Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Nádrž Macieka Michalskiho

V kategorii: Aquascaping - vzhled akvária

Vodní nádrž Macieka Michalskiho

Kde se vzal nápad na vytvoření tohoto layoutu?

Příčiny byly hned dvě.

Jednak jsem měl možnost otestovat růst a kvalitu rostlin, které nepocházejí jako většina prodávaných rostlin z košíčků, ale jsou už adaptované na růst pod vodou – jsou čerstvé a zářivě čisté bez řas.

Jeden s našich klientů prodával kompletně zařízenou nádrž se vším příslušenstvím, a tak jsem se rozhodl ji koupit a použít ji jako výstavní akvárium v našem obchodě. Chtěl jsem vytvořit layout bez použití kamenů a kořenů. Byla to pro mě velká výzva.

Rady a tipy pro vytvoření plánu osázení

Vytvoření tohoto layoutu bylo pro mě poněkud neobvyklé. Vždy totiž založím nádrž a tak nějak čekám, co z toho vznikne a posupně ji upravím. Tentokrát jsem si však sedl před monitor svého počítače a nakreslil si celý plán osázení rostlinami. Poněkud neobvyklé ale je to zajímavý zážitek. Je třeba si být vědom toho, že rostlinky po zakoupení budou velice malé a jako laik nedokážete odhadnout jejich budoucí tvar a velikost. Proto je klíčové zjistit si co možná nejvíce informací o rostlinách a jejich budoucí velikosti. Nemůžete umístit klasicky velké rostliny k přednímu sklu, protože byste poté neviděli rostliny v zadní části.

Druhým krokem je uvědomit si jakého layoutu chcete dosáhnout – trojúhelníkovitý, vypouklý atd… Je třeba si být také vědomi potřebného množství rostlin. Pro jeden druh rostliny bychom měli vyčlenit prostor o velikosti 10 x 10 cm. Pro nádrž o velikosti 60 x 30 cm (která má velikost dna 1800 cm2) je třeba počítat s 18 košíčky rostlin tak, abyste pokryli celou plochu substrátu. Pokud použijete dekorace, množství použitých rostlin samozřejmě klesá.

Zde je mapa osázení a fotografie: 


 

Přeloženo z www.aquascapingworld.com