Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Micrarenthum umbrosum

V kategorii: Rostliny do středu

 Rostlina Micrarenthum umbrosum

Pěstování: Není nijak zvlášť náročná, až na její světlomilnost. Čím více světla jí poskytneme, tím lépe. Jako minimum se doporučuje alespoň 0.4 W na litr. Pokud bude světla méně, budou listy malinké a budou se v nich tvořit díry. Zároveň se stanou stonky křehkými a budou se lámat. Bude navíc vytažená a rychle se bude snažit dostat k hladině, kde je více světla. CO2 není nezbytně nutné, avšak při jeho použití bude růst rychlejší a lístky budou větší.

Množení: Micrarenthum umbrosum lze velice snadno rozmnožit. Stačí rozstříhnou stonek v jakékoli části rostliny a vrcholek opět zasadit. Zasazený vrcholek vytvoří velmi rychle kořínky a bude pokračovat v růstu. Spodní část se začne rozvětvovat. Rostlinka se během růstu mnohokrát větví, takže lze odštípnout jednotlivé výběžky od hlavního stonku a dostaneme další rostlinky. Navíc si ji lze namnožit i emerzně (nemusí růst jen ve vodě), podmínkou však je vlhký substrát.

Aguascaping: Díky svým krásným malým lístkům je vhodná do miniakvárií. Lze ji použít i ve velkých nádrží, speciálně ve středních partiích akvária. Světle zelená barva bude kontrastovat s načervenalými rostlinami.

Možné umístění v akváriu:

Další fotografie:

Její přípuzný druh je k zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES