butontop Akce! Osvětlení Aquatlantis easy led

Údržba kobercových rostlin,jak je stříhat a co očekávat...

obrazek pod

 

 

Dnešní článek sepsal grunda. Pokud i Vy máte v záloze nějaký zajímavý článek nebo popis výroby něčeho s akvaristikou souvisejícího (ideálně i s fotkami postupu), neváhejte napsat gargamelovi nebo administrátorovi do soukromých zpráv abyste se o to mohli podělit s co nejvíce lidmi.

Toto je jednoduchá metoda údržby starších porostů kobercových rostlin, nový růst je mnohem lepší než u starší metody – protrhávání  a opětovného sázení rostlin do popředí.

Amano nám už dlouho ukazuje, jak to dělat pečlivě. Ale málo kdo to zná. Spousta hoby akvaristů, prostě nechá kobereček v popředí růst …a růst… a najednou kobereček přeroste a přestane být pěkný.

Glossostigma je klasická rostlina do popředí akvária. Stejně jako Hemianthus Callitrichoides Cuba. Při zástřihu těchto rostlin je třeba dávat pozor, jsou křehké ........ale ve finále je opravdu jednoduché a rychlé tyhle rostliny zkracovat, pokud jsou dobře zakořeněny, a pak už jen stačí vylovit síťkou lístky, které vyplavaly na hladinu.

Před stříháním:

jedna

Pár minut po stříhání:

dva

O týden později:

tri

Nové přírůstky jsou husté, nízké a rychle vyplňují prostor. Celkový čas který úprava zabrala byl 5 minut stříhání a 2-3 minuty na posbírání listů na hladině.
4 týdny po stříhání.

ctyri

Žádná velká hrůza.
Zahnuté nůžky jsou vhodné pro precizní práci, obzvláště pro malé a choulostivější druhy jako je HC. Dobře zakořeněné druhy jako jsou Cryptocoryny (ano, i ty se dají stříhat, znovu obrazí z kořenů) nebo Starougyne Repens stříháme obyčejnými nůžkami, nebo zaštipujeme prsty.

pet

Tady můžete vidět jak moc Tom Barr zastřihuje kobercové rostliny, tím je udržuje nízké a tvoří pěkný kobereček. Během 2-3 týdnů rostliny vytvoří opět pěkný kobereček a výhodou je, že se při tom nevíří dno, jako při klasickém přesazování, takže není třeba měnit vodu.

Stejným způsobem lze udržovat rostliny jako je Eleocharis, Riccii, mechy, řasokoule a další. Tímto způsobem stříhání zároveň udržíme kobercové rostliny čisté, bez řas a detritu a jiných nečistot.
Eleocharis po střihu:

eleocharis

Tom Barr i Takashi Amano doporučují takto zastřihovat rostliny každé 2-4 měsíce.


Zdroj: Tom Barr – http://www.barrreport.com/,  http://www.ukaps.org/
 

 PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
ADA NA ADA NA 23.08. v 21:52 3249x
ADA Competition Entry by Mark Evans ADA Competition E... 07.02. v 23:34 2162x
Vivarium planted nano Vivarium planted ... 07.02. v 23:54 2162x
Aquarium video Aquarium video 07.02. v 23:55 2162x
Proud Proud 08.02. v 00:08 2162x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist