Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Rotala rotundifolia

V kategorii: Rostliny na pozadí

Rostlina Rotala rotundifolia

 

 

Pěstování: Tato rostlina je nenáročná na pěstování, ovšem s lepší péčí přicházejí lepší výsledky v podobě intenzivnější barvy. V případě, že jí poskytnete dostatek světla, bude růst spíše plazivě. Abychom podpořili její vybarvení, měli bychom jí dopřát osvětlení kolem 0,6 W/l bez stínění plovoucími rostlinami, udržovat množství dusičnanů v nádrži alespoň na 5mg/l, zachovat vysokou hladinu fosforečnanů (1,5-2 mg/l) a přihnojovat dostatkem železa a dalších mikroživin a samozřejmě dostatkem CO2. Při dodržení těchto podmínek není problémem dosáhnout sytě oranžové, růžové až červené barvy. Při menším množství světla a železa bude její růst stále rychlý, ale barva bude spíše zelená.

 

 

Rozmnožování: Pro její rozmnožení pouze ustřihneme vrcholek a ten zasadíme zpět do substrátu. Jednotlivé vrcholky od sebe sázíme asi 2 cm daleko aby měly i spodní patra dostatek světla. Velmi snadné je i její tvarování. Poté, co odstřihneme vrchol, začne na rostlině brzy rašit mnoho dalších výhonků, které později znovu zastřihneme a tak vznikne krásný, kompaktní a hustý trs.

 

 

Aguascaping:

 

Může být použita v zadních a středních místech nádrže. Často se používá v kontrastu s Hemianthus callitrichoides a jeho sytě zelenou barvou.

 

Možné umístění v akváriu:

 

 

Další fotografie:

 

 

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : ROTALA ROTUNDIFOLIA