butontop nabídka co2 setů

Stručně o základních stylech aquascapingu

obrazek pod
Aquascaping

Stručně o základních stylech aquascapingu

Přírodní akvária

S tímto stylem přišel jako první na světlo světa japonský akvarista a fotograf Takashi Amano. Cílem vzhledu nádrže je evokovat dojem miniaturní přírodní scenérie v akváriu. Je to živá fotografie přírodní scenérie – proto i název přírodní akvárium.

nature aquarium 1

nature aquarium 2

nature aquarium 3

Holandská akvária

Tento typ nádrží je založen na pečlivém výběru místa pro rostliny a jejich pravidelnou údržbou tak, aby držely svůj tvar a formu. Svou krásu si udrží pouze v případě, že se o ně budete pečlivě a pravidelně starat, v opačném případě budete mít v akváriu brzy džungli. Množství rostlin je v takovýchto nádržích opravdu velké a proto je nezbytné bohaté přihnojování. Velice důležitým je plán výsadby rostlin. Musíte totiž dodržet některá pravidla jako zlatý střed apod. Více o těchto pravidlech najdete mezi články v sekci aquascaping.

holandske akvarium 1

holandské akvárium 2

Taiwanský styl

Akvária v taiwanském stylu jsou tak trošku kombinací přírodních akvárií a holandských nádrží. Jejich hlavním rysem je použití teras a pocitu dosažení hloubky. Vedle toho bývají častou součástí i objekty, které mají připomínat určité věci (jako např. stromy vytvořené pomocí kořenů a mechu). Typický představitel je na obrázku – vlevo vzadu je ukázka rysu holandského akvária – skupinka rostlin, která nemá v klasickém holanském akváriu nic představovat. V této nádrži vypadá však jako les na horizontu. Je to hravý styl.

Taiwanese style aquarium

Takovýchto stylů existují samozřejmě mraky, chtěl jsem se však zaměřit pouze na ty nejzákladnější, které se v rostlinné akvaristice vyskytují.


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
ADA NA ADA NA 23.08. v 21:52 3249x
ADA Competition Entry by Mark Evans ADA Competition E... 07.02. v 23:34 2162x
Vivarium planted nano Vivarium planted ... 07.02. v 23:54 2162x
Aquarium video Aquarium video 07.02. v 23:55 2162x
Proud Proud 08.02. v 00:08 2162x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist