butontop Nůžky a pinzety FRISCER Z USA!

Jak na automatizaci dávkování hnojení v akváriu

obrazek pod
Hnojení

V dnešní době je v nabídce akvaristických firem mnoho druhů dávkovacích čerpadel do akvária. Jejich instalace je dnes již extrémně snadná. Nemusíte doma na koleni v podstatě vůbec nic kutit. Pouze napojíte hadičku z dávkovacího čerpadla do lahvičky s hnojením, nastavíte na čerpadle pomocí digitálního displeje vše potřebné a o další se již nestaráte.

 

Nejběžnější typ dávkovacího čerpadla naleznete na fotografii níže. (odkaz zde) Jedná se o krabičku s několika tlačítky, displejem a dvěma šneky, na kterých jsou nasazeny běžné silikonové vzduchovací hadičky (slouží jako potrubí pro hnojivo). Na čerpadle níže jsou dva šneci – můžete tedy nezávisle na sobě dávkovat do vody např. tekutý uhlík z jedné láhve a komplexní hnojivo z láhve druhé. Na trhu jsou samozřejmě k dostání i čerpadla s více šneky.

 

 

Na obrázku níže lze vidět příklad zapojení dávkovacího čerpadla (zde je už se čtyřmi šneky na 4 láhve s hnojivy). Jeden konec hadičky prostrčíme víčkem lahvičky od hnojiva a nasadíme hadičku na šneka. Druhý konec hadičky umístíme těsně nad hladinu akvária. Na dávkovacím čerpadle si nastavíme, jak často a kolik ml hnojiva má čerpadlo do akvária nadávkovat. Jakmile se čerpadlo sepne, vcucne hnojivo z lahvičky a v požadovaném množství jej nadávkuje do akvária.

 

 

Hnojivo můžete dávkovat denně, případně několikrát denně v jakémkoliv množství. Jednotlivé šneky se nastavují nezávisle na sobě. Na čerpadle lze nastavit v podstatě jakoukoliv kombinaci.

Co se týče bezpečnosti si troufáme tvrdit, že je použití ještě bezpečnější nebo srovnatelné s ručním dávkováním (možné překlopení lahvičky při ručním dávkování do akvária apod.).

 

 Jebao dávkovací čerpadlo pro dvě lahvičky naleznete ZDE:  http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/automatika/jebao-davkovac-hnojiva-dp-2-na-dve-lahve

 

 Všechna dávkovací čerpadla z nabídky naleznete ZDE:  http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/automaticka-hnojitka


PRODEJ PMDD
Facebook
NÁHODNÁ VIDEA
NÁHLED NÁZEV VIDEA ZHLÉDNUTÍ
Metal Green Metal Green 14.05. v 00:04 2086x
Dutch Style Tank "Fairydream" by Felix 12.04.2012 Dutch Style Tank ... 27.06. v 00:24 2086x
4AQUA Osvětlení pro miniakvária 2x54W T5 | Rostlinna-akvaria.cz 4AQUA Osvětlení... 29.01. v 21:12 2086x
Videotutoriál zapojení světla do krytu 2x54W T5 | Rostlinna-akvaria.cz Videotutoriál za... 29.01. v 21:16 2086x
Planted aquarium trim Planted aquarium ... 07.02. v 23:42 2090x
SERIÁL ČLÁNKŮ
rasy
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist