Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

PMDD a sypká hnojiva

NITRO PLUS - dusičnan draselný (KNO3) - 50g

NITRO PLUS Obsahem sáčku je 50g rozpustného KNO3, které doplňuje hladinu dusičnanů (NO3) v akvarijní vodě. Obsahuje také důležitý draslík (K).

V dnešních silně osvětlených akváriích, kde jsou jen malé rybky často chybí životně důležitá živina pro rostliny - dusičnany (NO3). Bez nich rostliny strádají, žloutnou staré listy, které následně opadávají a nastupují řasy. Hladina dusičnanů v akváriu by se měla pohybovat od 10 - 30 mg/l, kterou lze snadno změřit testem na dusičnany. Takto zajistíme rostlinám vždy dostatek této důležité makroživiny.

Obsah sáčku rozpusťte v 600 ml vody.
Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 1 mg/l NO3 (dusičnanů) a 0,6 mg/l K (draslíku).

Týdně se doporučuje dodat 7 mg/l NO3, takže pro 50 litrové akvárium můžete denně dávkovat 1 ml. Pro 100 litrové potom denně 2 ml atd. Pokud bude Váš test ukazovat hodnotu >10 mg/l, můžete dusičnany jednorázově zvýšit klidně o 10 mg/l přidáním odpovídajícího počtu ml roztoku.

Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte:
NO3 (dusičnany) 1 mg/l
K (draslík) 0,6 mg/l
   
Doporučené dávkování na 50 litrů:
Hodně světla + CO2 2 ml denně
Málo světla + CO2 1 ml denně
Bez přidávání CO2 2 ml týdně

 

FOSFO PLUS - dihydrogenfosforečnan draselný (KH2PO4) - 50g

FOSFO PLUS Obsahem sáčku je 50g rozpustného KH2PO4, které doplňuje hladinu fosforečnanů (PO4) v akvarijní vodě. Obsahuje také důležitý draslík (K).
Hladina fosforečnanů (PO4) v akvarijní vodě by se měla pohybovat v rozmezí 0,2 - 2 mg/l. Nižší koncentrace způsobí opadávání a žloutnutí starších listů doprovázený zpomaleným růstem. Tuto hladinu můžete snadno kontrolovat testem na PO4. Vodovodní voda je většinou prostá fosforečnanů (PO4) a ty se do akvária dostávají pouze výkaly ryb. Pokud máte tedy malé rybky, je na čase zvážit přidávání této důležité živiny.

Ze sáčku naberte jednu čajovou lžičku prášku (5g) a rozpusťte jej v 600 ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,1 mg/l PO4 (fosforečnanů).

Týdně se doporučuje přidávat 0,7 mg/l PO4. Pro 50 litrové akvárium denně tedy 1 ml roztoku, pro 200 litrové akvárium denně 4 ml roztoku atd.

Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte:
PO4 (fosforečnany) 0,1 mg/l
   
   
Doporučené dávkování na 50 litrů:
Hodně světla + CO2 2 ml denně
Málo světla + CO2 1 ml denně
Bez přidávání CO2 2 ml týdně

 

KALI PLUS - síran draselný (K2SO4) - 50g

KALI PLUS Obsahem sáčku je 50g vodorozpustného síranu draselného, který dodává rostlinám potřebný draslík (K).
Ve vodovodní vodě bývá obsah draslíku blížícíc se nule, proto je nutné jej speciálně dodávat hnojivem. Týdně bychom měli do akvária dodat cca 7 mg/l draslíku (K). Silně osvětlená akvária ho však můžou spotřebovat až 25 mg/l týdně. Jeho nedostatek se na rostlinách projevuje především dírkovanými staršími listy.

Rozpusťte obsah sáčku v 800ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,5 mg/l draslíku (K).

Na 100 litrové akvárium tedy denně dávkujte cca 4 ml hnojiva. Nezapomeňte, že draslík obsahuje i hnojivo NITRO PLUS - KNO3.

Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte:
K (draslík) 0,5 mg/l
   
   
Doporučené dávkování na 50 litrů:
Hodně světla + CO2 4 ml denně
Málo světla + CO2 2 ml denně
Bez přidávání CO2 6 ml týdně

 

MAGNESIUM PLUS - heptahydrát síranu hořečnatého (MgSO4x7H2O) - 65g

MAGNESIUM PLUS Obsahem sáčku je 65g MgSO4x7H2O. Je zdrojem hořčíku (Mg).
Především v měkkčích vodách je hořčíku nedostatek. Pokud jsou listy bledé, může jeho přidávání pomoci.

Na 50 litrů akvarijní vody týdně nasypejte čajovou lžičku MgSO4x7H2O. To zajistí optimální koncentraci Mg (hořčíku) ve vodě. Pokud máte např. 200 litrové akvárium, nasypejte 1x týdně do akvária 4 lžičky. Jedna plná lžička má cca 6g.

Přidáním jedné čajové lžičky na 50 litrů akvarijní vody dodáte:
Mg (hořčík) 12 mg/l
   
   
Doporučené dávkování na 50 litrů:
Hodně světla + CO2 1 čajová lžička týdně
Málo světla + CO2 1/2 čajové lžičky týdně
Bez přidávání CO2 1/4 čajové lžičky týdně

 

TENSO COCKTAIL - 50g - mikroprvky

TENSO COCKTAIL Obsahem sáčku je 50 gramů směsi mikroprvků. Tato směs obsahuje kvalitně chelátované mikroživiny ve formě EDTA a DTPA: Obsahuje 0,52% Bóru, 0,53% (EDTA) Zinku , 2,57% (EDTA) Vápníku, 0,53% (EDTA) Mědi, 2,10% (EDTA) železa, 1,74% (DTPA) Železa, 2,57% (EDTA) Manganu, 0,13% Molybdenu.

Rozpusťte 20 gramů (5 čajových lžiček) TENSO COCKTAILU v 250 ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,05 mg/l Fe (železa). Týdně byste měli do akvária dodat 0,5 mg/l Fe. Jako kontrolu můžete použít testy na železo.

Příklad: Pro 50 litrové akvárium tedy dávkujte 10 ml namíchaného hnojiva týdně.Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte:
Fe (železo) 0,05 mg/l
Doporučené dávkování na 50 litrů:
Hodně světla + CO2 1.5 ml denně
Málo světla + CO2 1 ml denně
Bez přidávání CO2 1 ml týdně

 

TABLETY NPK + MIKROPRVKY

TABLETY NPK + MIKROPRVKY Tablety NPK+mikroprvky pomalu uvolňují živiny po dobu půl roku. Obsahují všechny potřebné živiny pro zdravý růst akvarijních rostlin. Obsahují čerstvé hnojivo Osmocote.

Tablety NPK+mikroprvky obsahují dusík, fosfor, draslík, hořčík a důležité mikroprvky pro zdravý růst rostlin. Hnojivo se pomalu uvolňuje a nehrozí tak přehnojení ani růst řas. Živiny jsou odčerpávány kořeny rostlin a ty se tak mohou svým vitálním růstem úspěšně bránit řasám, které k hnojivu nemají přístup.

Po vložení kapsle do substrátu se do několika minut průhledná kapsle rozpustí a ve dně se rozprostřou kuličky Osmocote. Ty jsou "nadopovány" živinami a obaleny ve vrstvě pryskyřice. Pryskyřice se pomalu rozpouští pod dobu cca půl roku až roku a uvolňuje do substrátu živiny, které si okamžitě berou kořeny rostlin. Na rozdíl od jílových kuliček po rozkopání dna netvoří kal a nejsou nebezpečné při vyplaveni na povrch substrátu.

Doporučujeme do každého akvária s rostlinami!

Aplikace:
Vložte několik tablet ke kořenům rostliny. Tablety vkládejte do substrátu pinzetou a co možná nejhlouběji. V případě, že máte dno zcela zarostlé, vložte do dna tablety s rozestupem 6x6cm.