

Kameny

Projdete-li se na procházku po českých luzích a hájích, určitě naleznete velké množství kamenů. Problémem však je, že použitelné budete hledat zoufale dlouho a přesto nic nenajdete. V ČR totiž jen stěží najdete strukturované kameny, případně kameny lávové. Tyto kameny se dovážejí z Japonska a jsou exkluzivně k dispozici v našem e-shopu Rostlinna-akvaria.cz. S kameny z české přírody se k požadovanému efektu nikdy ani nepřiblížíte.

ADA ve svých akváriích používá zejména tyto čtyři druhy kamenů:

ADA Seiryu stone

Jedná se o šedé kameny se specifickou vrásčitou strukturou.

ADA Dragon stone

Děrované kameny světle hnědé barvy.

ADA Manten stone

Našedlé kameny s prasklinami.

ADA Unzan stone

Jedná se o sopečné kameny, které jsou černé barvy a mají v sobě velké množství otvrů, takže je možné je snadno osázet rostlinami.

Kořeny

Zde platí podobná situace jako u kamenů, protože je velmi obtížné sehnat takový kořen, který potřebujete. Kořeny se do sebe skládají a lze tak docílit požadovaných tvarů. V ADA nádržích lze vídat dva druhy kořenů.

ADA Horn wood

Jedná se o těžké a masivní tmavé kořeny. Většina kusů díky tvrdosti dřeva neplave.

ADA Branch wood

Tyto kořeny jsou oproti Horn wood velmi lehké. Mají světlou barvu, která pod vodou ztmavne. Jsou rozvětvené.

Jakmile máme vybrány kameny a kořeny, můžeme vytvožit výsledný vzhled akvária. (na obrázku obří akvárium Takashi Amana, avšak stejným způsobem můžete vytvořit i malé akvárium, jen použijete menší kameny a kořeny).

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde