Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Microsorum pteropus

V kategorii: Rostliny na dřevo

Microsorum pteropus

Microsorum pteropus je známá také jako Jávské kapradí. Existují i jiné kultivary jako např. M pteropus Windelov apod., ale ty nejsou až tak rozšířené.

Pěstování:

Je to jedna z nejméně náročných rostlin pro pěstování v akváriu. Známá je svou vytrvalostí růstu a nezničitelností. Pokud si ji jednou koupíte, většinou vám vydrží na celý život. Lze ji snadno uchytit na kořeny nebo kameny. Ideální je střední síla osvětlení, avšak i málo či hodně osvětlení jí nebude vadit. Tak jako u rodu Anubias tvoří Microsorum oddenek, ze kterého vyrůstají listy a kořeny. K připevnění ke kamenu nebo kořenu lze jednoduše použít silonový vlasec. Po pár měsících rostlinka kámen pohltí a vlasec už nebude potřeba. Pokud byste chtěli umístit Microsorum pteropus do štěrku, dávejte si pozor, aby v něm byly pouze kořeny, nikoli oddenek. Hnojení a dávkování CO2 není rozhodně důležité, avšak při dávkování je růst rychlejší. Lze ji pěstovat i nad akváriem v paludáriu, důležitý je však v tomto případě vlhký substrát.

Rozmnožování:

Chceme-li udělat z jedné rostlinky dvě, stačí odstřihnout část oddenku a je hotovo. Mladé rostlinky také raší ze starších listů. V takovém případě je můžeme oddělit a znovu zasadit.

Aquascaping:

Ideální je tuto rostlinu upevnit ke kamenu silonovým vlascem a následně kámen umístit do středu nádrže. U menších nádrží je vhodné umístění u zadního skla, kde bude vytvářet nádherné pozadí pro ostatní rostliny.

Možné umístění v akváriu:

Další fotografie:

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : MICROSORUM PTEROPUS