Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Porovnání akvarijních testů v e-shopu

V kategorii: Jak na čištění, odkalování, údržbu akvária

Na skladě máme neustále ty nejkvalitnější testy vody. Nové testy naskladňujeme cca jednou za dva týdny a neleží nikde v meziskladech. Nehrozí tedy, že by vypršela jejich trvanlivost. Běžně prodávané testy vody ve zverimexech totiž leží dlouho v regálech a časem se výrazně snižuje jejich kvalita a přesnost měření.

Skladem neustále vedeme tyto testy:

 

Testy na NO3 (dusičnany)

V našem e-shopu nabízíme pouze prověřené a kvalitní testy, na které se dá poměrně dobře spolehnout. Levné a mnohdy velmi nepřesné testy jsme do nabídky nezařadili.

 

JBL NO3 test

%pr%69%/pr%

Ačkoliv je tento test ze všech nejdražší, odpovídá jeho ceně i kvalita. Rozsah měření má od 0 mg/l až po 240 mg/l. Jednotlivá barevná políčka jsou od sebe výrazně rozlišena, takže porovnání s roztokem nečiní nikomu žádné potíže. Měření nezabere mnoho času. Do zkumavky pouze odeberete vodu z akvária, přidáte několik kapek reakčního činidla a trochu prášku. Protřepete a po deseti minutách porovnáte vodu ve zkumavce s barevnou škálou na papíře. Není nutná žádná destilovaná voda!

 

jbl no3 test 2

 

 

 

 

 

Tetra NO3 test

%pr%70%/pr%

Tento test má výborný poměr cena/kvalita. Rozsah měření u tohoto testu je menší, měří pouze od nuly do 50 mg/l. Pro naše akvaristické účely však toto zcela postačuje. Hodnota dusičnanů by se v akváriu stejně neměla nikdy dostat nad 50 mg/l, protože by mohla z dlouhodobého hlediska ohrožovat zdraví ryb. Poměrně velkou nevýhodou tohoto testu oproti testu JBL je špatná čitelnost mezi 20-50 mg/l. V tomto rozmezí je pro oko poměrně těžké přiřadit barvu vytvořeného roztoku s barvou políčka na papírku. Měření zabere pouze 10 minut.

 tetra no3 test

 

tetra test dusičnany

 

 

 

 

Sera NO3 test

%pr%59%/pr%

Podle tohoto testu můžeme změřit hodnoty 0 - 100 mg/l. Barvy jsou dosti odlišné, takže oku nědělá příliš problémy barvy rozeznat. Velkou výhodou tohoto testu je, že máme během pěti minut změřeno. Destilovaná voda samozřejmě opět není nutná.

sera NO3 test

 

sera dusičnany test

 

 

 

 

Testy na PO4 (fosforečnany)

Do naší nabídky jsme zařadili pouze jeden test na PO4, protože nám přijde jako jedinný maximálně důvěryhodný a na jeho kvalitu a přesnost se dá spolehnout.

 

 

JBL PO4 test

%pr%58%/pr%

Tento test má rozsah měření od 0,02 mg/l až do 1,8 mg/l PO4. Barevná políčka jsou od sebe velmi dobře oddělena a lze tak stanovit velmi přesně hodnotu PO4. Do zkumavky nalijeme přiloženou injekční stříkačkou vodu z akvária, přidáme reakční prášek a pár kapek reakčního roztoku. Protřepeme a necháme stát 10 min. Po této době můžeme zkumavku vložit do plastového posuvníku a vemi přesně odečíst hodnotu PO4. Tento test má dlouhou dobu tvanlivosti, takže jej můžete bez problému používat několik let.

 

jbl PO4 test

 

jbl test na fosforečnany

 

 

 

GH a KH testy

Do nabídky jsme zařadili testy na celkovou tvrdost (GH) a uhličitanovou tvrdost (KH) firmy Sera. Vítězí především poměrem kvalita/cena.

 

 

Sera gH test

%pr%72%/pr%

Měření je poměrně snadné a jeho přesnost vysoká. Zkumavku stačí naplnit vodou z akvária. Následně do ní kapeme speciální roztok a počítáme kapky. Jakmile se barva vody ve zkumavce změní na zelenou, je test ukončen. Počet nakapaných kapek do doby zbarvení = počet stupňů dGH.

sera gH test

 

sera celková tvrdost test

 

 

 

 

 

Sera kH test

%pr%73%/pr%

Měření probíhá totožně. Změřeno máme do dvou minut.

sera KH test

 

sera uhličitanová tvrdost test

 

 

 

 

Testy na železo (Fe)

V nabídce máme v současnosti pouze jeden test na Fe. Zvolili jsme jej z důvodu dobrého poměru cena/kvalita a spolehlivost.

 

Sera Fe test

%pr%60%/pr%

Použití testu je velice snadné. Během několika minut máme změřeno. Balení vydrží na 75 testování.

sera fe test

 

sera test na železo

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde