Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Monosolenium tenerum

V kategorii: Rostliny na dřevo

Monosolenium tenerum rostlina na dřevo

Tuto rostlinku lze popsat jako větší, tmavší a plovoucí formu riccie. To však pouze na základě vnější podobnosti.

Pěstování: Pěstování této rostliny je poměrně snadné. Roste dobře při jakýchkoli podmínkách. Pokud však chcete docílit velké velikosti, která vypadá daleko přitažlivěji, je na místě dostatečné osvětlení a přihnojování CO2. Zdá se, že lépe prospívá také ve středně teplé vodě s dostatkem fosfátů.

Rozmnožování: Rozmnožení je naprosto bezproblémové. Stačí trs pouze rozdělit na dva nebo trs prostříhat. Bohužel M. tenerum je poměrně těžké přichytit k substrátu. Bude se proto různě povalovat po akváriu a bude působit spíše jako plevel. Je proto vhodné zacházet s ním jako s riccí. Stačí jej pouze přichytit silonovým vlascem k nějakému předmětu v akváriu. Na začátku to sice nemusí vypadat příliš esteticky, ale za chvíli přeroste vlasec a vytvoří krásný kompaktní trs. Je to také velice polulární úkryt pro krevetky. Je dobré také zmínit, že pokud nebudete trs pravidelně tvarovat sestřihem, můžou začít odumírat spodní patra.

Aquascaping: Výhodou této rostliny je možnost všestraného použití. Je vhodná jak do středu nádrže tak do popředí. Tmavě zelená barva bude vytvářet krásný kontrast s ostatními světle zelenými rostlinami jako je Glossostigma elatinoides. Lze z něj dokonce vytvořit i něco jako živý plot. Ve velkých nádržích může být dokonce použit jako rostlina u předního skla.

Možné umístění v akváriu:

Další fotografie:


Zdroje:

  • http://www.aquaticplantcentral.com/
  • http://www.plantedtanks.co.uk/
  • http://www.aquascapingworld.com
  • http://www.kupindo.com