butontop Akvarijní rostliny IN-VITRO XXL!

Stručně o základních stylech aquascapingu

obrazek pod
Aquascaping

Stručně o základních stylech aquascapingu

Přírodní akvária

S tímto stylem přišel jako první na světlo světa japonský akvarista a fotograf Takashi Amano. Cílem vzhledu nádrže je evokovat dojem miniaturní přírodní scenérie v akváriu. Je to živá fotografie přírodní scenérie – proto i název přírodní akvárium.

nature aquarium 1

nature aquarium 2

nature aquarium 3

Holandská akvária

Tento typ nádrží je založen na pečlivém výběru místa pro rostliny a jejich pravidelnou údržbou tak, aby držely svůj tvar a formu. Svou krásu si udrží pouze v případě, že se o ně budete pečlivě a pravidelně starat, v opačném případě budete mít v akváriu brzy džungli. Množství rostlin je v takovýchto nádržích opravdu velké a proto je nezbytné bohaté přihnojování. Velice důležitým je plán výsadby rostlin. Musíte totiž dodržet některá pravidla jako zlatý střed apod. Více o těchto pravidlech najdete mezi články v sekci aquascaping.

holandske akvarium 1

holandské akvárium 2

Taiwanský styl

Akvária v taiwanském stylu jsou tak trošku kombinací přírodních akvárií a holandských nádrží. Jejich hlavním rysem je použití teras a pocitu dosažení hloubky. Vedle toho bývají častou součástí i objekty, které mají připomínat určité věci (jako např. stromy vytvořené pomocí kořenů a mechu). Typický představitel je na obrázku – vlevo vzadu je ukázka rysu holandského akvária – skupinka rostlin, která nemá v klasickém holanském akváriu nic představovat. V této nádrži vypadá však jako les na horizontu. Je to hravý styl.

Taiwanese style aquarium

Takovýchto stylů existují samozřejmě mraky, chtěl jsem se však zaměřit pouze na ty nejzákladnější, které se v rostlinné akvaristice vyskytují.


Prodej osvětlení za super ceny!
PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
4AQUA Osvětlení pro miniakvária 2x39W T5 | Rostlinna-akvaria.cz 4AQUA Osvětlení... 29.01. v 21:13 1966x
Aquascape malého akvária Aquascape malého... 07.02. v 23:40 1970x
trimming moss trimming moss 07.02. v 23:53 1970x
220 L Aquarium Amazone Look 220 L Aquarium Am... 08.02. v 00:16 1970x
【ADA view 11】 【ADA view 11】 08.02. v 23:01 1970x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Table 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't existTable 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't exist