Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jak na automatizaci dávkování hnojení v akváriu

V kategorii: Jak na hnojení akvarijních rostlin

V dnešní době je v nabídce akvaristických firem mnoho druhů dávkovacích čerpadel do akvária. Jejich instalace je dnes již extrémně snadná. Nemusíte doma na koleni v podstatě vůbec nic kutit. Pouze napojíte hadičku z dávkovacího čerpadla do lahvičky s hnojením, nastavíte na čerpadle pomocí digitálního displeje vše potřebné a o další se již nestaráte.

Základní model

Nejběžnější typ dávkovacího čerpadla naleznete na fotografii níže. Jedná se o krabičku s několika tlačítky, displejem a dvěma šneky, na kterých jsou nasazeny běžné silikonové vzduchovací hadičky (slouží jako potrubí pro hnojivo). Na čerpadle níže jsou dva šneci – můžete tedy nezávisle na sobě dávkovat do vody např. tekutý uhlík z jedné láhve a komplexní hnojivo z láhve druhé. Na trhu jsou samozřejmě k dostání i čerpadla s více šneky.

Správné zapojení

Na obrázku níže lze vidět příklad zapojení dávkovacího čerpadla (zde je už se čtyřmi šneky na 4 láhve s hnojivy). Jeden konec hadičky prostrčíme víčkem lahvičky od hnojiva a nasadíme hadičku na šneka. Druhý konec hadičky umístíme těsně nad hladinu akvária. Na dávkovacím čerpadle si nastavíme, jak často a kolik ml hnojiva má čerpadlo do akvária nadávkovat. Jakmile se čerpadlo sepne, vcucne hnojivo z lahvičky a v požadovaném množství jej nadávkuje do akvária.

 

Hnojivo můžete dávkovat denně, případně několikrát denně v jakémkoliv množství. Jednotlivé šneky se nastavují nezávisle na sobě. Na čerpadle lze nastavit v podstatě jakoukoliv kombinaci.

Co se týče bezpečnosti si troufáme tvrdit, že je použití ještě bezpečnější nebo srovnatelné s ručním dávkováním (možné překlopení lahvičky při ručním dávkování do akvária apod.).

 

Nepřehlédněte

Jebao dávkovací čerpadlo pro dvě lahvičky

Všechna dávkovací čerpadla z naší nabídky