butontop Akvarijní rostliny IN-VITRO XXL!

Staghorn

Přípravky pro boj s řasami
obrazek pod
Problémy s rostlinami

Staghorn

Název: Staghorn

Obtížnost odstranění: Střední - jako na ostatní řasy na něj lze použít účinný přípravek Seachem Flourish Excel

Pravděpodobná příčina: Nedostatek CO2/nadbytek světla

Charakteristika: Zeleno-šedá až černá vlákna

staghorn 2

Staghorn se nejčastěji vyskytuje na listech pomalu rostoucích rostlin jako Microsorum či Anubias. Není však výjimkou, pokud tuto řasu naleznete i na rychle rostoucích rostlinách. Staghorn se podobá zeleným vláknitým řasám, s výjimkou toho, že je šedý až černý. Zpravidla se vyskytuje v akváriích s nadměrným osvětlením a nedosttkem rozpuštěného CO2 ve vodě. I z tohoto důvodu se Staghorn vyskytuje na listech, které jsou přímo osvětlené.

staghorn 1

Tipy na odstranění

Ruční odstraňování

Snažte se odstranit co možná nejvíce řasy pomocí namotání na zubní kartáček a následné odstranění napadených listů rostlin. Nezapomeňte poté vyměnit vodu v nádrži.

Chemické odstranění

V krajním případě lze namočit napadlé listy do kbelíku s roztokem SAVA a vody v poměru 2:5 na tři až pět sekund. Ne všechny rostliny však tuto lázeň přežijí. Hrubolisté rostliny jako Anubias by však měly zůstat nepoškozeny.

staghorn

Přizpůsobení osvětlení

Staghornu vyhovuje nadměrné množství světla. Pokud na světle uberete(ať už na výkonu nebo na době osvětlení), řasa poroste méně.

Živiny

Zkontrolujte pomocí testů vody, zda máte v nádrži dostatek živin. Zarostlá rostlinná nádrž spotřebuje týdně zhruba 10 mg/l NO3, 1 mg/l PO4, 10 mg/l draslíku a 0,5 mg/l železa, někdy i více. Také je klíčové udržovat dostatečné množství CO2 v akváriu. Pokud už řasu máte, zvyšte množství CO2 a instalujte do akvária čerpadla pro kvalitní distribuci CO2 po celé nádrži. Proud bude unášet CO2 i do koutů akvária a rostliny tak nebudou trpět nedostatkem CO2 a řasa nebude mít šanci.

Přeloženo z www.aquascapingworld.com


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
Planted tank after trimming HD Planted tank afte... 13.05. v 23:28 2186x
Aquascaping - Aquarium Ideas from Aquatics Live 2012, part 1 Aquascaping - Aqu... 02.12. v 17:11 2186x
My Aquarium @ 8 weeks My Aquarium @ 8 w... 02.02. v 21:57 2190x
60cm Nature Aquarium 60cm Nature Aquarium 07.02. v 23:45 2190x
Tropical fish Tropical fish 07.02. v 23:58 2190x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist