Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jak vybrat krmítko do akvária

Na trhu nalezneme mechanická akvarijní krmítka a automatická krmítka.akvarijní krmítko

Mechanická akvarijní krmítka

Mechanická krmítka slouží pouze k oddělení krmiva od zbytku akvária tak, aby jej co nejméně zapadalo do substrátu, kde by se obtížně čistilo. Často používaná jsou hranatá nebo kruhová krmítka, která se umísťují na hladinu tak, aby krmivo plovoucí na hladině nenasál filtr nebo hladinový sběrač. Druhým typem mechanických krmítek jsou obvykle skleněné misky, do kterých se umísťuje krmivo pro ryby na dně – sumečky, krevetky apod. Díky tomu nezapadá krmivo do štěrku nebo do rostlin.

Automatická krmítka

Automatická krmítka jsou ideální pro akvaristy, kteří občas zapomínají rybky nakrmit nebo bývají často mimo domov. Do zásobníku stačí nasypat jednou za čas (např. jednou týdně nebo klidně i déle) granule nebo vločky. Krmítko následně samo dávkuje pravidelně Vámi nastavenou dávku.

Jaké automatické krmítko vybrat?

Před koupí je potřeba si položit několik základních otázek:

Jak často potřebuji krmit – akvarijní rybky obvykle stačí krmit 1-3x denně. Naprostá většina krmítek na trhu toto splňuje. Pokud preferujete ještě častější krmění v menších dávkách, je potřeba pro to vybrat odpovídající krmítko.

Kolik druhů krmiv chci dávkovat – nejlevnější automatická krmítka jsou konstruována na dávkování jednoho druhu krmiva. Např. krmítko Eheim Twin je schopno dávkovat dva druhy krmiv. Krmítko Grasslin umožňuje dávkovat neomezený počet druhů krmiv, jelikož si u něj nastavujete každou dávku zvlášť.

Velikost dávky krmení – toto je velmi důležitý bod, jelikož  překrmování akváriím rozhodně nesvědčí. Množství krmné dávky se nastavuje obvykle mechanicky na krmítku. U levnějších krmítek je nutné si s nastavením trochu více pohrát. Trošku jiný systém mají na trhu jen krmítka Grasslin, která nedávkují krmivo z jednoho velkého zásobníku, ale dávkuje jej z jednotlivých mističek. Každá mistička je jedno krmení. Kolik tedy vložíte do mističky krmiva, tolik jej krmítko do akvária vhodí.

Umístění na akvárium – většina krmítek je bez problémů uzpůsobena pro jednoduché přichycení ke stěně akvária. Pokud máte akvárium s krytem, je nutné, aby byl v krytu otvor a na něj krmítko položíte.

Závěrem lze říci, že i ta levnější automatická krmítka naprosto splní svůj účel. Použití dražších krmítek zajistí pohodlnější používání. Krmítka s oddělenými komorami jsou pak nejpohodlnější a nejbezpečnější, ale také nejdražší.

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde