Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Stručně o základních stylech aquascapingu

V kategorii: Aquascaping - vzhled akvária

Základní styly aquascapingu

Přírodní akvária

S tímto stylem přišel jako první na světlo světa japonský akvarista a fotograf Takashi Amano. Cílem vzhledu nádrže je evokovat dojem miniaturní přírodní scenérie v akváriu. Je to živá fotografie přírodní scenérie – proto i název přírodní akvárium.


Holandská akvária

Tento typ nádrží je založen na pečlivém výběru místa pro rostliny a jejich pravidelnou údržbou tak, aby držely svůj tvar a formu. Svou krásu si udrží pouze v případě, že se o ně budete pečlivě a pravidelně starat, v opačném případě budete mít v akváriu brzy džungli. Množství rostlin je v takovýchto nádržích opravdu velké a proto je nezbytné bohaté přihnojování. Velice důležitým je plán výsadby rostlin. Musíte totiž dodržet některá pravidla jako zlatý střed apod. Více o těchto pravidlech najdete mezi články v sekci aquascaping.

Taiwanský styl

Akvária v taiwanském stylu jsou tak trošku kombinací přírodních akvárií a holandských nádrží. Jejich hlavním rysem je použití teras a pocitu dosažení hloubky. Vedle toho bývají častou součástí i objekty, které mají připomínat určité věci (jako např. stromy vytvořené pomocí kořenů a mechu). Typický představitel je na obrázku – vlevo vzadu je ukázka rysu holandského akvária – skupinka rostlin, která nemá v klasickém holanském akváriu nic představovat. V této nádrži vypadá však jako les na horizontu. Je to hravý styl.

Takovýchto stylů existují samozřejmě mraky, chtěl jsem se však zaměřit pouze na ty nejzákladnější, které se v rostlinné akvaristice vyskytují.

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde